Restart komputera po uruchomieniu nowej gry

+

Guest 3880774

Guest
Restart komputera po uruchomieniu nowej gry

Wczoraj kupiłem wersję pudełkową gry Wiedźmin 3 Dziki Gon. Aktywowałem ją w GOG Galaxy i zainstalowałem. Uruchomiłem nową grę i gdy doszedłem do pierwszej cutscenki (gdy Geralt siedzi w wannie w Kaer Morhen a Yennefer czesze włosy) na 2 sekundy miałem czarny ekran a potem komputer samoczynnie się zrestartował. Co ciekawe wcześniej w celu sprawdzenia czy gra mi się spodoba pobrałem jej piracką wersję i działała bez żadnych problemów. Problem nie występuje też w żadnej innej grze (GTA 5 działa bez problemu na wysokich ustawieniach graficznych). Temperatury procesora, karty graficznej i tak dalej są w porządku. Grę próbowałem uruchomić na różnych wersjach patcha oraz z różnymi wersjami sterownika graficznego, niestety nie przyniosło to żadnych rezultatów. Nie działa zarówno wersja pobrana przez GOG Galaxy jak i ta zainstalowana z płyty.


Procesor: Intel Core i5-4460 3.20 GHz
RAM: Geil 8 GB DDR3 1600 Mhz CL11
Płyta główna: AsRock H81M
Karta graficzna: EVGA GeForce 960 GTX 4 GB
Zasilacz: Corsair VS 450W 80Plus 120mm
Dysk twardy: HDD Seagate 1 TB 64 MB cache SATA600 7200 rpm
Obudowa: Zalman Z1
Nagrywarka DVD: LG GH24NSC0 SATA
System operacyjny: Windows 7 Professional 64 bit zainstalowany w trybie UEFI
 

Guest 3880774

Guest
Widzę kolega ma zapędy samobójcze :p

Pobranie pirackiej wersji oprogramowania czy gry w celu przetestowania jest zgodne z polskim prawem o ile nie trzyma się tego na dysku dłużej niż 24 godziny.
 
Pobranie pirackiej wersji oprogramowania czy gry w celu przetestowania jest zgodne z polskim prawem o ile nie trzyma się tego na dysku dłużej niż 24 godziny.
Co niekoniecznie jest zgodne z regulaminem forum. A i niezbyt to mądre chwalić się tym na oficjalnym forum Wieśka^^
 

Guest 3880774

Guest
Co niekoniecznie jest zgodne z regulaminem forum. A i niezbyt to mądre chwalić się tym na oficjalnym forum Wieśka^^

Grę kupiłem, więc nie widzę problemu. O pirackiej kopii wspomniałem, żeby zaznaczyć, że nie jest to wina mojego sprzętu.
 
@P.J

Coś mi tu śmierdzi bo wersja REDowska legalna i ta mniej w zasadzie się nie róznią bo nie ma żadnego DRM róznica może wynikać jedynie w aktualizacjach.

Więc teoria że ta wersja działa a tamta nie, za bardzo się nie klei bo się nie różnią,
A wystarczyło by jeżeli masz legalnie zakupioną, sciągnąć obraz z goga zainstalować, następnie wszystkie łatki, następnie sprawdzić zgodność plików gry, wyłaczyć game overlay (i ZAINSTALOWAĆ dołaczone do gry, albo same się zainstalują biblioteki VC++ bo być może tam tkwi problem) a jeżeli dalej nie działa to skontaktować się z supportem, a taki post z twojej strony bardzo nie na miejscu, i nie taktowny.
 

Guest 3880774

Guest
@P.J

Coś mi tu śmierdzi bo wersja REDowska legalna i ta mniej w zasadzie się nie róznią bo nie ma żadnego DRM róznica może wynikać jedynie w aktualizacjach.

Więc teoria że ta wersja działa a tamta nie, za bardzo się nie klei bo się nie różnią,
A wystarczyło by jeżeli masz legalnie zakupioną, sciągnąć obraz z goga zainstalować, następnie wszystkie łatki, następnie sprawdzić zgodność plików gry, wyłaczyć game overlay (i ZAINSTALOWAĆ dołaczone do gry, albo same się zainstalują biblioteki VC++ bo być może tam tkwi problem) a jeżeli dalej nie działa to skontaktować się z supportem, a taki post z twojej strony bardzo nie na miejscu, i nie taktowny.

Wersja piracka różni się tym, że nie wymaga GOG Galaxy (gdy instalowałem grę z płyty to GOG Galaxy zainstalował się automatycznie i gra jest uruchamiana za jego pomocą) i jest chyba w wersji 1.01. Skontaktowałem się z supportem i jak na razie chcieli żebym przesłał plik .crashinfo. Niestety taki plik się nie wygenerował.

W supporcie jakoś nie mieli problemu z tym, że wcześniej sprawdziłem czy gra mi się podoba. Chyba lepiej najpierw przetestować grę a dopiero jak uznasz, że ci się podoba wydać na nią pieniądze, prawda? Nie moja wina, że nie ma wersji demonstracyjnej. Szukacie dziury w całym. Skoro ostatecznie zapłaciłem za grę to nie narażam producenta na straty finansowe. Jakie to ma znaczenie czy wcześniej przez około 20 minut grałem na pirackiej kopii?
 
Wersja piracka różni się tym, że nie wymaga GOG Galaxy (gdy instalowałem grę z płyty to GOG Galaxy zainstalował się automatycznie i gra jest uruchamiana za jego pomocą) i jest chyba w wersji 1.01. Skontaktowałem się z supportem i jak na razie chcieli żebym przesłał plik .crashinfo. Niestety taki plik się nie wygenerował.

W supporcie jakoś nie mieli problemu z tym, że wcześniej sprawdziłem czy gra mi się podoba. Chyba lepiej najpierw przetestować grę a dopiero jak uznasz, że ci się podoba wydać na nią pieniądze, prawda? Nie moja wina, że nie ma wersji demonstracyjnej. Szukacie dziury w całym. Skoro ostatecznie zapłaciłem za grę to nie narażam producenta na straty finansowe. Jakie to ma znaczenie czy wcześniej przez około 20 minut grałem na pirackiej kopii?

Po pierwsze gra nie wymaga goga do działania i odpalenia gry, gog jedynie służy do aktualizacji gry, ale nie jest niezbędny równie dobrze możesz odpalać grę bez goga.
(ale wtedy jeszcze brak dodatków się odbija i aczików z zegarem )
Po drugie jeżeli gra ci się sypie to musi być raport o błedzie, no i zrób do normalnej wersji jak ci mówiłem zainstaluj, następnie aktualizacje (albo jak chcesz możesz bez) ale doinstaluj VC++ bo ru może twić probelm i odpal gre bez goga.
 

Guest 3880774

Guest
Której wersji VC++ mi brakuje? Na chwilę obecną posiadam takie (wersja 2015 zainstalowała się automatycznie podczas instalacji gry):

View attachment 35830
 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    25.7 KB · Views: 71
Pobranie pirackiej wersji oprogramowania czy gry w celu przetestowania jest zgodne z polskim prawem o ile nie trzyma się tego na dysku dłużej niż 24 godziny.
Nie ma i nigdy w polskim prawie nie było przepisu, który by na coś takiego pozwalał, te 24 godziny przywędrowały do nas dawno temu zza granicy, więc może kiedyś w jakimś kraju coś takiego było.
 
Pobranie pirackiej wersji oprogramowania czy gry w celu przetestowania jest zgodne z polskim prawem o ile nie trzyma się tego na dysku dłużej niż 24 godziny.
Nie jest. Pobieranie jakiegokolwiek pogramu (czyli gier też) w jakikolwiek sposób (serwery FTP, klienty P2P) na jakikolwiek okres czasu (sekunda, rok, stulecie) jest nielegalne. Druga sprawa jest taka, żę chwalenie się na oficjalnym forum developera, że pobrało się piracką kopię, też nie należy do zbyt rozsądnych kroków. Ale dość o tym. O piractwie można porozmawiać tutaj: http://forums.cdprojektred.com/threads/24757
Następne posty nie na temat kasuję.

Osobom udzielającym się tylko w celu zwrócenia uwagi na piracenie przypominam, że istniej opcja "raportuj". Zostawmy moderowanie moderatorom.
 

Guest 3880774

Guest
Jest nieznaczny postęp. Zainstalowałem grę ponownie, tym razem pobrałem wszystkie pliki ręcznie z gog.com (nie z GOG Galaxy). Najpierw zainstalowałem grę (była już od razu w wersji 1.10), potem zainstalowałem patch 1.12.1, potem 16 darmowych DLC a na końcu polską paczkę językową. Wyłączyłem usługę NVIDIA Streamer Service tak jak radzili na jakimś zagranicznym forum a także ustawiłem w panelu sterowania NVIDIA maksymalną wydajność. Oprócz tego zmieniłem ustawienia graficzne oraz rozdzielczość ekranu na najniższe i uruchomiłem grę na pełnym ekranie, a nie w oknie bez ramek. Wyłączyłem synchronizację pionową i ustawiłem nielimitowaną liczbę klatek na sekundę. Udało mi się przejść przez pierwszą cutscenkę. Tym razem komputer zresetował się gdy wyszedłem na balkon w Kaer Morhen. Czytałem na zagranicznych forach, że dużo ludzi ma ten problem, ale z kartą GeForce 970 GTX, ja mam Geforce 960 GTX. Wie ktoś o co może chodzić?
 
Jest nieznaczny postęp. Zainstalowałem grę ponownie, tym razem pobrałem wszystkie pliki ręcznie z gog.com (nie z GOG Galaxy). Najpierw zainstalowałem grę (była już od razu w wersji 1.10), potem zainstalowałem patch 1.12.1, potem 16 darmowych DLC a na końcu polską paczkę językową. Wyłączyłem usługę NVIDIA Streamer Service tak jak radzili na jakimś zagranicznym forum a także ustawiłem w panelu sterowania NVIDIA maksymalną wydajność. Oprócz tego zmieniłem ustawienia graficzne oraz rozdzielczość ekranu na najniższe i uruchomiłem grę na pełnym ekranie, a nie w oknie bez ramek. Wyłączyłem synchronizację pionową i ustawiłem nielimitowaną liczbę klatek na sekundę. Udało mi się przejść przez pierwszą cutscenkę. Tym razem komputer zresetował się gdy wyszedłem na balkon w Kaer Morhen. Czytałem na zagranicznych forach, że dużo ludzi ma ten problem, ale z kartą GeForce 970 GTX, ja mam Geforce 960 GTX. Wie ktoś o co może chodzić?
Ja bym powiedział ze to może być probelm sterowników kolega miał identyczną sytuacje, resety po 5minutach grania, no ale on siedzi na 970 zmiana sterowników rózwiązała mu problem, najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze poszukaj opinii na necie które są najbardziej stabilne do W3.
Zawsze jeszcze możesz na odczepnego że wykorzystałeś wszystkie mozliwości w gogu dać weryfikacje plików
Więcej ci raczej porad udzielić nie mogę bo siedze na AMD, a to całkiem inna sytuacja.
Wyłacz game Overlay jak tego nie zrobiłeś może to pomoże w ustawieniach galaxy.
 

Guest 3880774

Guest
Wyłacz game Overlay jak tego nie zrobiłeś może to pomoże w ustawieniach galaxy.

Jak pisałem wcześniej - grę instalowałem bez GOG Galaxy, w ogóle nie posiadam go zainstalowanego, więc nie mam czego wyłączać. Przed instalacją gry, w instalatorze sprawdziłem czy wszystkie pliki zostały poprawnie pobrane. Obecnie używam sterownika w wersji 362.00 bo czytałem, że jest najbardziej stabilny. A nie wiesz może jakiej wersji sterownika używa ten kolega? Dodam, że i tym razem plik .crashinfo się nie wygenerował (może trzeba włączyć jakąś opcję?).
 
Top Bottom