Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
tak, ale mowiac, ze jakis kraj ma ... armie na swiecie, ma sie na uwadze tylko liczebnosc. wyszkolenie to inna bajka(ale jak wiemy, wazniejsza)
 
No jeśli w miejsce tych trzech kropek wstawi sie najlepszą to patrzy się na wyszkolenie.Taaa Nowy Niemcy z marszu, potem Francja,Anglia zatrzymalibyśmy się dopiero na oceanie.
 
A to Odra jest oceanem?
Według ciebie na zachód od Anglii płynie Odra?
Taaa Nowy Niemcy z marszu, potem Francja,Anglia zatrzymalibyśmy się dopiero na oceanie
Sugerujesz Koper, że nasi pływać nie potrafią?Pędem przez Stany, a później, coby się nie wracać, zachaczamy Chiny, Rosje i do domku
 
Geno said:
Uwielbiam Nowy taką merytorykę - nie trawię go znaczy to bałwan,nieuk i dureń super - tego typu argumentami sobie wycieram....szyby w aucie .....
Geno napisalem Ci co mi się najbardziej niepodobało, czyli planowana redukcja wojska
MasPingon said:
Nowy said:
450 tys żołnierzy to była 10 potęga na świecie. Takie Niemcy wzielibyśmy z marszu. O gospodarce nic nie bede mówił, choć myśle, że w 89 roku mieliśmy potencjał z którego dalo się coś zrobić. Niestety Wałensa zrobił z nas drugą Brazylie a nie Japonie.
O ile pamiętam to jeden żołnierz Stanów Zjednoczonych zabijał w Somalii około 50 tamtejszych...eee...żołnierzy. Wiesz już o co mi chodzi? Liczebność ma niewielkie znaczenie, kiedy totalnie leży wyszkolenie i wyposażenie. Ogładasz, Nowy, za dużo starych kronik filmowych. Zanim niedobry Wałęsa zrobił z nas drugą Brazylie, w TV nie mówili całej prawdy ;]
Mas przed rokiem 89 nasza armia była szkolona, było paliwo w czołgach i codziennie wyjeżdżano na strzelnicę, bo nikomu nie było żal amunicji. Więc nie porównuj Polskich żołnierzy sprzed 89 do Somalijskich, bo nie będziesz miał racji, co innego jak porownasz dzisiejsze oddzialy do Somalijskich. Wiadomo, że liczba nie jest tak ważna jak jakość, ale wtedy różnica nie była jeszcze tak wielka jak teraz. Zresztą wyższości podstawowej broni Polskiej armii AK-47 nad M16 dowiedziono już dawno, wystarczy wspomnieć, że żołnierze Amerykańscy w Wietnamie woleli używać zdobytych kałaszy (w sumie nie wiem jak jest teraz, ale wtedy kałach wymiatał). Może nieco przesadziłem (z tym, że Polska wzieła by Niemcy z marszu), ale wtedy mieliśmy silniejszą armię od Niemiec. I wiem, że zanim Wałensa zrobił z nas drugą Brazylię w telewizji nie mówiono całej prawdy, a kroniki filmowej nie ogladam.
 
Potęgi na świecie:USAZSRRKorea PłnKorea PołIzraelChinyznajdźcie jeszcze cztery państwa, które w latach 80 miały silniejszą armię od Polski, to moja pomyłka co do dziesiątego miejsca będzie ogromna (aż o jeden)
 
Wyspy OwczeKongoNepalTybetNowy, zdaje się że wtedy należeliśmy do ukł Warszawskiego i tak naprawde to ta polska armia nie była w 100% polska.
 
Zapewniam cię, że była tak samo Polska jak teraz (a to z tej przyczyny, że wszyscy generałowie z tego okresu, a przynajmniej większość z nich nadal zajmuje te same stanowiska, bo pan Wałensa nie wiedzieć czemu nie pozbył się ich (tak jak to zrobiono np w Czechach) a szkoda bo armia dzięki temu była by lepsza. Jeśli skład armii (ten najważniejszy) się nie zmienił to armia też się nie zmieniła. Niestety.Co do tych krajów, to na prawde przepraszam. Jak mogłem zapomnieć o tych czterech potęgach.
 
a ja mam taki trochę głupawy temat ale co tam (jesli się nie będzie podobac to poprostu go zignorujcie ja się nie obraze ale proszę nie mieszajcie mnie z błotem )jak myslicie jaki inny kraj udało by nam się podbic z naszymi aktualnymi siłami (pomijając takie potęgi jak Kongo i Tybet)licze na jakies argumenty za tym przemawiające (bo wiecie kiedy zostane dyktatorem chce wiedziec kogo bede mogł zaatakowac aby powiększyc nasze imperium )
 
Moi kandydaci to San Marino i Watykan...Jako argumentów użyłbym naszych "niezatapialnych",całkiem jeszcze świezo nabytych transporterów lądowych,i nowych niezawodnych polskich automatów (wycofanych z uzycia na miscji w Iraku po około dwóch tygodniach)..NO Michalun za bardzo imperium nie powiększysz moimi kandydatami ale to dobry start...A potem jak za starych dobrych lat 80tych - krwawe rajdy na ocean itd...
 
Nowy said:
Geno said:
Uwielbiam Nowy taką merytorykę - nie trawię go znaczy to bałwan,nieuk i dureń super - tego typu argumentami sobie wycieram....szyby w aucie .....
Geno napisalem Ci co mi się najbardziej niepodobało, czyli planowana redukcja wojska
MasPingon said:
Nowy said:
450 tys żołnierzy to była 10 potęga na świecie. Takie Niemcy wzielibyśmy z marszu. O gospodarce nic nie bede mówił, choć myśle, że w 89 roku mieliśmy potencjał z którego dalo się coś zrobić. Niestety Wałensa zrobił z nas drugą Brazylie a nie Japonie.
O ile pamiętam to jeden żołnierz Stanów Zjednoczonych zabijał w Somalii około 50 tamtejszych...eee...żołnierzy. Wiesz już o co mi chodzi? Liczebność ma niewielkie znaczenie, kiedy totalnie leży wyszkolenie i wyposażenie. Ogładasz, Nowy, za dużo starych kronik filmowych. Zanim niedobry Wałęsa zrobił z nas drugą Brazylie, w TV nie mówili całej prawdy ;]
Mas przed rokiem 89 nasza armia była szkolona, było paliwo w czołgach i codziennie wyjeżdżano na strzelnicę, bo nikomu nie było żal amunicji. Więc nie porównuj Polskich żołnierzy sprzed 89 do Somalijskich, bo nie będziesz miał racji, co innego jak porownasz dzisiejsze oddzialy do Somalijskich. Wiadomo, że liczba nie jest tak ważna jak jakość, ale wtedy różnica nie była jeszcze tak wielka jak teraz. Zresztą wyższości podstawowej broni Polskiej armii AK-47 nad M16 dowiedziono już dawno, wystarczy wspomnieć, że żołnierze Amerykańscy w Wietnamie woleli używać zdobytych kałaszy (w sumie nie wiem jak jest teraz, ale wtedy kałach wymiatał). Może nieco przesadziłem (z tym, że Polska wzieła by Niemcy z marszu), ale wtedy mieliśmy silniejszą armię od Niemiec. I wiem, że zanim Wałensa zrobił z nas drugą Brazylię w telewizji nie mówiono całej prawdy, a kroniki filmowej nie ogladam.
Nie wiem co Rokita ma wspólnego z redukcją wojska. Grzebiąc dalej redukcja jest nieodzowna - nic Ci nie dal duża,niemobilna,niezinformatyzowana,słabo wyszkolona armia z wiekowym sprzetem oraz kadrą myślącą w kategoriach układu warszawskiego - poczytaj trochę na tematy taktyki w plana u.w. zobaczysz jaka był beznadziejna - stąd m.in. takie tragiczne skutki działań rosjan w afganistanie. Ostatnio czytałęm o tym,że Belia planuje niemalże cłkoiwcie zrezygnowac z armii...w przypadku Polski to niedorzeczne ale redukcja jak najbardziej.
 
Co ty gadasz Szopen, może w latach osiemdzieśiątych, kiedy byliśmy 10tą potęgą na świecie ale teraz?No chyba, że w koalicji z Lichtenstainem i księstwem Monaco
 
Nagi_Szopen said:
Jako argumentów użyłbym naszych "niezatapialnych",całkiem jeszcze świezo nabytych transporterów lądowych,i nowych niezawodnych polskich automatów (wycofanych z uzycia na miscji w Iraku po około dwóch tygodniach).....
Widzę akurat ,że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz ale trudno.....
 
Oj Szopen naraziłeś sie.. Teraz Geno zmiecie się siłą argumentów, których "tutaj nie wymieni bo by miejsca nie starczyło".
 
Michalun said:
a ja mam taki trochę głupawy temat ale co tam (jesli się nie będzie podobac to poprostu go zignorujcie ja się nie obraze ale proszę nie mieszajcie mnie z błotem )jak myslicie jaki inny kraj udało by nam się podbic z naszymi aktualnymi siłami (pomijając takie potęgi jak Kongo i Tybet)licze na jakies argumenty za tym przemawiające (bo wiecie kiedy zostane dyktatorem chce wiedziec kogo bede mogł zaatakowac aby powiększyc nasze imperium )
Któraś gazeta wyliczyła, że nawet Białorusi byśmy nie podbili (mają chyba więcej pancernych). A swoją drogą to kiedy tam mają te wybory?
 
MasPingon said:
Oj Szopen naraziłeś sie.. Teraz Geno zmiecie się siłą argumentów, których "tutaj nie wymieni bo by miejsca nie starczyło".
..notabene czasami nie warto jesli coś oczywistego nie dociera Aktualnie pracuje nad skryptem do strony forum - taka mała modyfikacja belki. Od jutra na belce obok napisu "pokaz tematy" oraz kategorii "wiedzmin" "sapkowski" "offtopic" do odznaczenia pojawi się opcja "odznacz posty MasPingon" - ulegniesz ewaporacji Dobre Mas z wypiekami na twarzy Śmieci się pod poduszkę nie wkłada.
 
Matee said:
Michalun said:
a ja mam taki trochę głupawy temat ale co tam (jesli się nie będzie podobac to poprostu go zignorujcie ja się nie obraze ale proszę nie mieszajcie mnie z błotem )jak myslicie jaki inny kraj udało by nam się podbic z naszymi aktualnymi siłami (pomijając takie potęgi jak Kongo i Tybet)licze na jakies argumenty za tym przemawiające (bo wiecie kiedy zostane dyktatorem chce wiedziec kogo bede mogł zaatakowac aby powiększyc nasze imperium )
Któraś gazeta wyliczyła, że nawet Białorusi byśmy nie podbili (mają chyba więcej pancernych). A swoją drogą to kiedy tam mają te wybory?
Najpierw musieliby te swoj T-72 uruchomić chyba na zlewki paliwowe,potem znaleźć jakieś części a na końcu poszukać amunicji - nie wierz pismakom bi piszą niesłychane bzdury.Ostatnio przy okazji awarii Sokoła jakiś pismak napisał ,że w bazie mieli Mi-2 i Sokoły - wszystkie maszyny były ponad 30 letnie - tylko jakoś nie dotarło do dziennikarza ,że pierwsze Sokoły oblatano bodajże w 1987 roku.
 
Geno said:
MasPingon said:
Oj Szopen naraziłeś sie.. Teraz Geno zmiecie się siłą argumentów, których "tutaj nie wymieni bo by miejsca nie starczyło".
..notabene czasami nie warto jesli coś oczywistego nie dociera Aktualnie pracuje nad skryptem do strony forum - taka mała modyfikacja belki. Od jutra na belce obok napisu "pokaz tematy" oraz kategorii "wiedzmin" "sapkowski" "offtopic" do odznaczenia pojawi się opcja "odznacz posty MasPingon" - ulegniesz ewaporacji
Znając twoje zdolności raczej nie wyrobisz się przed premierą Wiedźmina . Widze, że nie wiesz nawet do czego służy opcja edytuj. Pozatym nie wierze, że odznaczył byś moje posty Geno.Wiem, że czytasz je z wypiekami na twarzy, drukujesz, wklejasz do swoich "Złotych myśli" i wkładasz pod poduszke.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom