Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Pytanie "sprzętowe" choć nieco nietypowe.

Czy ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o nagrywarkach zewnętrznych? Istnieją takie, które umożliwiają podłączenie do komputera i jednocześnie np do telewizora / dekodera?

Podłączenia do TV jako nagrywarka czy odtwarzacz?
Na pewno istnieją zewnętrzne napędy/nagrywarki BR, które po podłączeniu do odpowiedniego TV robią za odtwarzacz BR.
 
No to tak, są zewnętrzne nagrywarki do PC, które po podłączeniu do TV mogą robić za odtwarzacz BR. Tylko TV musi mieć odpowiednie wejście zdaje się. Zaraz poszukam jakiegoś przykładu.
 
Zapytam tutaj bo chyba nie ma sensu zakładać osobnego tematu a jest to trochę powiązane. Jakiego polecacie adblocka i z jakimi rozszerzeniami? Jeszcze jakiś czas temu nie miałem żadnych problemów, ale niedawno po paru aktualizacjach się pogorszyło. Aktualnie używam Adlock Plus 1.7.4 z następującymi rozszerzeniami: EasyList, AdblockList.org, Lista Basa, PLgeneral i Fanboy's Polish. Mimo to praktycznie non stop borykam się z reklamami na wszelkiego rodzaju filmikach (Yuotube, TVN Player czy TVGry), a do tego co chwilę wyskakują mi jakieś syfy jak nie na stronie którą aktualnie przeglądam to na nowej stronie, która odpala się sama z siebie. Jakieś porady? Zły adblock? Za dużo rozszerzeń? Za mało?
 
Oczywiście. Podaj jakąś przykładową stronę, z którą masz problem.

Podałem wcześniej, m. in. Youtube, TVN Player czy TVGry.

A może masz włączoną opcję "Zezwalaj na nienatrętne reklamy" ?

Sprawdziłem i faktycznie było włączone :p Aczkolwiek te wyskakujące syfy były dość natrętne... Zobaczymy teraz.

Przy okazji jeszcze jedno pytanie, co to za rozszerzenie Widget context 3.0? Przylepiło mi się coś takiego i mimo usunięcia z listy rozszerzeń i tak zawsze wraca po restarcie komputera więc to chyba coś poważniejszego. Może to dlatego mam problemy z tym wyskakującym spamem?
 
Zapytam tutaj bo chyba nie ma sensu zakładać osobnego tematu a jest to trochę powiązane. Jakiego polecacie adblocka i z jakimi rozszerzeniami? Jeszcze jakiś czas temu nie miałem żadnych problemów, ale niedawno po paru aktualizacjach się pogorszyło. Aktualnie używam Adlock Plus 1.7.4 z następującymi rozszerzeniami: EasyList, AdblockList.org, Lista Basa, PLgeneral i Fanboy's Polish. Mimo to praktycznie non stop borykam się z reklamami na wszelkiego rodzaju filmikach (Yuotube, TVN Player czy TVGry), a do tego co chwilę wyskakują mi jakieś syfy jak nie na stronie którą aktualnie przeglądam to na nowej stronie, która odpala się sama z siebie. Jakieś porady? Zły adblock? Za dużo rozszerzeń? Za mało?

Na przyszłość polecam ten temat :p
 
Powoli dowiadujemy się nowych informacji o DirectX 12.
Najciekawszą chyba jest ta, że nowe API będzie kompatybilne z częścią już istniejących kart. Oczywiście główny cel nowego DX to usprawnienie i przyspieszenie działania i operacji graficznych (główne, padające słowo to "pakiet" ).
źródło - http://www.benchmark.pl/aktualnosci/microsoft-directx-12-interfejs-api-prezentacja-gdc-2014.html

Na targach Micro$oft chwalił się DX 12 poprzez puszczenie Forza 5 na PC (z Titanem na pokładzie) w 60 fps.


Aby ostatecznie zobaczyć co z tego wyjdzie, przyjdzie nam poczekać do końcówki... przyszłego roku.
 
Przerzuciłem się na tego adblocka którego polecałeś i wygląda dobrze ale nadal co jakiś czas mi się otwiera jakiś spam w nowym oknie przeglądarki :/ Przykładowo przeglądam jakąś stronę (np. to forum) i nagle w tle mi wyskakuje takie coś ->


I tak jest non stop.

Jeśli otwierają ci się samoistnie nowe okna przeglądarki, to znaczy, że coś niechcianego ci się zainstalowało. Też tak miałem. Polecam taki mały programik AdwCleaner, który świetnie to dziadostwo usuwa.
 
Nie wiem czy można o to spytać, ale jakby nie patrzeć sprzęt. Czy jeśli kupię sobie film/serial na bluray, to czy istnieje taki odtwarzarz/telewizor który pozwoli mi na uruchomienie go z napisami pobranymi z internetu czy np. z pendrive'a?
 
Jak sobie kupisz film/serial na blueray'u to na 100 procent będziesz miał też wersję z napisami oprócz lektora/dubbingu. Nie będą ci potrzebne napisy ściągane z netu ;).
 
W takim razie muszę cię rozczarować. Nie ma takiego odtwarzacza, który umożliwiłby coś takiego o czym pisałeś wyżej, tzn. nie odtworzysz filmu z oryginalnego blu-raya i jednocześnie napisów z pendrive'a na przykład, nie dograsz też tych napisów na oryginalną płytę. Swoją drogę, to ciekaw jestem co to za film?
 
Top Bottom