Vampyr

+
Muszę przyznać, że całkiem klimatyczny ten zwiastun. Bardzo jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Jeśli coś zbliżonego do maskarady, to łykam w ciemno :)
 
Gameplay jest bardzo ciekawy. Wszystko jest mroczne, lekko horrorowe, dramatyczne i wygląda...znakomicie! Czuć ten mrok i klimat wampirów. Widać, że Londyn będzie spory i otwarty do eksploracji, ciekawie wypadają dialogi a i walka nie wydaje się zła. Czekam :D
 
Aczkolwiek przy Remember Me się przechwalali mechaniką przewijania wspomnień, która w końcu pojawiła się może 3 czy 4 razy. Tutaj niby pada liczba "60", oby to było prawdą.
 
Rozgrywka z wersji Pre-Alpha z tegorocznego GamesCom:



Widać DONTNOD kontynuuje tradycje zupełnie rozjechanej synchronizacji ruchu warg z kwestiami, które wypowiadają postacie :harhar: ...
 
Straszne drewno, ale klimat jest naprawdę zacny, a skoro to wciąż wersja alpha to jest nadzieja, że finalny produkt będzie wyglądał lepiej. Czekam.
 
LiS to też było trochę drewno ale w ogólnym rozrachunku gra okazała się fenomenalna. Oby i tutaj tak było ;)
 
Ja to prosty jestem, nie mylić z prostak :p Jak walka i klimat będą dobre, przymknę oko na wszelkie inne drewniane rzeczy :p
 
LiS to też było trochę drewno ale w ogólnym rozrachunku gra okazała się fenomenalna.
LiS drewno? No może trochę... lecz przy grach Telltale to szczyt finezji. Spokojnie mieści się w moim TOP 5 2015. Pomimo wszelkich wad - dlatego, że wciąga niemiłosiernie.

Ale z Vampyrem raczej bym się odnosił do Remember Me, które przy paru zaletach (genialne klimat i soundtrack; oraz i może nie powalająca, ale ciekawa fabuła; plus oryginalna mechanika "edycji wspomnień", niestety pojawiająca się trzy razy na krzyż) miała swoje wady (mocno konsolowa walka, oskryptowane sekwencyjne walki z bossami). Dlatego zresztą obawiam się głównie o walkę i szeroko rozumiany gameplay. Zgadzam się, że Vampyr z tego co już pokazano wręcz ocieka klimatem, a że w obu swych poprzednich grach DontNod udowodniło, że mają dobrych pisarzy/scenarzystów, to i o fabułę się nie boję.
 
Last edited:
Pojawiły się nowe informacje na temat systemu walki i rozwoju postaci. Wydaje się to dość ciekawie. Wybór dowolnych umiejętności w drzewku rozwoju jak najbardziej na plus. Zawsze mnie to denerwowało, jak musiałem w jakiejś grze umiejętności z których wcale nie korzystałem, tylko dlatego, że były konieczne do odblokowania tych, które mi się podobały. Cieszy mnie również ta informacja, że zwolennicy bardziej pacyfistycznego podejścia też znajdą coś dla siebie. Zawsze w pierwszej kolejności szukam w grach właśnie takich rozwiązań :).
 
Pojawił się nowy trailer Vampyra :). Trzeba przyznać, że klimacik się wylewa, oby cała reszta była równie dobra :D.

 
Top Bottom