Aion

+
Miałem 15 rangera... Ale na tyle odstawał, że się strasznie zirytowałem patrząc na exp innych klas, wiem, że to złe podejście ale pierwsze wrażenie - same negatywy. :p Teraz myślę między Sinem, a Rangerem - jeden ma fajnego bursta z tego co mi wiadomo (Ranger), ale drugi zachwyca mnie AS, krytami i stunami. W sumie to sporo stunów mają obie klasy.
 
Odstawał od czego? Na tym etapie nie widać aż takiej różnicy między klasami, mało co skilli się ma itp, nie mówiąc o jakimkolwiek gearze. Assassin polega na stunnowaniu/paraliżu, w późniejszych etapach (pod end-game), wszyscy szukają broni z godstonami, które dają właśnie szansę na paraliż / stun, przy szybkości ataku sina, co chwilę coś się trafi.
 
Żeby daleko nie szukać Gladka/Tempa/Sorca/czy innego strzelającego -Gunnera. Mniejszy DMG w dłuższym czasie. (wyjątkiem był sorc od którego zadawałem dużo mniejszego DMG ale częściej). A przy Gladku/Tempie/Sorcu to w ogóle defensywa nie ma porównania. :p

Edit: Może przy tempie przesadziłem z DMG ale survi o niebo wyższy co dawało mu przewagę - mniej padał = mniej czasu tracił na powrót na expy/do miejsc questów.
 
Last edited:
Teraz to sobie żartujesz. Na tym samym levelu, z porównywalnymi broniami, Ranger ma dużo większy dmg od gladka, nawet nie wspominajac o templarze. Defensywa fakt, glad i templar mają dużo większą, bo to oczywiste, gdy są melee w plate. Natomiast sorc? Sorc jest na dwa hity od mobków, a jedyny skill defensywny na tym etapie, to stone shield, który pochłonie może jednego-dwa dodatkowe hity. Ty masz uniki i permanentne spowolnienie :p

Gunnar nie mam pojęcia, bo ta klasa weszła już po tym, jak skończyłem grać.
 
Ale stone shield pozwala na jeden-dwa łańcuchy które zwykle starczają na zabicie/dobicie. :) I Glad z pole armem mam większy DMG (miałem to i to na na tym 13-15 to wiem :)). A z unikami nie jest tak zielono, bo raz na rok wchodzą. :p A pernamentne spowolnienie to jeszcze za wcześnie. :)
 
Ale sorc musi stać w miejscu, żeby castować, a Ty odbiegniesz, wrzucisz jakiegoś chaina, który zajmie 1 sekundę, odbiegasz dalej i znowu.

Jeśli chodzi o bronie. Na tym etapie szukaj łuków zielonych z bonusami w statystykach do ataku i crita. Kup dwa takie i je zmerguj razem. Do tego wrzuć manastony z atakiem/critem. Ranger naprawdę ma świetny dmg.
 
Załatw sobie jakiś dobry łuk, na tym etapie to są sprawy groszowe, nie mówiąc o tym, że za questy co chwilę się dostaje jakieś bronie do wyboru. Pamiętaj o zmergowaniu dwóch i ataku/cricie.
 
Załatw sobie jakiś dobry łuk, na tym etapie to są sprawy groszowe, nie mówiąc o tym, że za questy co chwilę się dostaje jakieś bronie do wyboru. Pamiętaj o zmergowaniu dwóch i ataku/cricie.

Jak tylko znajdę jak się "zmerguje" i miejsce gdzie gracze sprzedają bronie to oczywiście to zrobię.
 
Kupno itemków od innych najlepiej na Trade broker, w każdym większym mieście jest. NPC od mergowania jest w głównym mieście dla danej rasy.
 
Fajny ten Aion czy raczej standardowe MMO w którym odhaczamy kolejne fedexowe questy bez kontekstu?
 
Fajny ten Aion czy raczej standardowe MMO w którym odhaczamy kolejne fedexowe questy bez kontekstu?

Jak to MMO, historia czy tam fabuła raczej są tłem. Same questy są raczej standardowe dla gatunku, ale gra ma dużo fajnych rozwiązań i plusów. Cytując z pierwszego postu:

Aion - IMO najlepsze i najbardziej zbalansowane MMO, w jakie grałem - a grałem w sporo. Od jakiegoś czasu jest free to play, ściągasz i grasz. Tylko trzeba mieć trochę cierpliwości na początku. Świetne, zróżnicowane klasy postaci, ogromny świat, masa przedmiotów, instancji (dungeonów), fajne systemy współpracy - system mentorów, party, alliance itp. Dwie całkowicie zróżnicowane rasy, możliwość latania i walki powietrznej. Fajne PVP, dużo trybów, od 1vs1, przez sporo drużynowych, po siege. Dobra grafika (CryEngine) i ogólny klimat, świetny design świata, przedmiotów, postaci. Minus? Wciąga ;)

Sama gra daje dużo frajdy i przyjemności z grania, ale jeśli chce się grać bardziej na poważnie, szczególnie w PvP, to wiadomo - grind, grind.
 
Fajny ten Aion czy raczej standardowe MMO w którym odhaczamy kolejne fedexowe questy bez kontekstu?

Dla mnie najlepsze MMO w jakie grałem od dawna. :p W MU grało mi się chyba przyjemniej ale to tylko, dlatego, że od początku grałem z zgranym teamem. Do tego fabuła (!) wydaje się naprawdę niezła... Tylko strasznie irytują ograniczenia dla nowych. :p No i różnorodność klas, bo ciągle nie wiem czy robić Sinka czy Rangera na tym 9. :)
@Keth O właśnie, a do Dungów częściej biorą Rangera czy Sinka? :)
 
Nie ma reguły, zależy od party i od instancji. Sin ma lepszy dmg, ale niektórzy nie lubią, jak im się poza tankiem melee pałętają i wolą dystansowych brać :)
 
A ja chyba właśnie kończę przygodę z Aionem, bo to jest gorsze od Abonamentu. :p Nawet handlu między graczami/domu aukcyjnego bez golda/veterana nie ma.

Edit: W sumie to jest gra z abonamentem... :p Więc trze bulić. :)
 
Uroki MMO f2p. Chociaż handel jakoś jest możliwy, albo przez Trade Brokera, albo przez sklepiki z graczami, nie pamiętam jak jest w darmowym koncie.
Ewentualnie możesz wydać te ~30zł i kupić jednego gold packa, po miesiącu gry już będziesz miał na tyle kasy, ze będziesz mógł je kupować w grze.
 
Uroki MMO f2p. Chociaż handel jakoś jest możliwy, albo przez Trade Brokera, albo przez sklepiki z graczami, nie pamiętam jak jest w darmowym koncie.
Ewentualnie możesz wydać te ~30zł i kupić jednego gold packa, po miesiącu gry już będziesz miał na tyle kasy, ze będziesz mógł je kupować w grze.

Sklepiki na pewno nie, a co do Trade Brokera to albo jest w innym miejscu niż w poradnikach albo ten, no... Nie mam opcji skorzystania, :p

Ps. Gram Elyosem (albo jakoś tak)

Edit: Jakiś oszukańczy poradnik znalazłem. :p To teraz na drugi koniec miasta...
Edit2: Tak czy siak nie ma takiej opcji. :p Czyli póki co z lotniętym setem muszę biegać.
 
Last edited:
@Keth Jak chcesz do Aiona wrócić to masz dobrą okazję - 4.5 w Europie od 09.04.2014. A ja mam powód żeby kupić golda, bo za 3dni +50% punktów będę miał. :D

Edit: I znalazłem pasującą mi klasę... Ale coś czuje, że będzie w pvp lamić, bo stunów w umiejętnościach nie zauważyłem - póki co Gunsliger jest miodny. :)
 
Last edited:
Ja gram kapłanem i póki co jest ok... no ale twórcy kasy ode mnie raczej nie wyciągną.
 
Top Bottom