Gry komputerowe

+
Jeśli z nowszych to spróbuj Bioshocka i Walking Dead, jeśli ze starszych to zdecydowanie Fallout 2 i Planescape Torment. To pierwsze rzeczy jakie przyszły mi na myśl.
 
Ludzie drodzy, poszukuję jakieś gry z dobrą fabułą. RPG, sandbox, cokolwiek.
Z w miarę niedawnych: Sleeping Dogs, Dishonored, Tomb Raider 2013. Fabuły raczej liniowe, a elementów RPG malutko, ale fabularnie/klimatycznie jest OK. Aczkolwiek Dishonored mnie trochę zmęczyło (ponura i przytłaczająca atmosfera). Aha, i może jeszcze Fallout New Vegas (tutaj już RPG jest sporo).

Drakensangi - klasyczne RPG, fabuła przyzwoita (nie powala, ale gra się przyjemnie).

A ze starszych RPGów poza wymienionymi: KotOR I. Jakoś mnie ominęło, nadrobiłem w zeszłym roku - gra rzeczywiście kultowa.
 
Baldur's Gate Trilogy. Mod łączy dwie części + dodatki w jedną, kilkaset-godzinną przygodę. Z tego co wiem, jest jeszcze możliwość połączenia tego z Icewind Dale I i II i stworzenie molocha.
 
TR było fajne, przeszłam już trzy razy. Pff ;p

Pytanie z innej beczki - ma ktoś z Was podłączone Wiedźminy do biblioteki Steam? Oczywiście chodzi mi o takie z płyt, nie steamowe. Wykryły się bez problemu i dołączyły?
 
TR było fajne, przeszłam już trzy razy. Pff ;p

Pytanie z innej beczki - ma ktoś z Was podłączone Wiedźminy do biblioteki Steam? Oczywiście chodzi mi o takie z płyt, nie steamowe. Wykryły się bez problemu i dołączyły?
I z czystym sumieniem powiesz że TR ma dobra fabułę? ]:>
 
No pewnie. Bez przesady, to nie jest Wiedźmin. To jest TR. I Lara ma piękne włosy, więc i tak nie można się skupić na niczym innym ;p
Ale kolega wyżej nie pytał o "gry z dobrą fabułą jak na strzelankę gdzie i tak skupiasz się na włosach bohaterki" :D tylko o grę z dobrą fabułą. I tak się zacząłem zastanawiać, że jeśli jako fabułą rozumiemy "historia, opowieść" to jest ciężko... Jest TWD powiedzmy, choć jego siła polega na wyborach bardziej niźli na fabule (no bo kurczę, zombie...). Jest genialny Last of Us, ale poza miażdżącym zakończeniem fabuła tam nie świeci. O, wiem - WWE 2013, tam "kampania" była rewelacyjna, zwroty akcji, zawieranie i zrywanie sojuszy, cudo :p
Hmmm, może cudna Banner Saga?
 
Game of thrones RPG - fabuła to najjaśniejszy element tej gry. Jednocześnie jedyny, który jest zrealizowany na przyzwoitym poziomie. Mimo wszystko, dla samej fabuły - warto.
Dołączam się.

Na tym samym silniku (i z tego samego studia): Of Orcs and Men. Gameplay trochę lepszy, fabuła trochę słabsza - z jednej strony niezłe dialogi (momentami zabawne), jest też kilka zwrótów akcji - z drugiej strony, taka sobie końcówka. Na koniec bieżącego roku zapowiedziano prequel.

A co do TR czy Dishonored: kolega pytał o dobrą fabułę. A nie wyłącznie - bardzo dobrą, czy genialną.
 
Last edited:
Nie no bądźmy poważni, gdzie Dishonored albo Tomb Raider mają dobrą fabułę >_<

Dishonored fabularnie rzeczywiście nic nie urywa, ale gra jako całość jest naprawdę miodna. Bo, jeśli się zastanowić, to takie Baldury też mistrzostwem fabularnym nie są. W ogóle jeszcze nie tak wiele gier ma naprawdę dobrze napisaną historię. Więc Dishonored z czystym sumieniem polecam. Podwójnie, na bazie mojego rozczarowania ostatnim Thiefem. Opowieść jest prosta, dosyć przewidywalna, ale dobrze poprowadzona. I jest w tym wszystkim niesamowity klimat.
 
Grałem w Dying Light na Oculus Rift :)
Jakaś nienajnowsza wersja Oculusa, bo rozdziałka była jakaś niska, brakowało mi też rozdziału rozglądania się od celowania, ale bajer bardzo fajny. Słyszą samolot, to podnoszę głowę zamiast gałką machać czy staję na moście i 'patrzę' w dół.
Ale była lepsza opcja - zabrałem tam mamusię, bo chciała meble pooglądać, i zabrałem ją do Oculusa żeby zobaczyła jak wygląda nowoczesna technologia. Założyłem gogle, słuchawki, biorę pada i odpalam demo. "O, tu ręka jest" i próbuje ręką machać, ale nic się nie dzieje, no dobra, to się rozgląda i:
- O, a tam ktoś stoi
- No tak, to zombie
- JAK TO ZOMBIE?
W tym momencie zombie przełazi przez samochód, spada z niego i zaczyna się czołgać
- AAA ON MNIE CHCE ZA NOGĘ ZŁAPAĆ, ZDEJMIJ MI TO!

Także technologia działa, a koleś z Techlandu miał z nas ubaw :D

PS: Dishonored gamepleyowo jest super, ale jeśli ktoś szuka fabuły, no to nope.
 
Jeśli kolegi elesshara nie odstraszy archaiczna grafika, to RPGiem z bardzo fajną fabułą jest stareńki Betrayal at Krondor (dla mnie do dziś grywalny; a dzięki GOGowi, działa bez problemu na Win7).

Z kolei z nowszych rzeczy, to poza wymienionymi dotychczas dorzuciłbym NWN2 + Mask of the Betrayer (z naciskiem właśnie na dodatek). Shadowrun Returns też nieźle daje radę, podobnie jak Mars War Logs.

Ostatnio mam na warsztacie Aarklash - Legacy: fabularnie jest dość słabo, jednakże ta gierka błyszczy w zupełnie innym miejscu, a mianowicie walki. Taktyczna pauza (jak w starym Baldurze) + konieczność niezłego kombinowania jeśli chodzi o używanie umiejętności oraz odpowiednie pozycjonowanie naszej drużyny = naprawdę dobra (i wymagająca) zabawa.
 
Na początku chciałbym każdemu z Was podziękować. Naprawdę, dawno nie byłem na forum, na którym tak szybko byłoby tyle odpowiedzi i porad. Wielkie dzięki, mój portfel raczej tego nie lubi, ale cóż ;)
@kotowy, grałem w Ana, tfu, Alana i czekam z cichą nadzieją na sequel. @HuntMocy, Fallouty mam obcykane. Co prawda grałem w nie, lata temu, z czasem się powróci. TWD również przeszedłem, czekam aż wydadzą do końca 2 sezon by przejść i nie czekać miesiącami, a Bioshocki przede mną. @maritimus, SD mam za sobą, tak samo KoTORa. Nad nową Larą się zastanawiam, a Dishonored z czasem. Grałem u znajomego i jako tako mi podchodziło. Grę o Tron przeszedłem, świetna fabuła jak piszesz Ty i @kpt_wlodzimierz. Drakensangi mi nie podchodzę. Jakoś to takie kolorowe. Wolę mhocznego Wieśka :] @Rustine, Baldury i ID również przeszedłem. Kilka lat temu nadrobiłem klasykę w kilka miesięcy. @arturius_c, zobaczy się. Aarklash wygląda ciekawie, w wolnej chwili się sprawdzi ;)
 
Top Bottom