Wiedźmin 2 - lekka poprawa wydajności

+
Status
Not open for further replies.
Wiedźmin 2 - lekka poprawa wydajności

Witajcie! Swoim poprzednim tematem wywołałem lekkie zamieszanie, za co przepraszam, ale do rzeczy.

Wykombinowałem (ŁAAAAŁ, ALE TY JESTEŚ GENIALNY, PRZECIEŻ TO JEST OCZYWISTE TO CO ZROBIŁEŚ) jak dostać kilka, może nie dużo, ale kilka fpsów w Wiedźminie 2, które jednak poprawiają komfort gry. Widać go u mnie dosyć dobrze na kompie, lecz nie mam możliwości nagrać, by go zademonstrować. Powiem tylko tyle, że przed zmianą gra chodziła może jakieś 15-20fps, a teraz śmiga 20-25, chociaż oczywiście zdarzą się spadki poniżej 20. Więc... jak to zrobić? To dosyć proste.


1) Pobieramy GameBooster, nie daję linku, bo raczej łatwo wpisać w google. Niech każdy odpowiedni skonfiguruje pod swój komputer.


2) Wchodzimy w: X:\Users\XXXXXX\Documents\Witcher 2\Config\profiles (przypadek w Windows 7, każdy znajdzie w swoim systemie odpowiednie dojście) i wybieramy, który profil ma być naszym przerobionym profilem. Ja polecam PCLow.

Otwieramy nasz config, kasujemy wszystko i wklejamy to:

Code:
[Rendering]
TextureDownscale=2
AtlasTextureDownscale=1
DetailTextureDownscale=0
MaxTextureSize=512
MaxAtlasTextureSize=512
TextureMemoryBudget=50
TextureTimeBudget=
MaxCubeShadowSize=32
MaxCubeShadowCount=0
MaxSpotShadowSize=32
MaxSpotShadowCount=0
FoliageDistanceScale=0.5
MeshDistanceScale=0.5
CharacterLodGameplayDownscale=
AllowBloom=0
AllowShafts=0
AllowAntialias=0
AllowBlur=0
AllowDOF=0
AllowDecals=0.0
AllowVignette=0
AllowSharpen=0
AllowRain=0
AllowSSAO=0
AllowMotionBlur=0
AllowScatterDOF=0
AllowCutsceneDOF=0
DanglesLimiter=0
ShadowQuality=0
ShadowedLights=0
uberSampling=0
Fullscreen=1
Vsync=0

Ten zabieg zmniejsza nam budżet na tekstury jak i cienie, co poprawia delikatnie płynność gry.

Mam nadzieję, że chociaż w minimalnym stopniu pomogłem Wam się cieszyć ociupinkę płynniejszą grą. Więc... miłego grania i siekania draugów!


PS. Jeżeli ten temat okazał się przydatny, prosiłbym o przypięcie go, by każdy mógł znaleźć.
 
Przy okazji twojego poprzedniego tematu zwróciłem ci uwagę, żebyś korzystał z wyszukiwarki (i podałem odpowiednie linki). Cóż, olałeś to - twój wybór. Ale jednocześnie wykonałeś kupę niepotrzebnej pracy, na nowo odkrywając koło. Trochę bez sensu.
Cytuję samego siebie:

Idealnie do takich spraw nadaje się ten wątek - notabene w pierwszym poście (zapewne też pominąłeś, a szkoda) jest baaaardzo obszerny poradnik dot. zaawansowanych opcji graficznych - wspominał o nich Napoleon.
Więc jeszcze raz: w pierwszym poście linkowanego tematu jest identycznie to, co przed chwilą napisałeś, wystarczyło wejść w linka.

Jeśli jeszcze raz założysz niepotrzebny temat, dodatkowo olewając podsuwane ci pod nos linki (!), wlepię ci warna. To oficjalne ostrzeżenie.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom