Cyberpunk 2077: Widmo Wolności - Nasze wrażenia

+

Jak oceniasz Widmo Wolności?

  • Lepsze niż podstawka

    Votes: 17 53.1%
  • Porównywalne z podstawką

    Votes: 13 40.6%
  • Słabsze od podstawki

    Votes: 2 6.3%

  • Total voters
    32


Już tylko godziny dzielą nas od premiery pierwszego (i niestety jedynego) fabularnego rozszerzenia do gry Cyberpunk 2077 pt. Widmo Wolności. Wszystkich ogrywających zapraszam do dzielenia się wrażeniami z przygody kiedy już wyruszycie na podbój Dogtown :)
 
Tak się troszkę boję, że premiera w nocy a po 6 wypadałoby wstać do roboty.

Oj tam, tylko sprawdzę czy się ściągnęło i czy wszystko chodzi ;-)
 
Robota to głupota - lepsze jest granie, drogi Panie ;)
Cóż staram się pogodzić jedno i drugie jak większość na forum :)

W tej sytuacji bank rozbijają jedynie growi streamerzy i youtuberzy czy też recenzenci.

Cóż, nie te lata, ściągnąłem na dysk i póki co tyle mojego :)
 
Last edited:
Pierwsze wrażenia, krótko mówiąc oszałamiające. REDzi znowu pokazali, że w robieniu dodatków są bezkonkurencyjni.

Walka z pierwszym bossem, coś kosmicznego wg mnie. Do tej pory czegoś takiego w tej grze nie było. Gram postacią walcząca mieczem i nie było łatwo, ale emocje było ogromne, haha.

Szkoda tylko, że osiągnięcia na Steamie nie działają, ale tradycyjnie zawsze na premierę coś musi pójść nie tak jak trzeba. :shrug:
 
Szkoda tylko, że osiągnięcia na Steamie nie działają, ale tradycyjnie zawsze na premierę coś musi pójść nie tak jak trzeba. :shrug:
Osiągnięcia to pół biedy, dosyć że działa wam w ogóle dodatek, bo REDy zawsze na premierę mają jakieś problemy.
 
Chwila, chwila. Mam PS5, grałem w podstawkę w wersji cyfrowej. Przeszedłem podstawkę i spędziłem w niej ponad 100 godzin, wbijając 50. poziom postaci i mając tylko jeden zapis gry (z samej końcówki gry, z epilogu) mam do wyboru:
1) zaczynać całą grę od samego początku, bez zachowania moich postępów z ostatnich 100 godzina grania (!!!)
2) odpalić od razu sam Dodatek jakąś predefiniowaną postacią na 20 poziomie

Czy Was REDZI pogięło do reszty? Czy wy zawsze musicie coś spieprzyć?!
Chcę grać w ten dodatek MOJĄ postacią, którą budowałem ponad 100 godzin (bronie, wszczepy, umiejętności)
Nie można było zrobić tego tak jak w przypadku Wiedźmina? Po przejściu gry, po napisach, gra cofa się do momentu sprzed ostatniej misji i jest otwarty świat i nie miałem problemu z uruchomieniem dodatków. Tutaj po przejściu gry, po napisach, wrzuca mnie do menu głównego i dając kontynuuj znowu jestem w epilogu i tak w kółko.
Chcecie mi powiedzieć, że nie da się z tym nic zrobić?
 
Chwila, chwila. Mam PS5, grałem w podstawkę w wersji cyfrowej. Przeszedłem podstawkę i spędziłem w niej ponad 100 godzin, wbijając 50. poziom postaci i mając tylko jeden zapis gry (z samej końcówki gry, z epilogu) mam do wyboru:
1) zaczynać całą grę od samego początku, bez zachowania moich postępów z ostatnich 100 godzina grania (!!!)
2) odpalić od razu sam Dodatek jakąś predefiniowaną postacią na 20 poziomie

Czy Was REDZI pogięło do reszty? Czy wy zawsze musicie coś spieprzyć?!
Chcę grać w ten dodatek MOJĄ postacią, którą budowałem ponad 100 godzin (bronie, wszczepy, umiejętności)
Nie można było zrobić tego tak jak w przypadku Wiedźmina? Po przejściu gry, po napisach, gra cofa się do momentu sprzed ostatniej misji i jest otwarty świat i nie miałem problemu z uruchomieniem dodatków. Tutaj po przejściu gry, po napisach, wrzuca mnie do menu głównego i dając kontynuuj znowu jestem w epilogu i tak w kółko.
Chcecie mi powiedzieć, że nie da się z tym nic zrobić?
Eee… co?

Normalnie możesz grać na starym zapisie, tak samo jak grałeś w Serca z Kamienia. Po prostu uruchom zapis i odbierz telefon od Songbird.
 
Gra cofa cię do momentu przed spotkaniem z Hanako, ale ze sprzętem i poziomem postaci po ukończeniu fabuły. Możesz od tego momentu spokojnie zrobić dodatek jak również zająć się wszystkim co pominąłeś i nie zostało fabularnie zablokowane. Konieczne będzie jedynie ponowne rozdysponowanie punkcików, ale to już wynika z ogromnych zmian wprowadzonych w aktualizacji 2.0.
 
Eee… co?

Normalnie możesz grać na starym zapisie, tak samo jak grałeś w Serca z Kamienia. Po prostu uruchom zapis i odbierz telefon od Songbird.
Nikt do mnie nie dzwoni, podejrzewam że dzwonienie jest zablokowane bo jestem w epilogu gry
 
Nikt do mnie nie dzwoni, podejrzewam że dzwonienie jest zablokowane bo jestem w epilogu gry
Tak jak @HuntMocy napisał. Po przejściu epilogu gra cofa cię do stanu świata sprzed ostatniej misji - więc zawsze będziesz ją miał do wykonania. Kończysz epilog i normalnie świat jest do twojej dyspozycji - łącznie z dodatkiem.

Hunt słusznie też wspomniał o patchu 2.0, który jest gruntownym przebudowaniem rozgrywki, więc do konkretnego „kształtu” swojej postaci siermiężnie budowanej przez sto godzin się zbyt mocno nie przywiązuj - czeka cie wycieczka do rippera i ponowne rozdysponowanie atrybutów i punktów umiejętności.
 
Gra cofa cię do momentu przed spotkaniem z Hanako, ale ze sprzętem i poziomem postaci po ukończeniu fabuły. Możesz od tego momentu spokojnie zrobić dodatek jak również zająć się wszystkim co pominąłeś i nie zostało fabularnie zablokowane. Konieczne będzie jedynie ponowne rozdysponowanie punkcików, ale to już wynika z ogromnych zmian wprowadzonych w aktualizacji 2.0.
Gra nie cofa mnie do żadnego momentu. Przechodzę grę, pojawiają się napisy i przechodzę do menu. Wybieram Kontynuuj i znowu jestem w epilogu, nikt do mnie nie dzwoni, znowu przechodzę ten krótki epilog i znowu...napisy, menu itd.
Post automatically merged:

Gra nie cofa mnie do żadnego momentu. Przechodzę grę, pojawiają się napisy i przechodzę do menu. Wybieram Kontynuuj i znowu jestem w epilogu, nikt do mnie nie dzwoni, znowu przechodzę ten krótki epilog i znowu...napisy, menu itd.
Mam zapis jak już jestem na pustyni i mam wsiąść do czołgu razem z Paanam i przekroczyć granicę i koniec gry następuje. Nie mam wtedy broni, nie mogę wezwać auta. Nic.
 
Last edited:
Gra nie cofa mnie do żadnego momentu. Przechodzę grę, pojawiają się napisy i przechodzę do menu. Wybieram Kontynuuj i znowu jestem w epilogu, nikt do mnie nie dzwoni, znowu przechodzę ten krótki epilog i znowu...napisy, menu itd.
Przewiń trochę czas, przenieś się gdzieś. Do mnie po uruchomieniu zapisu najpierw zadzwonił Viktor i chwile potem Songbird. Zostaw Hanako w spokoju, bo tak to działa, że możesz tą misje robić w nieskończoność.
Mam zapis jak już jestem na pustyni i mam wsiąść do czołgu razem z Paanam i przekroczyć granicę i koniec gry następuje. Nie mam wtedy broni, nie mogę wezwać auta. Nic.
Dziwne.
Po napisach końcowych powinieneś normalnie móc wrócić do rozgrywki - pojawia się prompt od REDów, że dziękują za grę, stan wraca do stanu sprzed ostatniej misji i możesz kontynuować zabawę.
 
Mam zapis jak już jestem na pustyni i mam wsiąść do czołgu razem z Paanam i przekroczyć granicę i koniec gry następuje.

Wtedy dodatek się nie rozpocznie. Po ukończeniu gry powinieneś zostać cofnięty do momentu przed spotkaniem z Hanako. Jeśli z jakiegoś powodu tak się nie dzieje, odszukaj zapis z tego momentu, wtedy Songbird powinna zadzwonić, gdy chwilkę się poszwędasz.
 
Wtedy dodatek się nie rozpocznie. Po ukończeniu gry powinieneś zostać cofnięty do momentu przed spotkaniem z Hanako. Jeśli z jakiegoś powodu tak się nie dzieje, odszukaj zapis z tego momentu, wtedy Songbird powinna zadzwonić, gdy chwilkę się poszwędasz.
Mam tylko jeden zapis....
 
Usunąłeś wszystkie zapisy? Jeśli tak to po prostu ukończ grę, wtedy przeniesie cię do momentu przed spotkaniem z Hanako i będziesz mógł kontynuować. Nie zaczynaj jednak rozmowy ponownie, olej że wisi ci to zadanie i poczekaj na telefon od Songbird.
 
Usunąłeś wszystkie zapisy? Jeśli tak to po prostu ukończ grę, wtedy przeniesie cię do momentu przed spotkaniem z Hanako i będziesz mógł kontynuować. Nie zaczynaj jednak rozmowy ponownie, olej że wisi ci to zadanie i poczekaj na telefon od Songbird.
Przechodzę grę i przenosi mnie znowu na pustynię , gdzie jest ostatni zapis gry. I tak w kółko. Tak, mam tylko jeden zapis.
 
Mam tylko jeden zapis....
Ok, doprecyzujmy - przechodzisz epilog, są napisy końcowe i co się dzieje potem? Wywala cie do menu głównego, czy masz ten prompt opisany przeze mnie wyżej?
Później klikasz kontynuuj i przenosi cię z powrotem do rozgrywki w trakcie epilogu z Panam, zamiast przed Embers i Hanako?

I jak to się stało, że masz tylko jeden zapis? Nie da się w grze wyłączyć autozapisu.
 
Top Bottom