gram.pl

+

tibor

Forum veteran
gram.pl

Zapewne wszyscy z Was słyszeli już o nowej inicjatywie naszego kochanego dystrybutora , to jest Cd Projektu. Już od pewnego czasu w czasopismach pojawiały się tajemnicze reklamy, najpierw czysta biała kartka z pytaniem "grasz?", później wzbogaconym w odpowiedź "gram!". Obecnie pojawiło się kilka nowych reklam prezentujących tenże projekt. Ale najważniejsze dla nas jest to, że pojawiło się także wiele informacji na ten temat w ostatnim czasie. W związku z czym cała inicjatywa staje się coraz mniej tajemnicza. Najnowszą nowiną jest to, iż po "22 września, w każdym pudełku z pecetową grą CD Projekt, znajdą się Wirtualne Pieniądze, za które będzie można kupować gry w nowym, internetowym sklepie CD Projekt!!! Zarejestrowanie każdego kolejnego egzemplarza gry, spowoduje wpłynięcie wirtualnej gotówki na konto rejestrującej osoby. Kasa, tak ja prawdziwa, będzie kumulowała się na koncie - nie będzie przepadała, jeśli gracz nie zechce jej wykorzystać. Decyzję o wydaniu podejmie w dowolnym dla siebie momencie. Sam sklep internetowy będzie, niezwykle łatwy w obsłudze i naszpikowany mnóstwem ułatwiających życie rozwiązań, jak np.: niezwykle szybka i prosta rejestracja, intuicyjne robienie zakupów niczym w supermarkecie, automatyczne przypominanie o zmieniających się cenach na gry, którymi jesteśmy zainteresowani czy też błyskawiczne dostawy gier do adresata.W sklepie znajdzie się ponadto mnóstwo ekskluzywnych ofert, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Część z nich będzie przeznaczona wyłącznie dla klientów CD Projekt. "... podając za CDP.A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
 
Uwierzę jak to dopiero zobaczę. Choć nie wątpię, że jeżeli to się sprawdzi będzie ciekawie.
 
Może to być całkiem ciekawe rozwiazanie... takie bonusy za kupowanie gier CDP. Dobry pomysł nawet :)
 
I może choć trochę ograniczy piractwo(dobry pirat to zbankrutowany pirat (i za kratkami)) choc wątpię, niemniej jak pisał przedmówca inicjatywa ciekawa.BTW Tibor nie mogłeś tego napisać w jakimś istniejącym już temacie?
 
Zapowiada się ciekawie. Numrtuje mnie tylko jedna sprawa. Ile jednorazowo dostaniemy tych "niby"pieniędzy? Jak ja mam kupic 30 gier by dostac jedną za darmo to dzieki bardzo za taka rewolucje
 

tibor

Forum veteran
Co do sprawy tych "pieniędzy" to ja mam tylko nadzieję, że dostaniemy je również za gry już zarejestrowane, a takowych kilka już mam na swoim koncie Avallac'h-> Założyłem ten temat, dla prowadzenia dyskusji na temat całego serwisu gram.pl. A z tego co mówi CDP nie skończy się to tylko na sklepie wysyłkowym, więc na pewno będzie o czym konwersować
 

Keth

Ex-moderator
Tibor said:
Co do sprawy tych "pieniędzy" to ja mam tylko nadzieję, że dostaniemy je również za gry już zarejestrowane, a takowych kilka już mam na swoim koncie
Raczej nie - tylko te kupione po 22. Tak samo z reszta jak ta gwarancja wieczystka - tylko na gry kupione po 22.
 

tibor

Forum veteran
To znaczy wiesz, wirtualne pieniądze będą w pudełkach z grami wydawanymi po 22 września, ale w komentarzach na stronie CDP, ktoś z pracowników zabierał głos właśnie na ten temat, i z jego wypowiedzi, można było wywnioskować, że dla osób posiadających już wiele zarejestrowanych gier w CDP jakieś korzyści będą.
Tuddrussel w komentarzach na stronie CDP said:
przewidziana jest kolejna niespodzianka ;) wszyscy, ktorzy rejestrowali i nadal rejestruja gry CDP beda na pewno zadowoleni
 

tyhe

Forum veteran
gwarancja nie jest wieczysta. nie jest nawet dożywotnia w intuicyjnym rozumieniu tego słowa.oto co na temat tej gwarancji napisał Pracownik CD Projekt, Mike:re: dożywocie (dodano: 5 września 2005 14:56) Rzeczywiście można je zrozumieć na kilka sposobów, a my w celach promocyjnych specjalnie nie załączaliśmy jego definicji. Chodzi nam o życie GRY nie jej właściciela. A cykl życia gier jest jednym z najkrótszych jakie występują wśród wszystkich branż. Branża gier charakteryzuje się kosmiczną wręcz dynamiką i dziś nikt nie potrzebowałby gry sprzed 15 lat na dyskietkach 3,5 cala i działającej tylko pod DOSem Dlatego dajemy gwarancję na życie produktu. Tak naprawdę gdy ono się kończy, to na ogół kończy się zasadność posiadania gwarancji. Bo skok technologiczny/jakościowy jest tak duży, że nie ma sensu wracać do tak przestarzałej produkcji. Jak zostało tu słusznie zauważone, to dobre gry żyją dłużej (Blizzarda na przykład) więc i na nie będzie de facto dłuższa gwarancja. Pozdrawiam, - Mike
 

argon

Forum veteran
Male pytanie: czy to ile bendzie tych orginalnych pieniedzy bendzie zalezalo od ceny gry?Jesli nie to od czego?
 
Wiadomo, we wszytkich promocjach, ulotkach zachecających, reklamach itp. jest zawsze jakiś haczyk W takich dużych firmach jak CD Projekt w dziale marketingu i promocji zatrudnieni są najlepsi specjlaiści i fachowcy. Wydawć się może, że przy takim przedsięwzięciu jakie planuje CD Projekt firma tylko straci. Nic bardziej mylnego, jej dochody wzrosną i to nie mało. Jak by mozna skwitowac ładnie: Wilk syty(CDP) i owieczka cała(gracze) hehe
 

Keth

Ex-moderator
Ech Na poczatku sie ucieszylem z tej "dozywotniej" gwarancji (mam zlamanego na pol W3 ) ale poziej doczytalem ze obejmuje ona tylko gry wydane po 22 wrzesnia
 

tibor

Forum veteran
Co do ilości wirtualnych pieniędzy to moim zdaniem ich ilość będzie właśnie zależeć właśnie od ceny gry. Ale nie spodziewajmy się kokosów, pewnie żeby uzbierać na jakąś gierkę będziemy musieli wydać sporo kasy na orginały. Ale przynajmniej będzie to jakaś motywacja dla niektórych aby kupować orginalne egzemplarze gier.
 

lifar

Forum veteran
Nie należy raczej liczyć na to, że po kupieniu kilku egzemplarzy gier z NXK, będzie można "kupić sobie" np. Dungeon Siega ;-) Mam tylko nadzieję, że panowie z CDP ustalą "ceny" gier lub ilość wirtualnych pieniędzu na odpowiednim poziomie, by nie był to program typu "Vitay", "BP Partner Club" itp., gdzie po dwoch latach jeżdzenia samochodem można sobie pozwolić na kilka resoraków i ściereczek ;-) Żeby program lojalnościowy był skuteczny powinien jednak dawać jakieś wymierne profity, bo otrzymanie gry z NXK po wydaniu na gry powiedzmy 1000zł dla mnie dużej różnicy nie zrobi. Oczywiście zawsze lepsze to niż nic, ale jeśli już mowa o rewolucji to chyba wszyscy spodziewają się czegoś wielkiego :)
 
LifaR said:
Nie należy raczej liczyć na to, że po kupieniu kilku egzemplarzy gier z NXK, będzie można "kupić sobie" np. Dungeon Siega ;-) Mam tylko nadzieję, że panowie z CDP ustalą "ceny" gier lub ilość wirtualnych pieniędzu na odpowiednim poziomie, by nie był to program typu "Vitay", "BP Partner Club" itp., gdzie po dwoch latach jeżdzenia samochodem można sobie pozwolić na kilka resoraków i ściereczek ;-) Żeby program lojalnościowy był skuteczny powinien jednak dawać jakieś wymierne profity, bo otrzymanie gry z NXK po wydaniu na gry powiedzmy 1000zł dla mnie dużej różnicy nie zrobi. Oczywiście zawsze lepsze to niż nic, ale jeśli już mowa o rewolucji to chyba wszyscy spodziewają się czegoś wielkiego :)
Dungeon Siega czemu nie? gra jest dosc stara i juz nie kosztuje 159.90zl moze nawet niedlugo znajdzie sie w Extra Klasyce?
 
No i nawet druga część w dniu premiery nie kosztuje 160 złotych, "tylko" 130 złotych. A Lifarowi chodziło o to, że po zakupie kilku gier z Extra Klasyki nie uzbieramy kwoty wirtualnych pieniędzy, która by wystarczyła na zakup którejś z najnowszych gier.
 
Możliwie, że ilość wirtualnych pieniędzy w dużej mierze będzie zależeć od ceny produktu, Być może CDPROJECT ustali, że jeżeli cena gry wynosi 150zł to my otrzymamy załóżmy 1/3 ceny gry, którą zakupiliśmy, czyli około 50 zł wirualnych pieniędzy. Bo nie wierzę żeby ustalili kilka złotych wirtualnych pieniędzy za każdą grę, bo byłoby to dla nas wogóle nie opłacalne.
 
Top Bottom