Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
nie było absolutnie żadnej informacji czy oświadczenia od CDPR że coś się zmieniło
Nie tak do końca, bo jakaś informacja od prezesa spółki się pojawiła. Fakt, nie odnosi się bezpośrednio do patcha, ale przez to, że jest ogólnikowa to osobiście nie robię sobie wielkiej nadziei, że łatka pojawi się do końca miesiąca. Aczkolwiek również mocno na nią czekam :)
Post automatically merged:

Dobra wiadomość :)

Screenshot_20210224-103221_Twitter.jpg
 
Last edited:
już nieaktualna XD

Pomimo dołożenia wszelkich starań, aby Aktualizacja 1.2 ukazała się zgodnie z przedstawionym przez nas harmonogramem, niestety nie jest to aktualnie możliwe. Niedawny cyberatak na infrastrukturę IT naszego studia, jak również skala samej aktualizacji sprawiają, że będziemy potrzebowali nieco więcej czasu.
W porównaniu do wydanych wcześniej łatek, wymiar poprawek i usprawnień, których wprowadzenie zaplanowaliśmy w ramach Aktualizacji 1.2, jest znacznie większy. Jednocześnie chcemy, by efekt naszej pracy nad aktualizacją był przez Was w pełni odczuwalny. Dlatego zdecydowaliśmy o przesunięciu jej wydania na drugą połowę marca.
Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to informacja, na którą czekaliście. Chcemy jednak, aby aktualizacja, która ostatecznie trafi w Wasze ręce, zawierała wszystko, co zaplanowaliśmy. W miarę postępów będziemy przekazywać Wam kolejne informacje.
Dziękujemy Wam za cierpliwość i wsparcie.
 
Tak, widziałem. W sumie to nie zdziwiła mnie ta informacja i kiedy czytałem te doniesienia o rozpoczęciu testów to przez chwilę przeszło mi przez myśl pytanie - czy oni zdążą sprawdzić funkcjonowanie gry do końca miesiąca?
Nie ma się co dziwić przełożeniu daty kolejnego patcha. Mapa jest spora, zakres poprawek też ma być spory. Nie wiadomo czy w związku z cyberatakiem nie musieli dokładniej przejrzeć grę i wprowadzić dodatkowych zmian. Pozostaje tylko wierzyć, że wszystkie zamierzone cele zostaną zrealizowane :)
 
Tak, widziałem. W sumie to nie zdziwiła mnie ta informacja i kiedy czytałem te doniesienia o rozpoczęciu testów to przez chwilę przeszło mi przez myśl pytanie - czy oni zdążą sprawdzić funkcjonowanie gry do końca miesiąca?
Nie ma się co dziwić przełożeniu daty kolejnego patcha. Mapa jest spora, zakres poprawek też ma być spory. Nie wiadomo czy w związku z cyberatakiem nie musieli dokładniej przejrzeć grę i wprowadzić dodatkowych zmian. Pozostaje tylko wierzyć, że wszystkie zamierzone cele zostaną zrealizowane :)
A czy ta informacja o tym, że patch jest testowany podawana przez niektóre media, nie obnażyła po raz kolejny braku ich profesjonalizmu.
Czy ktoś kontaktował się z firmą w tej sprawie, zadał choć jedno pytanie? Dosłownie jednego dnia masz fałszywą informację (bardziej spekulację), ze patch wyjdzie i drugą ,że nie wyjdzie.
 
Moim zdaniem ta informacja świadczy bardziej o mediach. Nawet jeśli faktycznie rozpoczęły się testy gry z patchem 1.2, to kto dał graczom nadzieję na dostarczenie go w tym miesiącu? Czy ktoś w redakcji zastanowił się nad nowinką o testach, czy liczyło się tylko to by jak najszybciej przekazać info, w którym mamy jeszcze myślenie życzeniowe?
 
Co znowu, ktoś coś powiedział? Na waszym miejscu nie nastawialbym się na tego patcha jak na mesjasza poprawek, ai npcow i policji nie naprawią. Będzie dobrze jak wszystkie questy poprawią oraz minimape
 
@Kelebglin ale wyrwałeś :D
Nikt z nas tu nawet nie wspominał o oczekiwaniach względem patcha. Na moje, łatka będzie skupiać się na naprawie błędów. Nie mam większych oczekiwań. Jak do tego pojawi się coś ekstra, to przyjmę z otwartymi ramionami ;)
 
To nie tyle co napisali nieprawdę, tylko jak zwykle nadinterpretację.
Źródło rewelacji jest jak zwykle tutaj -> https://steamdb.info/app/1091500/depots/

Ja zakładam, iż ta gałąź "internal_qa" jest dla testerów zatrudnionych w CDPR a pracujących w "home office", po prostu sposób na dystrybucję plików (pracując w biurze tego nie używają, mają do dyspozycji sieć wewnętrzną tak samo jak devsi)

Pierwszy nowy wrzut pojawił się wtorek/środa ( poprzednie były sprzed miesiąca).
Portale założyły, że update wypuszczą dzisiaj - (co jest stanowczo za szybko, aby w 48h wytestować wszystko) stąd oświadczenie zaraz po tym, jak redakcje wyczaiły zmianę w steamdb.
Po takim ataku nie łudźmy się, nie można ot tak przejść do porządku dziennego - gruntowne sprawdzenie sieci, stacji roboczych, odtworzenie danych z backupów - to musi trwać. To nie działa na zasadzie - skanowanie antywirusem i wracamy do pracy, luki trzeba znaleźć i odkryć sposób w jaki spenetrowano sieć wewnętrzną, to tak w skrócie.

Ale tak jak napisałem wcześniej, redakcje zaliczyły falstart po raz kolejny budując napięcie i dając pożywkę dla hejterów, na podstawie zwykłej zmiany statusu w steamdb.
 
To nie tyle co napisali nieprawdę, tylko jak zwykle nadinterpretację.
Źródło rewelacji jest jak zwykle tutaj -> https://steamdb.info/app/1091500/depots/

Ja zakładam, iż ta gałąź "internal_qa" jest dla testerów zatrudnionych w CDPR a pracujących w "home office", po prostu sposób na dystrybucję plików (pracując w biurze tego nie używają, mają do dyspozycji sieć wewnętrzną tak samo jak devsi)

Pierwszy nowy wrzut pojawił się wtorek/środa ( poprzednie były sprzed miesiąca).
Portale założyły, że update wypuszczą dzisiaj - (co jest stanowczo za szybko, aby w 48h wytestować wszystko) stąd oświadczenie zaraz po tym, jak redakcje wyczaiły zmianę w steamdb.
Po takim ataku nie łudźmy się, nie można ot tak przejść do porządku dziennego - gruntowne sprawdzenie sieci, stacji roboczych, odtworzenie danych z backupów - to musi trwać. To nie działa na zasadzie - skanowanie antywirusem i wracamy do pracy, luki trzeba znaleźć i odkryć sposób w jaki spenetrowano sieć wewnętrzną, to tak w skrócie.

Ale tak jak napisałem wcześniej, redakcje zaliczyły falstart po raz kolejny budując napięcie i dając pożywkę dla hejterów, na podstawie zwykłej zmiany statusu w steamdb.
No wiesz wystarczyłoby z kimś od redów się skontaktować, a nie wyrywać z clickbaitem, na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Kiedyś myślałem, że tabloidy drukowane to jest poziom najniższy z możliwych, ale w "dziennikarze" z neta już dawno wyznaczyli nowe granice, bo tutaj się liczy kto będzie pierwszy, a często chodzi o minuty a nie godziny, na rzetelność nie ma szans.
Post automatically merged:

 
Last edited:
Ja dzisiaj szwendając się po NC zauważyłem pewien detal (chyba ktoś już kiedyś o nim kiedyś wspominał :rolleyes: ) - otóż na motocyklu nasz V nie tylko spogląda na interesujące punkty (podczas naszej przejażdżki) ale również... schyla głowę, gdy przejeżdża pod niższą przeszkodą :D.


Poza tym mój V nie godzi się na wycięte przez RED'ów środki transportu i (mimo wszystko) podróżuje też koleją :p...

 
Poza tym mój V nie godzi się na wycięte przez RED'ów środki transportu i (mimo wszystko) podróżuje też koleją :p...
Kolej/metro zostało wycięte, i ślady widać w grze, blisko sklepu z odzieżą gdzie jest zadanie z cyberpsycho, jest zejście do metra, ale został sam tunel... Jak wrócisz do kryjówki Kosiarzy z pierwszego zadania, to przez balkon możesz wyskoczyć na linię kolejki i tam nawet stoi jeden nieczynny + możesz przejść stamtąd do Heywood i tam też jest stacja kolejki, ale oczywiście nieczynna, dalej nie pójdziesz bo jest niewidzialna ściana.
Z drugiej strony to górne rejony miasta nie są tak dopracowane jak te dolne jeśli chodzi jakość tekstur czy detale, a widoczki też nie są tak wspaniałe, jakby mogłoby się wydawać, sama trasa kolejki też nie jest porywająca. Nie wiem czy nie zrezygnowali z tego, bo tam trzeba było wykonać masę pracy, a pewnie tylko mały procent graczy skorzystałby z tej kolejki.
 
Pozostałości po kolei jest o wiele więcej - praktycznie jest to niemal kompletny system (widać, że wycięto go dość późno).

Zacznijmy od tego, że w kilku miejscach miasta masz gotowe wejścia na stację z poziomu ulicy. Co ciekawe jest tam nawet zegar odliczający czas, kiedy przyjedzie następny pociąg...



Dodatkowo masz kilka praktycznie gotowych stacji (oczywiście bez drobnych szczegółów, ale ogólna struktura architektoniczna została stworzona - mimo, że większości z tych stacji nie widać z poziomu gruntu).







Mało tego - same stacje (czy raczej system komunikacji) ma swoją nazwę i logo.



Odnośnie niewidzialnych ścian - najwięcej jest ich przed większymi stacjami (stąd też na stację w porcie nie wejdziesz), ale sporadycznie zdarzają się też na trasach (część małych, przy przęsłach można łatwo pokonać). No i zwiedzając sobie trzeba uważać na pociągi (oczywiście mają kolizję z graczem), które niestety czasem znikają ale potrafią też zabrać na ładną przejażdżkę (trzeba umiejętnie na nie wskoczyć).

Osoba leniwa (i mało kreatywna :p ), aby pochodzić po torach, może użyć komendy na przenikanie przez obiekty ale wystarczy obserwacja oraz wszczep dający podwójny skok, aby sobie pozwiedzać. A można zobaczyć fajne miejsca i miasto z innej perspektywy.





 
Pozostałości po kolei jest o wiele więcej - praktycznie jest to niemal kompletny system (widać, że wycięto go dość późno).

Zacznijmy od tego, że w kilku miejscach miasta masz gotowe wejścia na stację z poziomu ulicy. Co ciekawe jest tam nawet zegar odliczający czas, kiedy przyjedzie następny pociąg...



Dodatkowo masz kilka praktycznie gotowych stacji (oczywiście bez drobnych szczegółów, ale ogólna struktura architektoniczna została stworzona - mimo, że większości z tych stacji nie widać z poziomu gruntu).







Mało tego - same stacje (czy raczej system komunikacji) ma swoją nazwę i logo.



Odnośnie niewidzialnych ścian - najwięcej jest ich przed większymi stacjami (stąd też na stację w porcie nie wejdziesz), ale sporadycznie zdarzają się też na trasach (część małych, przy przęsłach można łatwo pokonać). No i zwiedzając sobie trzeba uważać na pociągi (oczywiście mają kolizję z graczem), które niestety czasem znikają ale potrafią też zabrać na ładną przejażdżkę (trzeba umiejętnie na nie wskoczyć).

Osoba leniwa (i mało kreatywna :p ), aby pochodzić po torach, może użyć komendy na przenikanie przez obiekty ale wystarczy obserwacja oraz wszczep dający podwójny skok, aby sobie pozwiedzać. A można zobaczyć fajne miejsca i miasto z innej perspektywy.





Jasne, ale są miejsca które z poziomu kolejki nie wyglądają zbyt rewelacyjnie szczególnie w górnych partiach, na dodatek możesz dostać się do miejsc, które są niewykończone, jutro porobię screeny z miejsc gdzie pewnie mało kto dotarł i tam dużo brakuje.
Jakby chciano dodać kolejkę, to pewnie musieliby wymyśleć całe NPC system wokół takiej kolejki, ludzie wchodzacy, wychodzący z wagoników itd. cały rozkład jazdy we wszystkich stacjach, ilość pasażerów w zależności od godziny, żeby wyglądało to realistycznie, chyba, że kolejka tylko dla gracza, no ale wiadomo jaka byłaby reakcja.
 
Dla mnie obecnosc sieci metra w przegladarce komputera V byla zawsze wskazowka, ze jednak myslano o tym, aby ten system jednak dzialal.
 
Po pierwszej wspólnej misji Jackie mówi do V, że chce od nas pożyczyć samochód na randkę z Misty, bo przecież metrem nie będzie z nią jechać. W demie z 2018 tej kwestii nie było, stąd moje przypuszczenia, że dość późno wyleciał system kolei.

Pomyślcie - cała nitka oplata miasto, jest zaznaczona na mapie gry (w menu menu oprócz budynku i ulic widzimy trasy przejazdu), jest wymodelowanych kilka wejść od strony ulicy w różnych dzielnicach (odcięte tylko niewidzialną ścianą, a nie - dajmy na to znakami o remoncie/awarii), większość stacji jest też w pełni wymodelowanych od strony torów (czego z dołu przecież nie widać), wiadomości podają newsy o (bodajże) strzelaninie na stacji metra, a same pociągi mają system kolizji z graczem.
 
Po pierwszej wspólnej misji Jackie mówi do V, że chce od nas pożyczyć samochód na randkę z Misty, bo przecież metrem nie będzie z nią jechać. W demie z 2018 tej kwestii nie było, stąd moje przypuszczenia, że dość późno wyleciał system kolei.
Tym to bym się w ogóle nie sugerował, bo dema robiona pod prezentacje często mają poprzerabiane dialogi i sceny pod prezentację (na przykład w demie z Lodowym Gigantem, Geralt przybywał na Skellige na zaproszenie Cracha, ponieważ Crach chciał żeby ten uratował Hjalmara).

A odnośnie systemu metra, developerzy nigdy nie potwierdzili jego obecności w grze, ale w jednym malezyjskim (chyba) wywiadzie Marcin Iwiński powiedział, że możliwe, iż ze środków transportu publicznego skorzystamy w ramach jakiegoś zadania. Skoro tak, to mogło być tak, że pełnoprawny system metra nie był planowany (służył jedynie do szybkiej podróży), ale planowali jakieś zadanie albo sceny z nim związane, które nie trafiły do gry z powodu problemów z optymalizacją, co by tłumaczyło czemu stacje są częściowo wyrenderowane.
 
A odnośnie systemu metra, developerzy nigdy nie potwierdzili jego obecności w grze (...)

No, niby nie potwierdzili, ale że gdyby o tym nie myśleli nie powstawałyby te dojścia do stacji z poziomu ziemi (mniemam, że teraz jest tylko pozostałość z tego system - stąd jest ich stosunkowo mało), a pierwszy trailer (z 2018) nie zaczynałby się tak jak się zaczynał:

 
Tym to bym się w ogóle nie sugerował, bo dema robiona pod prezentacje często mają poprzerabiane dialogi i sceny pod prezentację (na przykład w demie z Lodowym Gigantem, Geralt przybywał na Skellige na zaproszenie Cracha, ponieważ Crach chciał żeby ten uratował Hjalmara).

A odnośnie systemu metra, developerzy nigdy nie potwierdzili jego obecności w grze, ale w jednym malezyjskim (chyba) wywiadzie Marcin Iwiński powiedział, że możliwe, iż ze środków transportu publicznego skorzystamy w ramach jakiegoś zadania. Skoro tak, to mogło być tak, że pełnoprawny system metra nie był planowany (służył jedynie do szybkiej podróży), ale planowali jakieś zadanie albo sceny z nim związane, które nie trafiły do gry z powodu problemów z optymalizacją, co by tłumaczyło czemu stacje są częściowo wyrenderowane.
Jest jedno zadanie z metrem to ukryte zadanie z Jodie i Tyger Clawsami, ale tam nie jeździmy żadnym metrem.
No, niby nie potwierdzili, ale że gdyby o tym nie myśleli nie powstawałyby te dojścia do stacji z poziomu ziemi (mniemam, że teraz jest tylko pozostałość z tego system - stąd jest ich stosunkowo mało), a pierwszy trailer (z 2018) nie zaczynałby się tak jak się zaczynał:
Jakieś stacje muszą być skoro kolejka jeździ i urozmaica krajobraz, na tej samej zasadzie, jak są parkingi, masa wieżowców i inne elementy krajobrazu.
 
No, niby nie potwierdzili, ale że gdyby o tym nie myśleli nie powstawałyby te dojścia do stacji z poziomu ziemi (mniemam, że teraz jest tylko pozostałość z tego system - stąd jest ich stosunkowo mało),
Jak powiedział maniak, może to być zwyczajny element tła, żeby były jakieś miejsca, na których te kolejki powinny się zatrzymywać, a że dziwnie wyglądałyby jakby były kompletnie puste, to wyrenderowali częściowo ich wnętrza, na tyle aby braki nie rzucały się w oczy, na tej samej zasadzie, dla której "kłopoczą" się z renderowaniem terenów poza granicami mapy, pomimo tego, że nie są one dla gracza dostępne. Można nawet odwrócić ten tok myślenia i powiedzieć, że fakt, iż te stacje nie są w pełni wyrenderowane, przeczy teorii jakoby takowy pełnoprawny system miał być faktycznie w grze, a nie służyć wyłącznie jako element systemu szybkiej podróży (za jakie stacje metra robią w finalnej wersji gry). Być może stacje metra były planowane kiedyś jako jedyny system szybkiej podróży w mieście, ale ze względu na ich małą liczbę, z czasem zdecydowano się na dodanie DataTermów jako ich zamiennika. Ale znów "może morze może".

a pierwszy trailer (z 2018) nie zaczynałby się tak jak się zaczynał:

A to kolejna z rzeczy z listy "lepiej się nie sugerować", w końcu brak Płotki i jazdy konno w Wiedźminie 2 Edycji Rozszerzonej nie przeszkadzał twórcom w promowaniu gry tymże filmikiem na silniku gry:

 
A to kolejna z rzeczy z listy "lepiej się nie sugerować", w końcu brak Płotki i jazdy konno w Wiedźminie 2 Edycji Rozszerzonej nie przeszkadzał twórcom w promowaniu gry tymże filmikiem na silniku gry:

Promowanie to chyba za dużo powiedziane, to było wypuszczone jakiś rok po premierze gry :p
 
Top Bottom