Elfy w Wiedźmin 3

+
Witam Serdecznie.

Przeszedłem parokrotnie pierwszą część Wiedźmina, którą uważam za najlepszą grę wszechczasów. Dwukrotnie drugą część Wiedźmina. Za każdym razem po stronie elfów, bardzo podobała mi się postać Yaevinna. Pięknie zbudowana relacja z białym wilkiem, która ewoluowała. Mam pytanie... czy w trzeciej części Wiedźmina mamy elfich bohaterów? Czy jest tam też możliwość zaprzyjaźnić się z elfem/elfami tak jak było to w poprzednich częściach? Zastanawiam się nad kupnem trzeciej części, ale z tego co słyszałem, nie ma tam zbytnio elfów.... do tego decyzyjność w fabule zeszła na dalszy plan na rzecz uroków otwartego świata.... nie jest to w moim guście.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
Niestety elfy w trzecim wiedźminie pełnią rolę niemal wyłącznie poboczną. Grając napotkasz na trochę elfich npc-ów, ale rzadko się z zdarzy, że z którymś będzie związane jakieś zadanie poboczne, a w głównym wątku nie ma chyba prawie żadnej elfiej postaci, która odgrywała by jakąś ważną rolę. Wyjątkiem są oczywiście jeźdzcy Gonu, ale paradoksalnie oni również pojawiają się w grze na dość krótko. W praktyce nie ma takich postaci Yaevinn czy Iorveth, którzy mogli by być kumplami Geralta na sporą część gry.

Jednak nadal zachęcam do sięgnięcia po Dziki Gon razem z dodatkami, bo jednak dla kogoś, kto przeszedł już poprzednie części ta jest wręcz pozycją obowiązkową, a ja nie ukrywam że ci zazdroszę tego, że gry jeszcze nie przeszedłeś i będziesz mógł doznawać przyjemności odkrywania tego, co ta gra ma w zanadrzu.
 
Top Bottom