Problem z dźwiękiem (PC)

+
Witam. Mam problem z występującymi od czasu do czasu przycinaniami dźwięku. Czasem jest to w odstępie kilku minut a czasem i przez pół godziny jest spokój. Efekt jest jakby harczenie, trzaski, coś jak kiepska jakość rozmów przez radiostację. Trwa to od krótkiej chwili (sekunda czy dwie) do nawet kilkunastu. Występuję to zwłaszcza przy jeździe samochodem (ale nie dotyczy radia tylko odgłosów wydawanych przez pojazd), w czasie strzelanin a i bywa że w dialogach. Niejednokrotnie jest to połączone z delikatnym przycięciem gry. A to, że bardzo często dialogi nie pokrywają się z ruchami ust pominę :)
Przejrzałem to forum, porady i tipsy w necie i nic nie pomogło.
- Ustawienia dźwięku zmieniłem na 16 bit 48000 Hz (jakoś DVD), tak jak zalecano - inne opcje to 16 bit 44100 Hz (jakoś CD), 24 bity w wersji 48000 i 44100 Hz - ale na każdej występują te zgrzyty dźwięku.
- Próbowałem różnych ustawień predefiniowanych dźwięku w menu gry - bez różnicy
- Podpiąłem słuchawki - dalej to samo
- Sprawdzałem aktualizacje sterowników do karty dźwiękowej - są aktualne
- Wyczytałem gdzieś, że może to być efekt przycinania gry z uwagi na słabszy sprzęt więc bawiłem się ustawieniami grafiki żeby wycisnąć optymalną ilość FPS
Ustawienia grafiki mam na średnie, z obniżonymi ustawieniami mgły czy chmur, podniesiony poziom tekstur na wysokie, gęstość luda w NC mam na poziomie średnim.
Mój sprzęt to:
ASUS Predator, procek i7 8 generacji, 16 GB RAM, dysk Samsung 970 EVO Plus, NVIDIA 1050 Ti 4 GB
 
Top Bottom