Płytka + GOG, czy lepiej sam GOG?- Instalacja Wieśka.

+
Płytka + GOG, czy lepiej sam GOG?- Instalacja Wieśka.

Siemano.
Postanowiłem znów sobie popykać (nie tak do końca) Białym Wilkiem, jednak po ostatnich akcjach z mistrzowską sztuką patchowania, jaką wykazali się Redzi- no cóż, mam pewne obawy.

Różni ludzie różnie mówią, stąd fajnie, gdyby ktoś próbował i mógł powiedzieć, czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy instalką gry z płyty (wersja 1.6) i pobraniu patchów przez Galaxy ( a może lepiej przez GOGa samego?), a ściągnięciem całej gry z Galaxy (nie wiem, czy można z GOGa, zaraz sprawdzę).
Dodam, że SzK mam również przypisane do konta.

Ktoś coś wie, która z metod powoduje mniej bugów?
 
Ja korzystam z wersji manualnie ściąganej z GOG'a. Podobnie pobieram wszystkie patche. Ostatnio, po instalacji łatki 1.12 rozpocząłem rozgrywkę w trybie New Game Plus i nie mam żadnych problemów (na dodatek, Redzi chyba w końcu ogarnęli kwestię resetowania sterownika grafiki jeśli gra działała w trybie okna bez ramek :) ). Co mogę poradzić:
1. Unikaj Gog Galaxy - śledząc forum można zauważyć, że pobieranie gry oraz łatek z jego pomocą często prowadzi do uszkodzenia plików.
2. Przy pobieraniu ręcznym z GOG'a przed instalacją warto sprawdzić, czy wszystkie pliki pobrały się w całości.
3. Patche z GOG'a łatają tylko podstawową wersję gry, więc jeśli ma się zainstalowane jakieś DLC, to po każdym wyjściu nowej łatki należy ściągnąć je w nowych wersjach i ponownie zainstalować
4. Ostrożnie z modami. Bardzo często nowy patch sprawia, że spora część modów przestaje być kompatybilna i gra albo się nie uruchamia, albo obserwujemy bugi. Generalnie, przed instalacją nowego patcha najlepiej mody usunąć i poczekać na pojawienie się kompatybilnych wersji.
 
1. Unikaj Gog Galaxy
Też właśnie coś tam wyłapałem, do wersji 1.10 nie miałem problemów (poza kilkoma questami), od 1.11 masakra...

2. Przy pobieraniu ręcznym z GOG'a przed instalacją warto sprawdzić, czy wszystkie pliki pobrały się w całości.
W sensie, iż porównać rozmiarami?
Z GOGa nie korzystałem (jedynie Galaxy), stąd wolę się upewnić, czy to jedyna metoda, jak mniemam.

3. Patche z GOG'a łatają tylko podstawową wersję gry, więc jeśli ma się zainstalowane jakieś DLC, to po każdym wyjściu nowej łatki należy ściągnąć je w nowych wersjach i ponownie zainstalować
Nie mam nic na dysku, zatem najlepiej chyba będzie pobrać DLC, jak i SzK po pobraniu i instalacji gry na 1.12, dobrze kminię?


4. Ostrożnie z modami.
Modów miałem sporo (już po tym, jak wywalały mi bugi), jednak po usunięciu Wieśka z dysku wywaliłem cały folder, jak i pousuwałem z pamięci/folderu Nexusa.
Mimo, że mody naprawiały to, co spartolili Redzi (tekstury Geralta, ograniczenie slotów, łatwiejszy system zbiera roślin etc), to jednak chyba zagram bez żadnych, wolę nie ryzykować, a już raz przeszedłem bez jakichkolwiek, to i drugi raz dam radę....
 
Na szybko można sprawdzić rozmiary plików. Najlepsze rozwiązanie to obliczenie sumy kontrolnej każdego pliku (MD5 w zupełności wystarczy) i porównanie z prawidłową (najlepiej, gdyby Redzi udostępnili takie informacje; można też poprosić kogoś, kto na 100% ściągnął cały plik).
Na GOGu jest instalka wersji 1.10, więc będziesz instalował w następującej kolejności:
1. Gra (o ile mnie pamięci nie myli, można na początku instalacji zaznaczyć sprawdzenie integralności plików - instalator w tym momencie powinien sprawdzić, czy wszystkie części ściągnęły się poprawnie; zajmuje to oczywiście trochę czasu)
2. Łatka 1.10
3. Łatka 1.12
4. pakiet darmowych DLC w wersji 1.12
5. SzK w wersji 1.12
 
Top Bottom