Gry na konsole

+
PS. Pytanie do fanów: co się stało w pierwszej grze, że Peter miał kosę z Yuri? Pamiętam, że pracowali razem, ale kompletnie nie pamiętam czemu się poróżnili.
W trakcie DLC z Saber była poboczna aktywność, z której dowiadywaliśmy się, że wykonała samosąd na seryjnym mordercy, którego nie dała rady legalnie wsadzić do więzienia.
 
Nikt tutaj nawet nie wspomniał słowem o Stellar Blade?

Gra zapowiedziana lata wstecz (wcześniej kryjąca się pod nazwą Project Eve), która pierwotnie miała zadebiutować jeszcze na PS4 (i być może na PC), stała się tytułem dla PS5. Koreańska produkcja jest grą akcji, z lekkimi elementami RPG, obserwowaną zza pleców bohaterki, a swoją stylistyką i światem mocno przypomina NieR Automata.



O samej grze, w zachodnich mediach społecznościowych, było dość głośno z powodu... o którym niezbyt można tutaj mówić, ale domyślić się można ;) . Tak czy inaczej jednak efekt został osiągnięty wręcz odwrotny do oczekiwań "zachodnich ekspertów" (czyli praktycznie jak zawsze - patrz próba bojkotu Hogwarts Legacy ). Co więcej gra odniosła już namiastkę sukcesu przed premierą (ta zaplanowana jest za kilka tygodni, bo 26 kwietnia tego roku), bo obecnie znajduje się na szczycie preorderów na PS5, w bardzo wielu krajach (chyba nawet również w Polsce).




Niedawno (dokładniej przed Wielkanocą) uświadczyliśmy premiery dema, które daje nam około godzinny fragment z początku gry - liniowy wstęp oraz fragment eksploracji hub'a, wraz z walką z bossem. Dodatkowo gra obiecuję, że postępy zostaną przeniesione na pełną wersję gry, więc nic nie stracimy czy nie będziemy musieli robić drugi raz, gdy już zdecydujemy się na zakup pełnej wersji.



Sam z ciekawości ograłem demo (chociaż raczej nie jest to rodzaj gry dla mnie, ale kto wie, może się przekonam... ) i mogę powiedzieć, iż mamy do czynienia z porządnie wykonaną grą. Tytuł napędza silnik Unreal 4, więc nie zobaczymy żadnych wodotrysków, ale oprawa graficzna trzyma poziom i jest spójna, a same postacie wyglądają naprawdę ładnie. Do tego są dobrze animowane - zarówno podczas walki jak i w przerywnikach. Tym co się wyróżnia, w moim odczuciu to muzyka, która strasznie dobrze buduje klimat (i łączy w sobie sporo gatunków).


Kto wie, może się skuszę. Na razie czekamy na premierę.
 
Gierkę obserwuję od dłuższego czasu, szkoda że demko dostępne tylko na PS5 jak i sama gra póki co też. Oby się to zmieniło w niedalekiej przyszłości bo chętnie bym sprawdził. Gra zapowiada się interesująco, trochę takie połączenie Nier'a z Sekiro. Szczególnie walki są bardzo widowiskowe, oprawa wizualna też niczego sobie. Ale póki co trzeba się będzie obejść smakiem....
 
Gra wychodzi na konsole Sony - a to nie jest Nintendo - więc szansa na premierę na blaszakach jak najbardziej jest.

Jednak nie liczył bym na to w tym roku, prędzej w końcówce przyszłego.
 
Widać, że Sony promuje grę, i oprócz pomniejszych trailerów pojawia się coś konkretnego oraz ciekawszego:


P.S. Kilka dni wstecz gierka zyskała status GOLD.
 
Wcześniej ta gra mi wisiała, ale po całej tej nagonce mam ochotę zagrać i wesprzeć twórców, ale dopiero jak wyjdzie na PC.
 
Pomijając tą całą "nagonkę", gra wydaje się dobrą produkcją samą w sobie, a sam "meltdown" (nie ma na to chyba odpowiedniego określenia w języku polskim) zachodniej prasy tylko napędza popularność tytułu.
Może w końcu gracze dostaną to czego chcą (w miłej dla nich wizualnie formie), zamiast ugrzecznienia i wciskanego na siłę moralizatorstwa oraz "poprawności".

P.S. Coś czuję, że samym settingiem czy historią gra może się okazać czymś więcej, niż możemy się po niej spodziewać (nieco jak było z Binary Domani ).
P.S. 2. Zamówiłem tytuł na płycie ;) - jak mi zupełnie nie podejdzie to odsprzedam i mniej stracę niż na cyfrze.
 
Pomijając tą całą "nagonkę", gra wydaje się dobrą produkcją samą w sobie, a sam "meltdown" (nie ma na to chyba odpowiedniego określenia w języku polskim) zachodniej prasy tylko napędza popularność tytułu.
Może w końcu gracze dostaną to czego chcą (w miłej dla nich wizualnie formie), zamiast ugrzecznienia i wciskanego na siłę moralizatorstwa oraz "poprawności".

P.S. Coś czuję, że samym settingiem czy historią gra może się okazać czymś więcej, niż możemy się po niej spodziewać (nieco jak było z Binary Domani ).
P.S. 2. Zamówiłem tytuł na płycie ;) - jak mi zupełnie nie podejdzie to odsprzedam i mniej stracę niż na cyfrze.
Szkoda że nie wyjdzie na PS4 (bo mam), zwłaszcza że grafikę na tym poziomie właśnie ma.
 
Szkoda że nie wyjdzie na PS4 (bo mam), zwłaszcza że grafikę na tym poziomie właśnie ma.

Pierwotnie gra miała wyjść na PS4 i Xbox One (oraz PC), ale (chyba) później gra zaczęła łapać więcej uwagi Sony.

Skończyło się na rozbudowywaniu oraz dopracowywaniu tytułu i ekskluzywności na PS5. Sama produkcja nie wygląda jak jakaś super ładna gra na obecne konsole (nie ma tego efektu "wow!" ), ale jako całość prezentuje się naprawdę nieźle i co ważne chodzi w 60 fps (jest też tryb 30 pfs przy praktycznie stałym 4K) jedynie przy lekkiej redukcji rozdzielczości i dynamicznym skalowaniu.



Nie muszę chyba mówić iż większa ilość klatek jest ważna przy rodzaju prowadzonej tutaj rozgrywki, czemu PS4 raczej by nie podołało (chyba, że gra wyglądałaby zdecydowanie biedniej).
 
Kolejny materiał promujący grę, a premiera już w piątek.

Post automatically merged:

Ciekawa analiza Stellar Blade od Digital Foundry - wygląda na to, że mamy wyjątkowo dopracowaną (pod względem technicznym) grę, co jest dzisiaj rzadkością na premierę tytułów.


P.S. Premiera już pojutrze.
 
Last edited:
Ciekawe kiedy Stellar Blade wyjdzie na PC. Chętnie bym wspomógł takiego twórcę który idzie pod prąd z obecnymi "standardami" w grach, filmach, serialach. Pewnie za jakiś czas będzie skoro to gra Sony. Podobna sytuacja była z God of War. Ragnarok będę ogrywał pod koniec roku dopiero, ale co poradzić. A poza tym widziałem niektóre recenzje i to wygląda jak całkiem niezły soulslike.
 
Ciekawe kiedy Stellar Blade wyjdzie na PC. Chętnie bym wspomógł takiego twórcę który idzie pod prąd z obecnymi "standardami" w grach, filmach, serialach. Pewnie za jakiś czas będzie skoro to gra Sony.
Nic dodac, nic ujac. No moze poza tym ze studio poki co nie nalezy do Sony, wiec chyba to nie od nich dokladnie bedzie zalezec kiedy wyjdzie poza PS5. Zaplacili za czasowa wylacznosc, ale nie wiadomo czy od razu po niej zapowiedza czy nie.
 
Top Bottom