Problem z dodatkami do Wiedźmina 3

+
Cześć.

Posiadam wersję cyfrową Wiedźmina 3 (Xbox One). Jest to podstawka. Po przejściu gry naszła mnie chęć na ukończenie obu dodatków. Tak się składało, że kolega miał wersję GOTY na płycie. Czy w takim wypadku jest możliwość, żeby z płyty zainstalować na konsolę tylko dodatki? Po włożeniu płyty do napędu instaluje całą grę po raz drugi. Może zna ktoś sposób, żeby to obejść?

Dziękuję za pomoc.
 
Obawiam się, że nie - wersja GOTY stanowi nierozłączną całość. Poza tym zdajesz sobie sprawę, że zainstalowanie na swojej konsoli dodatków "od kolegi", byłoby dokładnie tym samym, co ściągnięcie gry z "zatoki"? Proponuję zakupić oba dodatki, są jeszcze lepsze niż podstawka. Obszerny kawał bardzo dobrego kodu, z którym będziesz się bawił jeszcze lepiej niż w podstawce i w przyszłości pewnie będziesz do gry wracał. Całość przeszedłem już kilka razy i jeszcze mi się nie znudziła.
 
Poza tym zdajesz sobie sprawę, że zainstalowanie na swojej konsoli dodatków "od kolegi", byłoby dokładnie tym samym, co ściągnięcie gry z "zatoki"?

Nie, jeśli kolega nie miałby ich zainstalowanych/nie grałby w tym czasie u siebie. Dawno dawno temu, w czasach gdy gry się kupowało na (zgrozo!) płytach, można było w pełni legalnie odsprzedać lub wypożyczyć płytę z grą. Więc jeśli kolega nie gra, to Kape4 może.

Nie zmienia to faktu, że DLC jest tak długie i wciągające, że polecam kupić. Ja bym się ze swoją kopią nie rozstał nawet na tydzień.
 
Nie, jeśli kolega nie miałby ich zainstalowanych/nie grałby w tym czasie u siebie. Dawno dawno temu, w czasach gdy gry się kupowało na (zgrozo!) płytach, można było w pełni legalnie odsprzedać lub wyporzyczyć płytę z grą. Więc jeśli kolega nie gra, to Kape4 może.
[...]
Ja tak bym nie uogólniał. Dziś w każdym przypadku należałoby zapoznać się z umową konkretnego utworu (w tym przypadku gry). STEAM pozwala udostępniać gry ograniczonej liczbie znajomych, ale dzieje się tak za pośrednictwem ich oficjalnej platformy. W tej chwili nie mogę sprawdzić co na ten temat mówi EULA dodatków do Wieśka, bo nie jestem w domu.
A dodatki SzK i KiW jak najbardziej są warte swojej ceny. Moim zdaniem lepiej mieć je na własność.
 
Ja tak bym nie uogólniał. Dziś w każdym przypadku należałoby zapoznać się z umową konkretnego utworu (w tym przypadku gry). STEAM pozwala udostępniać gry ograniczonej liczbie znajomych, ale dzieje się tak za pośrednictwem ich oficjalnej platformy. W tej chwili nie mogę sprawdzić co na ten temat mówi EULA dodatków do Wieśka, bo nie jestem w domu.
A dodatki SzK i KiW jak najbardziej są warte swojej ceny. Moim zdaniem lepiej mieć je na własność.

Sam mam niestety tylko oficjalne potwierdzenie odnośnie członków rodziny. Uważam, że CDPRed jest pod tym względem świetny.

P.S. Zawsze można się ich zapytać bezpośrednio.
 
Udostępnianie dla członków rodziny akurat:
a) gwarantuje polskie prawo (nie chce mi się grzebać po paragrafach by komukolwiek błysnąć znajomością prawa)
b) jest nieegzekwowalne, gdyż rodzina zwykle okupuje ten sam lokal i logicznym jest, że właściciel licencji na użytkowanie danego utworu za każdym razem powie, że to jego komputer/konsola/konto. Lub że to on kupił i korzysta a brat nie, choćby nawet konsola należała do brata.
 
Udostępnianie dla członków rodziny akurat:
a) gwarantuje polskie prawo (nie chce mi się grzebać po paragrafach by komukolwiek błysnąć znajomością prawa)
b) jest nieegzekwowalne, gdyż rodzina zwykle okupuje ten sam lokal i logicznym jest, że właściciel licencji na użytkowanie danego utworu za każdym razem powie, że to jego komputer/konsola/konto. Lub że to on kupił i korzysta a brat nie, choćby nawet konsola należała do brata.

Tak, ale:
CDP potwierdził, że produkty zakupione na GOG mogą być instalowane na kilku urządzeniach i mogę z nich korzystać jednocześnie ja, żona i dzieci również przez sieć lokalną (wyjątek stanowią usługi gier online typu Battle.net gdzie na raz może być zalogowana tylko jedna osoba). W przypadku Steam nie jest już tak kolorowo. Kolega z biurka obok miał już takie problemy, że nie mógł grać na laptopie jak pobierał grę na stacjonarce, bo go wylogowywało ze stacjonarki. Z tego co znalazłem w necie to Steam umożliwił jakoś pokrętnie współdzielenie konta dopiero w 2014.

As of mid 2014, Steam has released Steam Family Sharing, which enables the sharing of Steam libraries. However, this system does not work on a per-title basis (only during the beta), but rather - If one title is being played, all other titles cannot be played (unless it's the same user that's using the library that is launching the second/whatever-is-after-first program).
 
[...] W przypadku Steam nie jest już tak kolorowo. Kolega z biurka obok miał już takie problemy, że nie mógł grać na laptopie jak pobierał grę na stacjonarce, bo go wylogowywało ze stacjonarki. [...]
Kwestia zabezpieczeń. Żadna gra na STEAM nie umożliwia uruchomienia za pomocą platformy jakiejkolwiek gry na dwóch zalogowanych do STEAM komputerach jednocześnie. Rozwiązaniem może być uruchomienie gry poprzez managera modów, np Vortex (uruchamia grę bezpośrednio z folderu pomijając STEAM). Gram tak w Fallouta 3 udostępnionego mi przez syna (ja jemu z kolei udostępniam New Vegas). To, że STEAM coś dopuszcza i akceptuje nie oznacza, że ułatwia. Witamy w świecie gier-usług.

Ed.:
Jeśli na swoim koncie jedna gra jest pobierana, to można utworzyć drugie konto, które dodajemy do znajomych i udostępniamy mu swoją biblioteke, co pozwoli na granie w inne gry w tym czasie, w którym gra jest pobierana. Skoro STEAM na to zezwala to znaczy że nie jest to równoznaczne z piraceniem gier.
 
Last edited:
Top Bottom