Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Mam już radiator... duże i ciężkie bydle ;D.


 
Last edited:
Na alledrogo chyba zawsze go dorzucają, z tego co kojarzę z czasów, gdy sobie pada szukałem. Warto, bo to też chyba najbardziej wspierany przez twórców pad i kompatybilny z praktycznie wszystkim.
 
Jeśli podpisany jest jako PC to tak, do zestawu dołączona jest przejściówka. Jeżeli nie, to będzie to pad z wejściem konsolowym.
 
Przyznam się szczerze, że nigdy nie grałem na padzie w nic innego niż FIFA... nie wiem czy sterowanie jest trudne, dla kogoś, kto całe życie spędził z klawiaturą*i myszą? W grach typu Wiedźmin czy GTA ?
 
Bezprzewodowe pady potrzebują odbiornika, bardzo często jest w zestawie, ale warto zwrócić na to uwagę, bo koszt osobno to dodatkowe ~30zł.

Co do samej gry, ja praktycznie od zawsze grywałem na klaw/mysz, od paru miesięcy mam pada (X360) i stwierdzam, że w niektóre gry się gra lepiej - głównie akcja/tpp (gdzie nie trzeba celować :p), slashery, sportowe, platformówki, sportowe, samochodowe... Ale we wszystkich innych zdecydowanie lepiej tradycyjnie.
 
Przyznam się szczerze, że nigdy nie grałem na padzie w nic innego niż FIFA... nie wiem czy sterowanie jest trudne, dla kogoś, kto całe życie spędził z klawiaturą*i myszą? W grach typu Wiedźmin czy GTA ?

Ja też myślałem, że nie ogarnę pada, ale jak kupiłem PS3 to przyzwyczaiłem się w kilka minut. Naprawdę więcej czasu nie trzeba, bo po chwili już masz obczajone, gdzie są poszczególne przyciki i jaki wywołają efekt w grze. W strzelanki to dupa, mi się nie podoba padem, ale np. strzelanie z łuku w Skyrim szło mi całkiem sprawnie. W gry sportowe, wyścigi i RPG dużo lepiej mi się gra padem niż klawiatura/myszka. No i wygodniej można usiąść w fotelu :) Pad niekoniecznie musi być bezprzewodowy, jeśli będzie miał 2-3m kabla i sięga do kanapy :p btw. w GTA grałem tylko na PSP i jeśli celowanie jest takie samo jak w graniu na padem, to dla mnie to jest porażka. Myszką 100x lepiej.

Mam pytanie. Składam kompa i nie wiem czy mam już wszystkie części. Wcześniej złożyli mi w sklepie, a teraz muszę sam :p Posiadam:
- płytę główną
- HDD i kabel SATA
- procesor
- gpu
- ram
- obudowę (jeszcze nie przyszła)
- zasilacz (tak samo- tam są wszystkie kable w zestawie?)

No i tu moje pytanie- jeszcze jakieś kable muszę kupować? W zestawie z zasilaczem wszystko jest? Jak kupiłem dysk to kabla mi nie dali, musiałem dokupić i stąd moja niepewność.
 
btw. w GTA grałem tylko na PSP i jeśli celowanie jest takie samo jak w graniu na padem, to dla mnie to jest porażka. Myszką 100x lepiej.
Akurat w GTA moim zadaniem gra się znacznie lepiej na padzie. Jazda samochodem jest zdecydowanie przyjemniejsza. Analog > WSAD.

No i tu moje pytanie- jeszcze jakieś kable muszę kupować? W zestawie z zasilaczem wszystko jest? Jak kupiłem dysk to kabla mi nie dali, musiałem dokupić i stąd moja niepewność.
Kable do dysku są w zestawie z płytą. Wszystko gra.
 
W ciągu ostatnich 2 tygodni system padł mi już 3 raz... dwa razy Win 7 i dzisiaj świeżo zainstalowany Win 8.1... co jest nie tak, wina dysku twardego?

edit pojawił się niebieski ekran i SYSTEM THREAD EXEPTION NOT HANDLED
 
Last edited:
@arturius_c wydaje mi się, że to nie jest problem ze sterownikami karty graficznej, bo:

1. Miałem Win 7 przez pół roku i wszystko działało sprawnie, zepsuł się*oczywiście tuż przed wyjazdem na wakacje, reinstall był po powrocie do domu
2. Po ponownej instalacji Win 7, działał kilka dni (może 2-3) i padł...
3. Po instalacji Win 8.1 padł po jednym dniu...
4. Mam GeForce 9600 GT i najnowsze sterowniki. Win 8.1 ściągnął je sam automatycznie

Na moje oko to dysk twardy, który już z rok czasu troszkę delikatnie jakby skrzypiał, może bad sectory się porobiły, nie wiem, nigdy nie robiłem sprawdzania tego dysku pod tym kątem (a ma 7 lat).
 
To może przeskanuj HDD Victorią (jeżeli komputer ciągle się restartuje, to wyjmij dysk i zrób skanowanie u kogoś). Z drugiej strony, 9600GT to już dość leciwa konstrukcja, więc najnowsze sterowniki niekoniecznie są najlepszą możliwą opcją i mogą powodować konflikty - może spróbuj zainstalować starszą wersję. Komunikat, który ci się wyświetla oznacza błąd w jądrze systemu spowodowany problemami z jakimiś sterownikami - najczęściej rzecz dotyczy właśnie sterowników karty graficznej, ale mogą to spowodować także inne urządzenia.
Jeśli masz czas się pobawić, możesz spróbować zainstalować Windows XP i sprawdzić, czy tam też pojawia się ten problem.
 
No tylko, że Win 7 działał z pół roku zanim padł, grałem na nim nawet trochę... i tak mnie czeka modernizacja PC, może dysk SSD jakiś fajny czy coś :)

Ale @arturius_c jak teraz odinstalować sterowniki, skoro nie mogę dostać się*nawet do pulpitu?
 
Mam 1TB od Seagate i do tej pory sprawuje się niezawodnie. Wcale nie nagrzewa się zbyt mocno, a prędkość zapisu i odczytu jest w porządku.
 
Pamiętam właśnie że polecałeś, ale tamtego modelu akurat nie mają teraz na stanie więc wziąłem ten ;) Wolałem się jednak upewnić czy może przypadkiem przed odbiorem mam się już nastawiać na problemy :p
 
@HuntMocy - wprawdzie tego modelu nie znam, ale do sprzętu Seagate mam pełne zaufanie. Jedyna wada, jaką zauważyłem czytając komentarze, to konieczność używania z podłączonym zasilaczem. Takie uwagi, jak pojemność 1,8 zamiast 2 GB, czy brak wyłącznika litościwie pominę milczeniem. Gdybym potrzebował, to brałbym ;).
 
Zasilacz mi nie przeszkadza, kiedyś używałem już czegoś takiego (pożyczonego od kumpla) i nie utrudniało mi to życia. A sam dysk też nie będzie czymś co ma chodzić non stop, potrzebuję przy robieniu porządków na komputerze, kiedy zajdzie potrzeba zrobienia formatu itp. Najważniejsze dane i tak trzymam w kilku kopiach na wszelki wypadek, tutaj polecą rzeczy których rzadko używam, ale jakoś tak żal usunąć ;)
 
Top Bottom