Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Podsumowując ostatnie wydarzenia
W victorii, o której pisał @szypek26 nie udawało mi się zeskanować dysku. Inny program z pakietu hirens boot, dedykowany dla WDC tylko wykazal na szybko ilosc błędów, ale nic więcej nie zrobił. Vivard z kolei sprawdzał partycje ponad 30 godzin zatrzymując się na 44%. Wykazało ponad 400 bad sektorów i około 250 week sektorów.
To dziwne, Victoria generalnie powinna radzić sobie nawet z najbardziej uwalonymi dyskami. Gdybyś miał za dużo wolnego czasu i chciał grzebać dalej, to upewnij się, że odpalasz właściwą Victorię (bo w pakiecie Hirensa są bodajże dwie) - interfejs powinien wyglądać tak http://www.nextdownload.net/thumb/big-thumb-106512-1.jpg, a dostać się do programu można przez Hirens -> Mini WinXP -> lista programów (http://www.superdownloads.com.br/imagens/telas/hirens-bootcd-129736,2.jpg) -> testing-> Victoria. Potem, w samym programie, przejdź do zakładki "tests" i odpal testowanie z odpowiedniego guzika.
 
@szypek26
Możliwe, że uruchomiłem tą drugą. Wczesniej nie uruchamiałem hirens boot'a z poziomu mini win xp, tylko bezpośrednio po uruchomieniu komputera z płyty. Teraz faktycznie się skanuje, dzięki :)
Zobaczymy jakie będą wyniki.
 
Jestem z siebie dumny. Właśnie anulowałem zamówienie na GeForce GTX 970 (którego sklep nie mógł dostarczyć z powodów braków magazynowych). Teraz jak przeszedł mi ten efekt owczego pędu, czekam spokojnie na oficjalne wymagania Wieśka i premierę kart czerwonych (jak zieloni nie odpowiedzą niczym nowym - Maxwell w 20 nm ? - to przynajmniej cena zostanie zweryfikowana).
@Blashix

Tego dowiemy się zapewne za jakieś cztery miesiące :).

Poza tym, mamy już temat w którym rozważamy nad wymaganiami Wiedźmina 3 ->> http://forums.cdprojektred.com/threads/22362-Szklana-kula-czyli-Wied%C5%BAmin-3-wymagania/page239
 
Dla mnie całkiem sytuacja jest bez sensu jak ktoś ma u siebie kartę pokroju GTX 760 / 7950 i się rzuca na 970 - brak logiki, lepiej poczekać te 4-5 miesięcy na 20nm no ale kto zabroni drugiej osobie jak jego stać. @IwaN dobra decyzja według mnie, powinno się opłacić bardziej niż branie 970 GTX teraz, ale czas pokaże.
 
Jak myślicie czy 750 Ti+ intel i3 starczy na wiedźmina 3 ?

Jeśli kupujesz teraz, to odpuść, dozbieraj do i5 przynajmniej lub i7 i coś*pokroju 970 (1500zł), lepiej kupić*coś*raz a porządnie na długie lata a ni co rok wymieniać. Jeśli jednak masz już*ten sprzęt, to na razie poczekaj i nie wymieniaj na nic.
 
Na razie jest boom na nowe możliwości, póki konsole dają radę (ONE i PS4) dopóty wymagania gier PC będą rosnąć. Przewiduję, że zatrzymają się w miejscu pod koniec przyszłego roku.
 
Przewiduję, że zatrzymają się w miejscu pod koniec przyszłego roku.

Albo wcześniej.
@frog67

Ja raczej zostanę przy kartach ze stajni nVidia, a czy będzie to nowe (20 nm) czy "stare" (obecne) wcielenie Maxwell to już czas rozstrzygnie (bo przed premierą Wiedźmina 3 będę chciał się zaopatrzyć). W pierwszym kwartale 2015 roku AMD ma zaprezentować R9 300 liczę więc, że będzie to przed końcem lutego, a zieloni jakoś odpowiedzą (jeśli nie odświeżeniem Maxwell'a to korektą ceny).
 
Dla mnie całkiem sytuacja jest bez sensu jak ktoś ma u siebie kartę pokroju GTX 760 / 7950 i się rzuca na 970 - brak logiki, lepiej poczekać te 4-5 miesięcy na 20nm no ale kto zabroni drugiej osobie jak jego stać. @IwaN dobra decyzja według mnie, powinno się opłacić bardziej niż branie 970 GTX teraz, ale czas pokaże.

MIędzy GTX 760 czy HD 7950 a GTX 970 jest bardzo duża różnica, komfort gry to niebo a ziemia.
 
Po powrocie do domu czekał na mnie komunikat z zakończonego skanowania :]
 

Attachments

  • 20141006_234527.jpg
    20141006_234527.jpg
    90.5 KB · Views: 39
Co jak co ale seria AC zawsze miała niezłą optymalizacje. Z resztą wymagania też nie za duże jak na obecne czasy :p
 
Top Bottom