Uniwersum wiedźmina, historia i pochodzenie

+
Machnąłem sobie kiedyś od niechcenia prostego bloga na blogspocie z elementami, które mogą być podstawami tworzenia uniwersum. Myślałem kiedyś że przyda mi się do pisania opowiadań żeby były bardziej jednolite, oparte na tych samych fundamentach i w jakiś sposób żeby nie pisać opisywać historii sprzecznych ze sobą pod względem mechaniki. Pomysł na opowiadania spalił na panewce po drugim lub trzecim - kiedyś je chyba wrzucałem - ale blog został i tak sobie myślę czy by wam tego nie wrzucić.
https://kaermorhenschool.blogspot.com proszę. Jeśli określone artykuły są niewidoczne w całości albo w części to proszę być wyrozumiałym, wrzucałem je nie jako teksty tylko obrazki żeby były jednolite z rysunkami i łatwiej było je przekopiować (chyba :> ).

Byłbym wdzięczny za jakieś opinie na temat tych czterech artykułów o czarach, magii, potworach i wiedźminach, ale nie nalegam! Po prostu fajnie jest kiedy robi się coś co się komuś podoba...
 
Czytam jak solidne opracowanie naukowe - aż mi zabrakło strony z bibliografią :) - może zbyt podręcznikowo-encyklopedyczny styl. Wypadałoby jednak zaznaczyć, że wątek koniunkcji sfer nie jest pomysłem twórców gry, lecz został żywcem przeniesiony z "Ksina" Konrada Lewandowskiego - właśnie tam pojawienie się potworów w naszym świecie wyjaśniono koniunkcją planet. Z tego co pamiętam (a trochę już żyję ;)) Ksin jako postać literacka powstawał równolegle z Geraltem, tyle że Lewandowski miał mniej szczęścia do wydawców - prywatnie zresztą wyżej sobie cenię wiedźmina niż kotołaka, choć cykl o Ksinie również czyta się znakomicie. Może warto, żebyś stworzył zakładkę dotyczącą inspiracji literackich dostrzeżonych w uniwersum gier o Geralcie - nie mówię o easter eggach, ale o nawiązaniach istotnie wpływających na fabułę i kształt świata. Przykładowo porońca (jedno z zadań w W3) również pamiętam z najwcześniejszej książki o Ksinie.
 
Co tu się dokonało?

Wątek koniunkcji sfer i potworów pokoniunkcyjnych pochodzi z Sagi o Wiedźminie autorstwa A. Sapkowskiego.

Co do powyższego bloga - warto by było zaznaczyć, które informacje tam zawarte pochodzą z oficjalnych źródeł, oraz jakie to źródła, a które to po prostu wymysły autora.
 
które informacje tam zawarte pochodzą z oficjalnych źródeł, oraz jakie to źródła, a które to po prostu wymysły autora.
Na dobrą sprawę wszystkie cztery artykuły to wymysły autora powstałe na podstawie informacji zawartych w książce i grze o tytule wiedźmin.
A wszelkie podobieństwo do innych powieści jak zauważył pan jeszcze wyżej, jest absolutnie przypadkowe. W ogóle nie czytałem ksina, jakoś tak samo wyszło :) .
 
Wątek koniunkcji sfer i potworów pokoniunkcyjnych pochodzi z Sagi o Wiedźminie autorstwa A. Sapkowskiego.
Rzeczywiście - przyznaję się do błędu - sagę czytałem wiele lat temu; sprawdziłem w "Wiedźmin wiki", są cytaty z "Krwi elfów" i "Wieży jaskółki" na temat koniunkcji. Dzięki za sprostowanie - ten sam wątek wykorzystał Lewandowski, nb pasjonat matematyki chaosu, co najlepiej pokazał w "Notece 2015".
 
Top Bottom