Co zmieni aktualizacja 2.0: jazda bojowa i pościgi samochodowe

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Dzisiaj przyjrzymy się kolejnej rzeczy, która pojawi się w podstawowej wersji gry Cyberpunk 2077 jako część darmowej aktualizacji 2.0 na PC i konsole obecnej generacji. Oto jazda bojowa i pościgi samochodowe!

Rozjeżdżanie wrogów samochodem zawsze jest opcją, ale uważajcie żeby Wasze auto przy okazji nie wybuchło i nie usmażyło Was żywcem. Oprócz tego dodajemy 3 nowe opcje ataku z zacisza własnego pojazdu.
  • Po pierwsze, możecie najzwyczajniej w świecie strzelać do wrogów jadąc na motocyklu, przez przednią szybę samochodu lub wychylając się przez okno. W przypadku pojazdów z technologią CrystalDome, zamiast tego możecie otworzyć przesuwne drzwi i strzelać tą drogą. Dodatkowo, podczas jazy motocyklem możecie używać broni białej aby atakować przeciwników czy nawet przecinać opony innych pojazdów.
  • Kolejna opcja to wykorzystanie broni zamontowanej na samochodach, którą posiadają niektóre modele nomadzkich aut z technologią CrystalDome. Te giwery każdego zamienią w szwajcarski ser!
  • Dla miłośników subtelniejszych rozwiązań, dodajemy opcje hakowania pojazdów przez netrunnerów. Poprzez subtelniejsze rozumiemy tutaj wybuchanie innych pojazdów, zmuszanie ich do nagłego hamowania czy przyspieszania bez końca! Dla doświadczonych netrunnerów dostępne jest jeszcze więcej opcji.
Dodatkowo, pościgi samochodowe będą naturalną częścią życia miasta, szczególnie gdy będziecie uciekać przed policją — co opisaliśmy w poprzednim artykule z tej serii oraz omówiliśmy na ostatnim REDstreamie.

Powyższe możliwości będą do Waszej dyspozycji aby szerzyć chaos w Night City i, po prostu, dobrze się bawić!
 
  • Kolejna opcja to wykorzystanie broni zamontowanej na samochodach, którą posiadają niektóre modele nomadzkich aut z technologią CrystalDome. Te giwery każdego zamienią w szwajcarski ser!
Zapachniało spalinami jak w Mad Max ;-)
 
Cześć, boję się, że mój komputer nie udźwignie aktualizacji 2.0., mam procesor Ryzen 3, na razie przechodzę podstawkę. Czy jest możliwość, aby nie aktualizować gry do nowej wersji na Epic Games Store? Pomimo wyłączenia opcji automatycznej aktualizacji, każda kolejna łatka/aktualizacja musi się załadować, aby odpalić grę. Zakupiłem grę jakiś czas temu kierując się wymaganiami do podstawki, chciałbym ją w spokoju przejść zanim zmodernizuję komputer pod dodatek. Czy jest zatem możliwość, aby nie aktualizować do 2.0. czy pomimo zapłacenia pieniędzy nie będę mógł przejść w spokoju podstawki bez wymiany sprzętu przez aktualizację ??
 
aktualizacja dodaje nowy kontent do gry a nie zmienia się graficznie, więc wymagania systemowe pozostają bezzmiene
Post automatically merged:

  • Poprzez subtelniejsze rozumiemy tutaj wybuchanie innych pojazdów, zmuszanie ich do nagłego hamowania czy przyspieszania bez końca!
"wybuchanie innych pojazdów" :D chyba wysadzanie ;)
przypomniał mi się odcinek Kubusia Puchatka gdzie Puchatek pęknął balonik Krzysia xD
 
aktualizacja dodaje nowy kontent do gry a nie zmienia się graficznie, więc wymagania systemowe pozostają bezzmiene
To ja chyba źle zrozumiałem ten temat:

 
To ja chyba źle zrozumiałem ten temat:

Dokładnie o to mi chodzi, dzięki Sinkey 87
Post automatically merged:

aktualizacja dodaje nowy kontent do gry a nie zmienia się graficznie, więc wymagania systemowe pozostają bezzmiene
Post automatically merged:


"wybuchanie innych pojazdów" :D chyba wysadzanie ;)
przypomniał mi się odcinek Kubusia Puchatka gdzie Puchatek pęknął balonik Krzysia xD
Nie chodzi mi o nowy kontent, czyli dodatek "Widmo wolności", a aktualizację 2.0. która będzie jak rozumiem niezależna od tego czy zakupię dodatek. Czy będzie można ją wyłączyć w ustawieniach gry? Albo jej skutek w ustawieniach graficznych żeby udźwignął ją komputer, który był wskazywany jako wystarczający przy podstawce? Ewentualnie czy będzie można jej jakoś nie instalować? Ma to dla mnie znaczenie bo Ryzen 3 radzi sobie spokojnie z podstawką, a zgodnie z podniesieniem wymagań minimalnych przy aktualizacji 2.0 wystarczający będzie z tego co wyczytałem co najmniej Ryzen 5.
 
Last edited:
To ja chyba źle zrozumiałem ten temat:

Tam jest napisane, że kończą wsparcie dla słabszych konfiguracji a nie że gra przestanie na nich działać. Oczywiście jak będzie w praktyce to się okaże ale jeśli gra po aktualizacji przestanie działać tysiącom graczy to będzie strzał nawet nie w kolano tylko w czoło. GOG ma chyba opcję powrócenia do wcześniejszych wersji gry więc jak będzie źle można się będzie tym ratować
 
Po pierwsze, możecie najzwyczajniej w świecie strzelać do wrogów jadąc na motocyklu, przez przednią szybę samochodu lub wychylając się przez okno. W przypadku pojazdów z technologią CrystalDome, zamiast tego możecie otworzyć przesuwne drzwi i strzelać tą drogą. Dodatkowo, podczas jazy motocyklem możecie używać broni białej aby atakować przeciwników czy nawet przecinać opony innych pojazdów.

Szczerze, 30 lat jeżdżę różnymi motocyklami i tak skopany model jazdy widzę po raz pierwszy. Odstręcza mnie on w ogóle od korzystania z jednośladów w grze. Wyglądają pięknie, modele są fantastyczne ale to wszystko. Bardziej wolałbym tu zobaczyć opis jak to udało się Wam poprawić drewniany arcadowy model jazdy, kiedy to koło przednie nie wiedzieć czemu ma tak duży promień skrętu, że motocykl nie potrafi skręcić pod rozsądnym kątem nawet przy prędkości spacerowej. Albo jazda po wertepach czy model wypadków, albo raczej brak takiego - moto z kierowcą sunie bokiem jak przyklejone niezależnie czy przez wodę czy przez kamień. Przypomina mi się model sztywnej kierownicy z samochodów kierowanych przez NPCów w filmikach, auto skręca, a kierowca w tym czasie trzyma kierownicę prosto, jakby połknął kołek. Naprawdę te niedoróbki nie są godne tak wielkiej pięknej gry, psują imersję.
Poza tym, rozumiem że to gra ale ona stara się być realistyczna w modelu życia, jazdy, spacerowania, biegania, temu podobnych aktywności. Próbowaliście kiedyś będąc kierowcą jednośladu strzelać z broni palnej lub machać mieczem w trakcie wartkiej jazdy? No właśnie. Na filmikach z napadów motocyklistów na innych kierowców np. z Ameryki Środkowej widać, że aby taki napad miał sens powodzenia, kierowca prowadzi motocykl, a jego pasażer celuje i strzela. Zawsze ten model, bo inny nie ma sensu. Chyba że samotny kierowca z pistoletem dojeżdża do ofiary, zatrzymuje się, sięga po broń i celuje.
Nie sądzę aby strzelanie na motocyklu w CB 2.0 przypadło mi do gustu, ale mimo to dam mu szansę.
 
Strzelanie z samochodu moim zdaniem fajnie im wyszło i żeby była jasność, w realu nie próbowałem i nie zamierzam ;)
 
Last edited:
Zgadzam się, strzelanie z samochodu wyszło ciekawie. Niestety z motocykla słabo.
Jakoś nie wyobrażam sobie realnie obsługiwać motocykl tylko lewą ręką, do prawej mając przyspawany pistolet, gdy to z prawej zwykle jest manetka gazu. Nawet jeśli byłaby po lewej stronie, to jednoczesne dodawanie gazu i kierowanie motocyklem jedną ręką jest raczej niewykonalne nawet dla kogoś z licencją na nawszczepianie. W takiej sytuacji jazda do przodu, a strzelanie do tyłu wygląda komicznie, szczególnie na maszynie policyjnej bez przedniego wahacza i ośki ;).
2023-09-23_2031_1.png
 
Ja zauważyłem jedną rzecz wizualnie.
O ile gra jest ładniejsza DLSS 3.5 oraz "ray reconstruction", ale wizualnie (chyba zwłaszcza ta ostatnia opcja) powoduje znacznie zwiększony ghosting - elementów półprzeźroczystych, roślinności z każdej odległości oraz świateł (i innych elementów ruchomych) z większej odległości.

Pewnie intensywność tego efektu zależy od rozdzielczości, jak również ilości klatek animacji, ale wcześniej się to tak w oczy nie rzucało.
Cóż, trzeba będzie przywyknąć.

cyber.png
 
Top Bottom