Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Jeśli tworzy się wielkie, ruchliwe miasto, jest rok 2020 to niezależnie od typu gry można oczekiwać, że AI będzie tworzyć skutecznie iluzję żyjącego, prawdziwego skupiska ludzi i pojazdów, a nie że ta makieta się sypie przy najprostszych odstępstwach i nie ma to nic wspólnego z GTA.

Tak jak pisałem w grę nie grałem jeszcze ale na pewno zagram, widziałem jednak filmiki i mnie takie rzeczy straszliwie wyrywają z immersji, zazdroszczę każdemu kto na to nie zwraca uwagi. A nie należę do ludzi, którzy zaczynają grę od wnikliwego badania jej granic, nie robię gigantycznych rozrób i nie sprawdzam, ile razy muszę kopnąć przechodnia żeby oddał.
 
Jeśli tworzy się wielkie, ruchliwe miasto, jest rok 2020 to niezależnie od typu gry można oczekiwać, że AI będzie tworzyć skutecznie iluzję żyjącego, prawdziwego skupiska ludzi i pojazdów, a nie że ta makieta się sypie przy najprostszych odstępstwach i nie ma to nic wspólnego z GTA
Zwłaszcza że nikt tutaj nie oczekuje jakiegoś specjalnego cyklu dobowego każdego przechodnia (co swoją drogą było zapowiadane w jakimś stopniu, jeżeli mnie pamieć nie myli) Ale chociaż to głupie ominięcie przeszkody przez kierowców, które występowało już w grze z 2001 roku. No i ta policja respawnująca się za plecami nie dodaje specjalnie wiarygodności do tego świata...
 
To by była pozytywna wiadomość, że jednak istnieje jakiś system ruchu w mieście, tylko przez błędy nie zaskoczył, o ile to prawda oczywiście. Bo jak się ziemia pod nogami pali to się różne rzeczy mówi :D Myślę, że sporo elementów może być po prostu dodana z czasem, bo tak na prawdę nie wyrobili się z nimi na premierę.
 
To co pisze @Gomola jest możliwe. Już się wam nie wtrącam do wątku, podczytuję ciekawie wasze wrażenia z gry biorąc oczywiście poprawkę.

Wrzuciłem bo chyba to dobry przykład na to, że niezależnie od ładunku emocjonalnego w kierunku dewelopera warto zachować dystans, bo inaczej jest się świętszym od przysłowiowego papieża. Tzn. mi się wydaje, że trochę głupio wychodzi jak się wymyśla za dewelopera argumenty dlaczego coś nie działa jak trzeba, a on potem wychodzi na konfę i mówi że to błędy, przykro im i będą usuwać. Ot, taka refleksja.
 
Osobiście nie kojarzę, żeby ktoś usprawieliwiał brak AI ruchu ulicznego i przechodniów tym, że to RPG a nie klon GTA.

Taki argument słyszałem natomiast à propos braku pobocznych aktywności, rozbudowanego systemu policji i pościgów i tu ma trochę więcej sensu.

Mi osobiście te braki zbytnio nie przeszkadzają w graniu, niemniej cieszę się, że ten pierwszy element ma zostać poprawiony, niezależnie od tego, czy faktycznie jest wynikiem błędu, czy AI zostanie dopisane od zera.
 
To by była pozytywna wiadomość, że jednak istnieje jakiś system ruchu w mieście, tylko przez błędy nie zaskoczył, o ile to prawda oczywiście. Bo jak się ziemia pod nogami pali to się różne rzeczy mówi :D Myślę, że sporo elementów może być po prostu dodana z czasem, bo tak na prawdę nie wyrobili się z nimi na premierę.
Niestety nie sadze. Masz misje poscigowe, w ktorych wyraznie widac pojawiajace sie znikad auta, zeby podjechac w odpowiednim momencie, masz wyscigi, gdzie rowniez widac, ze tam nikt tak naprawde oprocz ciebie nie jedzie. To ze samochody w ruchu ulicznym jaka z punktu A do B na GPS-a i nic innego nie potrafia, niz jechac po sznurku, to chyba kazdy widzi.

Takze obawiam sie, ze nic tam sie nie "nie załączyło" przez błędy, niestety niczego innego w grze aktualnie nie ma.
 
Last edited:
Też nie sądzę, żeby to mocno kulejące AI na drogach to był zwyczajny bug. Ta cała gra jest zbudowana tak, jakby nigdy nie miało być w niej choćby trochę realistycznego ruchu ulicznego. Wszelkie misje, w których dzieje się coś podczas jazdy samochodem, są do bólu oskryptowane. Jedyne co można podczas nich robić, to siedzieć na miejscu pasażera, ewentualnie postrzelać do wrogów, co jednak nie ma zbyt wielkiego wpływu na przebieg wydarzeń. Chciałbym się mylić, ale wątpię, żeby udało im się to jakoś znacznie poprawić.
 
Last edited:
Osobiście nie kojarzę, żeby ktoś usprawieliwiał brak AI ruchu ulicznego i przechodniów tym, że to RPG a nie klon GTA.

Nie będę podawał nicków, ale jak się cofniesz kilkanaście stron to możesz poczytać, ciężko przegapić posty broniące tych niedoróbek.
 
Ok skończyłem właśnie główny wątek. Gra to solidne 7/10, wycinając bugi 8, jeżeli skupimy się li tylko na fabule i misjach pobocznych, bez open worlda to nawet 9 :). Elementy RPG nie są jakoś mega rozbudowane, ale to gra CDPR więc główny nacisk jest na postaciach i historii jaką opowiadają, także nie będę walił w CDPR z tego powodu :), po prostu taki CDPR ma styl, a jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

Szkoda, że bugi wybijają z gry i w niektórych momentach psują historię (śmieszne glitche w emocjonalnych momentach itd.). Oh gdyby tylko CDPR w październiku przesunęło premierę na luty albo nieco później i wyszlifowała ten brylancik....gra była by super, nie idealna, ale bardzo dobra. Szkoda.
 
Ok skończyłem właśnie główny wątek. Gra to solidne 7/10, wycinając bugi 8, jeżeli skupimy się li tylko na fabule i misjach pobocznych, bez open worlda to nawet 9 :). Elementy RPG nie są jakoś mega rozbudowane, ale to gra CDPR więc główny nacisk jest na postaciach i historii jaką opowiadają, także nie będę walił w CDPR z tego powodu :), po prostu taki CDPR ma styl, a jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

Szkoda, że bugi wybijają z gry i w niektórych momentach psują historię (śmieszne glitche w emocjonalnych momentach itd.). Oh gdyby tylko CDPR w październiku przesunęło premierę na luty albo nieco później i wyszlifowała ten brylancik....gra była by super, nie idealna, ale bardzo dobra. Szkoda.
A questy poboczne robiles? Niektore (wiekszosc) sa na poziomie questow glownych :)
W glownym ja jestem pewnie gdzies w polowie (?), a ponad 50 godzin na liczniku ;p
 
A questy poboczne robiles? Niektore sa na poziomie questow glownych :)
W glownym ja jestem pewnie gdzies w polowie (?), a ponad 50 godzin na liczniku ;p

Zrobiłem sporo misji pobocznych i są bardzo dobre, chociaż szczerze mówiąc, nie wiem czy na poziomie krwawego barona, może gdzieś tam jest jeszcze nieruszona przeze mnie misja :) misja na takim poziomie. Jeszcze sporo zostało, także poczekam na fixy i może zrobię koleny playthrough albo dokończe wszystko na głownym save :).
 
Jak wygląda sprawa z romansami?
Moja V już się związała z Riderem, podejrzewam że związać się można z Judy i Panam, jakie mamy jeszcze opcje?
 
Last edited by a moderator:
W ogóle, gdyby ktoś pytał, to wszelka cenzura, która w wielu miejscach wygląda jak zrobiona na ostatnią chwilę, to efekt zamierzony.
131474663_3689565544437088_920937984410607324_n.png

Widać na co też poszło trochę czasu poza łataniem gry przed premierą ;). Po co zostawili takie opcje w kreatorze postaci czy w ekwipunku? No tego to musimy się domyślić sami.
 
https://www.wykop.pl/link/5852837/fabularnie-cyberpunk2077-jest-dziurawy/ a co to. Spekulacje, ale jestem dać temu wiarę. Na reddit co chwilę ktoś znajduję coś co zostało wycięte. A to stacja kolejki gdzie można drzwi otworzyć i widać pusty budynek, a to policja goni radiowozem, nie ma BD a można je kupić i nie mówię o fabularnych itd.

Wychodzi na to, że gra miała być większa, więcej mechanik, ale ktoś podjął decyzje o cięciu i mamy to co mamy.
 
https://www.wykop.pl/link/5852837/fabularnie-cyberpunk2077-jest-dziurawy/ a co to. Spekulacje, ale jestem dać temu wiarę. Na reddit co chwilę ktoś znajduję coś co zostało wycięte. A to stacja kolejki gdzie można drzwi otworzyć i widać pusty budynek, a to policja goni radiowozem, nie ma BD a można je kupić i nie mówię o fabularnych itd.

Wychodzi na to, że gra miała być większa, więcej mechanik, ale ktoś podjął decyzje o cięciu i mamy to co mamy.

No ale ameryki to ty nie odkryłeś. Wszystkie większe gry pełne są niedokończonych rzeczy i niewykorzystanych asetów. Poszukaj sobie na przykład, ile jest wyciętych rzeczy w Wasteland 3 - tylko ze InExile nie zrobiło tego błędu co CDPR i nie pozwoliło paplać swoim quest designerom jakich to rzeczy nie będzie w CP2077 dwa lata przed premierą, wiec nikogo to nie obeszło.
 
To była pierwsza moja gra , którą kupiłem w dniu premiery, i już wiem, że więcej tak nie zrobię. Kilka lat temu zagrałem Wiedźmina 3 z wszystkimi dodatkami, poprawkami i modami i było to coś pięknego. Teraz gram w niezłą acz nie porywającą grę i co kilka minut gdzieś pojawia się jakiś błąd. A to przedmiot którego nie można podnieść, a to latające w powietrzu przedmioty, a to postać przechodząca przez auto. To niby pierdoły, ale np. zbieranie elementów ubioru i błędne przy tym wskazania że wartość pancerza jest wyższa od tego co nosimy a okazuje się, że nie, nagłe przestanie naliczania punktów skradania za ukrywanie ciał, cicha eliminacja przeciwników , która powoduje zaalarmowanie innych za ścianą. No i chyba największa porażka, to zarządzanie ekwipunkiem. Broń , posiada jakieś atrybuty, które powinny być jasno określone na jej ikonie, a na chwilę obecną trzeba na każdą broń najechać kursorem i sprawdzić jakie dodatkowe obrażenia zadaje, brak sortowania wg typu broni, niby jest ale co z tego, skoro nie sortuje się w tym momencie po obrażeniach a to chyba najistotniejszy parametr broni. Brak możliwości zaznaczenia broni, którą chcemy zachować, łatwo ją w tym momencie sprzedać a wykup jest 10x droższy. Brak zaznaczania własnych punktów na mapie, to chyba standard w takich otwartych światach. Mógłbym chyba jeszcze pisać z godzinę ale po co. Wszystko na tym forum zostało już napisane. I przy tym wszystkim zastanawia mnie jedna rzecz. Ta gra tworzona była 8 lat ! I wiem, NightCity jest ogromne i wielopoziomowe. Ale na Boga, tam pracował nad tym sztab ludzi , którzy stworzyli Wiedźmina , więc mieli już gotowe rozwiązania a przez osiem lat zrobili takiego bubla. Jak tak o tym pomyślę , to mam wrażenie, że przez pierwsze cztery z Geraltem opijali sukces. Ciężko jest mi odłożyć grę na bok, ale chyba w tej chwili to najlepsze wyjście, Poczekam kilka miesięcy, może rok i wrócę do gry ponownie.
 
https://www.wykop.pl/link/5852837/fabularnie-cyberpunk2077-jest-dziurawy/ a co to. Spekulacje, ale jestem dać temu wiarę. Na reddit co chwilę ktoś znajduję coś co zostało wycięte. A to stacja kolejki gdzie można drzwi otworzyć i widać pusty budynek, a to policja goni radiowozem, nie ma BD a można je kupić i nie mówię o fabularnych itd.

Wychodzi na to, że gra miała być większa, więcej mechanik, ale ktoś podjął decyzje o cięciu i mamy to co mamy.

Tak się to kończy, gdy próbujesz zarobić na własnej renomie stworzonej na podstawie poprzedniej gry. Tylko tym razem nie chcieli na to zapracować faktycznie super podejściem, ogromnym rozbudowaniem tytułu, ale PRowym bełkotem o tym, jakie to możliwości i cuda wianki na nas nie czekają po premierze. Graficznie (PC) dostaliśmy coś naprawdę wyjątkowego i będzie tak samo dobrze się trzymać jak Wiesław 3, ale cała reszta? Mało który inny aspekt tej gry nie został obcięty lub po prostu olany. Wszystko jest takie jakby zaczęte, z pomysłem, ale porzucone lub uproszczone. Głównie właśnie oberwało się fabule (mocno obciętej), poboczniakom (które mają ogromny potencjał, a ostatecznie są nijakie często), bohaterom (w Wiesławie 3 nawet drugo i trzecioplanowi byli interesujący, i do zapamiętania, tutaj nawet pierwszoplanowi są wrzuceni na chwilę, i w sumie tyle), mechanikom (jazda pojazdem, zarządzanie brykami, mieszkanie, przemieszczanie się po mieście, policja...) i klimatowi, brutalności NC (na kolanie dorobiona niemal całkowita cenzura w 1.03, nijakość gangów, bardzo generyczni NPC). No i mnogość reklam/wywiadów zapewniających o tym co dostaniecie, a czego tak naprawdę nawet nie zobaczyliśmy w x%. Buble techniczne na PC to pikuś (kto grał w W3 na premierę ten wie, że tam bywało gorzej), ale wersje konsolowe to po prostu zwykłe partactwo. Poziom godny portowi na PC Batmana AK.
 
https://www.wykop.pl/link/5852837/fabularnie-cyberpunk2077-jest-dziurawy/ a co to. Spekulacje, ale jestem dać temu wiarę. Na reddit co chwilę ktoś znajduję coś co zostało wycięte. A to stacja kolejki gdzie można drzwi otworzyć i widać pusty budynek, a to policja goni radiowozem, nie ma BD a można je kupić i nie mówię o fabularnych itd.

Wychodzi na to, że gra miała być większa, więcej mechanik, ale ktoś podjął decyzje o cięciu i mamy to co mamy.
Nie czytałem części spoilerowej, ale założenie, że ten filmik początkowy miał być niby skróconą wersją pierwotnego prologu jest błędne, ponieważ już nawet przy okazji dema z 2018 mówili, że cała sekwencja z Kosiarzami rozgrywa się niemal na samym początku gry, a sam filmik został stworzony na bardzo późnym etapie produkcji (nie był jeszcze obecny w wersji z czerwca 2020). Został stworzony dużo później, po tym jak wprowadzono trzy różne prologi (których w pierwotnej koncepcji gry w ogóle nie było), a miał właśnie służyć temu żeby je połączyć z pierwotnym początkiem gry, czyli z sekwencją z Kosiarzami.

Czyli to na odwrót. Ten filmik był czymś co do prologu zostało dodane, a nie z niego wycięte. Zresztą cała logika za tymi spekulacjami jest strasznie naciągana. Pewne rzeczy oczywiście zostały z gry wycięte (tak jak z każdej innej), ale takie zgadywanki bez konkretnego dowodu niczemu nie służą.
 
Top Bottom