Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Okładka CP 2077 w wersji next-gen?

Like it!

Oby tylko wersje next-gen i patch na PC był w wersji również next-gen. Amen.
 
Wersja PC (przynajmniej graficznie) już jest next-gen od czasu premiery :p ...

My liczymy na to, że wyeliminują te największe glitch'e (w tym też graficzne) i całoś nieco zoptymalizują.
 
Raczej wygląda to na okładkę, ponieważ ta grafika jest za dobrze wykonana, i żaden autor się do niej nie przyznał.
Poza tym jest utrzymana w klimacie gry. Niebieska smuga światła : Johnny, pochłania czerwonowłosą (Johnny ma niebieski HUD, a V czerwony).
 
Ta kurtka ma po prostu takie światełka :p
Ma ale jakoś tego nie wykorzystali na innych okładkach. Które wyglądały tak se...:) jeśli to ma być nowa okładka, to wygląda, że ktoś trochę bardziej nad nią siedział (kompozycja, jakość fryzury, efekt tej smugi swiatła) niz przy podstawowej wersji, gdzie po prostu wkurzony kolo/ cyberpunkówa trzyma broń i patrzy się na coś. Może to byc moja nadinterpretacja, ale jakoś łatwo się to wszystko kojarzy jak kilka razy przeszedłeś. grę.:)

Edit. Tak wiedziałem, że ta kurtka ma taki efekt, przecież to oczywiste, ale ważne jak jest wykorzystany i czy w ogóle.
 
Efekt jak najbardziej był wykorzystywany na poprzednich okładkach, z tym że był zdecydowanie bardziej subtelny. Być może zintensyfikowano go celowo, a może to tylko kwestia pozy, perspektywy czy samego oświetlenia. W każdym razie prezentuje się lepiej od premierowej.

 
Efekt jak najbardziej był wykorzystywany na poprzednich okładkach, z tym że był zdecydowanie bardziej subtelny. Być może zintensyfikowano go celowo, a może to tylko kwestia pozy, perspektywy czy samego oświetlenia. W każdym razie prezentuje się lepiej od premierowej.

Na wersji "męskiej" też został wykorzystany, ale mi chodziło bardziej o zrobienie jakiegoś konkretnego efektu. W pierwotnej wersji chyba postawili na "pistolet", chyba żeby było wiadomo, że w tej grze się szczela :)
 
Pierwotne wydanie reklamowała (głównie) męska wersja V, to teraz przyszedł czas na kobietę.

Ta wersja przypadła mi do gustu.
 
Pierwotne wydanie reklamowała (głównie) męska wersja V, to teraz przyszedł czas na kobietę.

Ta wersja przypadła mi do gustu.
Podejrzewam, że podobnie jak w przypadku premierowej okładki, będzie też pewnie druga wersja z męskim V.

Okładka podoba mi się dużo bardziej od wersji premierowej ze względu na kompozycję. Postawienie w centrum kurtki Samuraia, w połączeniu z częściowo przesłoniętą twarzą V odzwierciedla nadpisywanie jej osobowości przez Silverhanda i desperacką walkę o zachowanie własnego ja, co zwyczajnie wygląda ciekawiej niż wkurzony V ze spluwą na wzór okładki Wiedźmina 3.
 
Interpretacja interpretacją, ale nie jest to taka okładka typowej gry akcji (jak premierowa CP2077) - groźnie wyglądająca postać ze spluwą w ręku.
 
Jak już jesteśmy przy V to najlepsza w wersji żeńskiej była ta na pierwszym pokazie taka uniwersalna.
 
Jak już jesteśmy przy V to najlepsza w wersji żeńskiej była ta na pierwszym pokazie taka uniwersalna.
To jest raczej kwestia gustu.

Co do pierwszej V i jej hmm wizerunku, to porównywanie jej do póżniejszych wersji jest trochę nieuczciwe.
Na pierwszym pokazie paraduje po swoim mieszkaniu praktycznie z gołym tyłkiem. Nie żebym był jakimś purystą obyczajowym, nie mam nic przeciwko, ale w tej rywalizacji "stara V" vs "nowa V", wcześniejsza wersja jakby to powiedzieć wytoczyła działa większego kalibru.

Swoją drogą ciekawe dlaczego zrezygnowali z tej pierwszej wersji? Wg mnie ta wersja finalna chyba bardziej pasuje do samego cyberpunka, bo jednak V to taka trochę miejska (lub wiejska) biedota i dziwne, zeby miala wyglądać jak jakaś modelka (chodzi o twarz).
Można jeszcze się zastanowić nad korpo V, często wygląd kobiety jest wyrazem statusu społecznego, ale jeśli chodzi o kulturę korporacyjną w tym uniwersum- jakoś nie zauważyłem, żeby kobiety korpo wyglądały jak jakies laleczki, modelki - raczej ich prezencja skierowana była w inną stronę - neomilitaryzm, dominacja itd.

Ciekawe jest np. jak gracze pokazują postacie, które stworzyli, to jednak widać, że najczęściej robią z nich modelki (chodzi mi głównie o kobiece V).
Coś w tym jest. Wiadomo też, że gry korzystają ze sprawdzonych kinowych rozwiązań, czyli przeładowania ekranu atrakcyjnie wyglądającymi postaciami , przeważnie w głownych wątkach (np.Judy, Panam), bo to się lepiej sprzedaje, ale też , moim zdaniem,trochę wyrywa z osławionej "imersji".
Akurat w tej grze wolę tworzyć postać hmm przeciętnie wyglądająco, a potem dodać jej swagu poprzez biżuterię, tatuaże, ubiór. To bardziej pasuje do takiej postaci, dlatego ta finalna wersja V bardziej mi pasuje.
 
Bardziej niż na patcha czekam na anime. Dam 5 backsów, że będzie jak w przypadku Wieśka 3, gra odżyje :D
 
Okładka bardzo fajna. Ciekawe czy z tą wersją będzie jakieś DLC fabularne, choćby niewielkie (jak to do W3 o świnkach)?
Wydaje mi się, że po premierze wersji next genowej zaczną stopniowo wypuszczać pakiety darmowych DLC w regularnych (tygodniowych?) odstępach czasowych, tak jak robili to przy Wiedźminie 3, a potem zapowiedzą pierwszy dodatek.
 
Bardziej niż na patcha czekam na anime. Dam 5 backsów, że będzie jak w przypadku Wieśka 3, gra odżyje :D
Może połączą anime jakoś z samą grą -jakis quest np. Ten Megablok, z grafiki od anime, w grze prezentuje się tak w tym momencie:
photomode_03022022_195824.png

photomode_03022022_195928.png

photomode_03022022_195452.png

Megablok jest zamknięty, wygląda, że względu na jakieś zdarzenie. Pewnie ma to związek z fabułą anime.
 
Megablok jest zamknięty, wygląda, że względu na jakieś zdarzenie. Pewnie ma to związek z fabułą anime.

Fajnie byłoby, aby w którymś z DLC (zakładając, że DLC kiedyś wyjdą :sneaky: ) ten blok został otwarty, a w środku pojawiła się jakaś misja/misje z nawiązaniem do serialu anime.

Ech, pomarzyć można :giggle: ...
 
Ciekawe jest np. jak gracze pokazują postacie, które stworzyli, to jednak widać, że najczęściej robią z nich modelki (chodzi mi głównie o kobiece V).
Coś w tym jest. Wiadomo też, że gry korzystają ze sprawdzonych kinowych rozwiązań, czyli przeładowania ekranu atrakcyjnie wyglądającymi postaciami , przeważnie w głownych wątkach (np.Judy, Panam), bo to się lepiej sprzedaje, ale też , moim zdaniem,trochę wyrywa z osławionej "imersji".
Akurat w tej grze wolę tworzyć postać hmm przeciętnie wyglądająco, a potem dodać jej swagu poprzez biżuterię, tatuaże, ubiór. To bardziej pasuje do takiej postaci, dlatego ta finalna wersja V bardziej mi pasuje.
No przyjemniej się gra ze świadomością, że postać którą kieruje to prawdziwa 'petarda', a nie jakiś bazyl. :D
I pewnie było by dużo sensu w twoim podejściu, gdyby gra w której 'styl jest wszystkim' umożliwiała odpicowanie naszej postaci podczas rozgrywki. Może po wypuszczeniu 'wielkiej niewiadomej', czyli nadchodzącego patcha, będzie taka możliwość.
 
Top Bottom