Night City [otwarte całą dobę]

+
PS. Piekarę poczytaj (Cykl Inkwizytorski, Ani słowa prawdy), ale Ziemiańskiego sobie odpuść, bo to straszny grafoman. Unikaj też książek Jadowskiej i Zambocha. Chwyć za Zajdla "Limes Inferior", Pobaw się trochę z Dukajem "Rewolucja.exe.", Wroniec, Król Bólu), oswój myśli z Neilem Gaimanem (Amerykańscy Bogowie, Nigdziebądź).
W sumie to mnie zaciekawiło. Jak, JAK ktoś doceniający Zajdla, Dukaja i Gaimana może cokolwiek cenić u Piekary?
Czy ja coś u tego autora przegapiłem?
Czytałem "Miecz Aniołów" i jeszcze jedno coś o tym inkwizytorze. Poza samym intrygującym pomysłem świata, sama fabuła to straszne nudy i sztampa. Może on się jakoś rozwinął potem?
 
W sumie to mnie zaciekawiło. Jak, JAK ktoś doceniający Zajdla, Dukaja i Gaimana może cokolwiek cenić u Piekary?
Czy ja coś u tego autora przegapiłem?
Czytałem "Miecz Aniołów" i jeszcze jedno coś o tym inkwizytorze. Poza samym intrygującym pomysłem świata, sama fabuła to straszne nudy i sztampa. Może on się jakoś rozwinął potem?

Podobał mi się bardzo lore u niego i ten myk, że mimo odwrócenia świata przedstawionego, w którym to Chrystus zamiast okazać miłosierdzie przez śmierć, schodzi z krzyża i karze swoich oprawców, a następnie zajmuje Rzym, cała reszta Inkwizycji pozostaje wierna klimatowi historycznemu (sianie strachu i potęgi, "miłości"). Podobała mi się w nim bezpośrednia obecność archaniołów, którzy mogli karać swoich podopiecznych za nie wypełnianie obowiązków (realność Zaświatów a nie domniemanie). Podobały mi się wreszcie lekkie, szarpane fabułki, które teamtycznie były ciężkie (opowieść o zakonnicach czy historia, w której cywilna podopieczna Mordimera, samotna matka wiesza się ze wględu na strach przez zainteresowaniem inkwizytora.) i to, że świat jest jednocześnie inny i taki sam wobec naszego.
 
Night City nocą rozświetlone kaskadą neonów. Wieczne miasto nigdy nie śpi, ale ja w sumie powinienem, jestem zbudowany z ciała.
Zanim jednak pójdę, wyślę w eter pytanie: jak tam wam się żyje? Coś ciekawego, coś nowego słychać?
 
Jak idą przygotowania do świąt? :)

Kartki już wysłane? Kto by chciał dostać jedną od CDPR? :D

Ja poproszę. Najlepiej z informacją o premierze CP albo wznowieniu papierowego gwinta z talią Skelige.

1483212055_the_witcher___christmas_ladies_by_milliganvick-darhsu8.png
 
Gdybym mógł dostać kartkę od CD Projektu z małym, świątecznym wierszykiem byłbym w siódmym niebie. Rozmarzyłem się. Kartka świąteczna. Taki Geralt na saniach albo Triss przy kominku.
 
Top Bottom