Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Witam wszystkich

Mam nadzieję, że piszę w dobrym wątku, mam pytanie sprzętowe. Chciałbym upgradować kartę graficzną z gtx660 na GeForce GTX780 Gigabyte 3GB, DDR5 lub GeForce GTX970 Gigabyte 4GB, DDR5, 3xDP. Obie karty które podałem są podobne cenowo.Moje pytanie wynika z obawy dotyczącej kompatybilności z płytą główna Gigabyte B75M-D3V. Na forach zagranicznych wyczytałem że połączenie mojej płyty z gtx780 daje radę, zastanawiam się czy zaryzykować z zakupem gtx970 dlatego proszę o radę :)

Specyfikacja mojego komputera:

Płyta główna Gigabyte B75M-D3V
Zasilacz: Tacens 750W
RAM: Kingstone 2X8 GB
Procesor: i5 3570 3,4 ghz @3,8 ghz
Karta graficzna: gtx660 gainward 2GB
 
Pytanie do znawców, jaki monitor polecilibyście do takiej karty -> CLICK ?

Oczywiście cenowo w granicach rozsądku, tak do tysiaka +/- powiedzmy :p
 
Witam. Wymyśliłem sobie taki zestawik.
1. Czy te podzespoły będą ze sobą dobrze współgrać i nic nie będzie ograniczać niczego?
2. Czy przypuszczalnie taki procek wystarczy na W3?
3. Co do płyty głównej to jest ona zgodna z RAMami 2400MHz?

Płyta: Gigabyte Z97X-Gaming 5 DDR3 (Lga1150)
Procek: Intel Devils Canyon Core i5-4690K QuadCore 64 Bit 3.5GHz Lga1150 BOX
RAM: Kingston Dual 16GB (2x8GB 2400MHz Beast XMP CL11 DDR3 Low Voltage
Grafika: Gigabyte GeForce GTX970 OC 4GB G1 Gaming (256-bit) (PCI-E)

Dzięki za odpowiedź.

EDIT: Hunter widzę że polujemy na tą samą kartę ;) Nie przepłacaj.
http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...Force_GTX970_OC_4GB_G1_Gaming_256_bit_PCI_E_/
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
@zuber1906
1. Tak, będą; nie, nie będzie.
2. Przypuszczalnie wystarczy, na razie chyba jeszcze nie było gier które wymagałyby czegoś więcej. W tym segmencie cenowym ciężko o coś lepszego obecnie.
3. Jest.

Dobry zestaw.
 
@mikomakjenkins
http://www.benchmark.pl/aktualnosci...-problem-piszczaca-cewka-karta-graficzna.html
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/karty_geforce_gtx_970_maja_problem_z_piszczacymi_cewkami

Słyszałeś o problemie, czy być może swojej karty nie słyszałeś?.. ale chyba nie powinno być ewentualnie problemu, jak dobry producent, powinien wymienić od ręki bez żadnego ale.
Ciekawe czy oszczędność w elektronice,, czy wina może skromnej sekcji zasilania?

zuber1906: opcja edycji jest po to aby korzystać
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
@frog67 Słyszałem o problemie, ale moja karta na razie siedzi cicho. A w razie czego wyślę ją z powrotem do MSI, niech mają trochę radości zastanawiając się skąd i dlaczego.
 
Witam. Wymyśliłem sobie taki zestawik.
1. Czy te podzespoły będą ze sobą dobrze współgrać i nic nie będzie ograniczać niczego?
2. Czy przypuszczalnie taki procek wystarczy na W3?
3. Co do płyty głównej to jest ona zgodna z RAMami 2400MHz?

Płyta: Gigabyte Z97X-Gaming 5 DDR3 (Lga1150)
Procek: Intel Devils Canyon Core i5-4690K QuadCore 64 Bit 3.5GHz Lga1150 BOX
RAM: Kingston Dual 16GB (2x8GB 2400MHz Beast XMP CL11 DDR3 Low Voltage
Grafika: Gigabyte GeForce GTX970 OC 4GB G1 Gaming (256-bit) (PCI-E)

Dzięki za odpowiedź.

EDIT: Hunter widzę że polujemy na tą samą kartę ;) Nie przepłacaj.
http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...Force_GTX970_OC_4GB_G1_Gaming_256_bit_PCI_E_/

Co do ramów, poszukaj G-skill TridentX 2400MHz / CL10, reszta ok. Bardzo podobny komp składałem Huntowi ostatnio :)
 
Zobaczymy jak to będzie bo w sumie wymyślenie wymyśleniem ale do złożenia takiego kompa potrzeba kasy której w pewnych zaistniałych obecnie u mnie okolicznościach raczej zabraknie :/. Pech.
 
Ja tam się nie znam, biorę co mi znajomi polecili :p Ostatnio wywaliłem tyla kasy na komputer, że monitor może być trochę tańszy, niestety nie jestem synem króla nafty :p
 
Kolejne starcie z firmą o nadgryzionym jabłku rozpoczęte.
Tym razem na ring wyszedł Lenovo.
Twardy Amerykanin ujawnia się pokazując swą sylwetkę skrojoną na miarę naszych czasów. Ale oto i Chińczyk pokazuje, że wcale nie gorszy. Tym samym rozpoczyna następną rundę i zwinnie, w półobrocie wygina ekran. Niestety, Amerykańskie jabłko nie jest już tak giętkie. Być może zła dieta, za wiele hamburgerów, za wiele koli. Widać, że coś strzyka w kościach. Czyżby Apple za bardzo osiadło na laurach. Przecież to produkt premium. Chińska wiśnia kwitnie nam w oczach. Widać wyciągnięte ręce kierowane w jej stronę. Jak ona reaguje! Amerykanin dotąd dumnie krocząc w tłumie jest jakby zamknięty w sobie. To ciężki cios dla niego.
Jednak to nie wszystko. Apple ma nadal bogatą i unikalną osobowość. Czy Lenovo dorastający w środowisku Windows jest w stanie temu sprostać? Czy będzie rewanż?
Tym miłym akcentem żegnamy się z państwem i zapraszamy do przyszłego odcinka. :p
 
Last edited:
Jeśli ktoś planuje wymianę sprzętu, a konkretnie planuje zakup karty NVidii oraz którejś z gier AC Unity, Far Cry 4 lub The Crew, to teraz w polskich sklepach internetowych jest promocja. Do każdej karty z serii GTX 970, 780 Ti i 980 dodawany jest klucz na jedną z gier. W przypadku, gdy ktoś planuje kupić Unity na premierę, to 150 zł oszczędności jakby nie patrzył :).
 
Last edited:
Jak myślicie, po Świętach podzespoły takie jak procesor, ram, płyta i grafika zejdą z cen?

Chciałbym się wyrobić na premierę GTA V - 27.01.2015
 
Top Bottom