Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
@бели мачор
Dyskusję socchiego i szypka przeczytałem i jakoś nadal nie czuję się przez tego drugiego przekonany co do tego, że Pendolino to ultimate evil polskiego transportu.

Hmm... Nawet nazwa niegramatyczna. Powinno po polsku być chyba Pędolino. A i tak mi się kojarzy z Pinokiem :) Nie wiem czemu.

---------- Zaktualizowano 22:33 ----------

Jak jeszcze dodatkowo poproszę, żebyście się zaczęli hamować z językiem, to jest cień szansy, że do Was dotrze, jak bardzo zniechęcacie ludzi do czytania tego tematu?.

Zawzięci dyskutanci zazwyczaj zbliżąją się swym behawiorem do fanatyków. Niestety.

Panowie бели мачор, Firnomir, sebogothic itd.

Mam takie pytanko (o ile możliwe to nie retoryczne):

BTW - czy to co mi zrobił złego Wypruwajek Elektronicznych Flaków uprawnia mnie do obicia ryja jego babci (tak najłatwiej)?

Albo lepiej - jak Wasza dziewczyna, sympatia, kochanek lub ulubiona koza weźmie i nabroi - to można będzie Wam wyklepać bezkarnie michę?
Lub uciąć głowę? Lub torturować bez sensu?
 
Last edited:
Ja tam się uważam za Uber Alles. Co więcej, myślę, że byłbym lepszym Bogiem niż ten nieobecny.
:]
Meh, tak bez Improwizacji? :p
Nie będę tu wrzucał linków, bo zdjęcia są brutalne, ale ISIS sie chwali i dokumentuje poparcie w rejonie jak i europie. Zabił mnie moment, w którym ucinają głowy 16tu Syryjczykom, wyreżyserowane jak w klipie MTV. Zdjecia z bliska w pełnej rozdzielczosci, potem spadła głowa Petera Kassiga, który pracował przy pomocy humanitarnej w Syrii... nie wiem, drażni mnie ten tema i *** bierze....
Tak, przykręciłbym śrubę muzułmanom aby sami potraktowali temat poważnie i zajęli się też tym problemem. Na razie jest to konflikt Zachód vs Muzułmanie. Tak nie powinno być, winno stać Cały Świat vs ***..

Dobra, wrzucam link jednak, jak ktoś ma nerwy ze stali to niech zobaczy na własne oczy co mnie tak bulwersuje:

@wisielec

Nie, nie wrzucasz. Kto chce, to sobie poszuka, nie publikujemy tu takich rzeczy. I radzę spokojniej z językiem.
Und

Nie będę tu wrzucał linków, bo zdjęcia i opisy są brutalne, ale USA sie chwali i dokumentuje poparcie w rejonie jak i na bliskim wschodzie. Zabił mnie moment, w którym dziesiątki razy podtapiają ludzi do nieprzytomności, głodzą, odbierają sen, wkładają różne rzeczy w odbyt etc., opisane z chłodną precyzją.Bardzo szczegółowe opisy , potem Abu Zubajda traci oko, nigdy nie przeprowadzono mu procesu ani niczego nie udowodniono... nie wiem, drażni mnie ten tema i *** bierze....
Tak, przykręciłbym śrubę białym z zachodu, aby sami potraktowali temat poważnie i zajęli się też tym problemem. Na razie jest to konflikt Muzułamnie vs Zachód . Tak nie powinno być, winno stać Cały Świat vs ***...

Dobra, wrzucam link jednak, jak ktoś ma nerwy ze stali to niech zobaczy na własne oczy co mnie tak bulwersuje:
Wstawcie wersję z wędkarzami, proszę.
 
BTW - czy to co mi zrobił złego Wypruwajek Elektronicznych Flaków uprawnia mnie do obicia ryja jego babci (tak najłatwiej)?

Albo lepiej - jak Wasza dziewczyna, sympatia, kochanek lub ulubiona koza weźmie i nabroi - to można będzie Wam wyklepać bezkarnie michę?
Lub uciąć głowę? Lub torturować bez sensu?
Podstawowa różnica: mordowanie a przykręcenie śruby to diametralnie różne poziomy "odwetu". Przez przykręcenie śruby miałem na myśli to co postulowałem wcześniej - restrykcje. Sankcje. Nie uderzają bezpośrednio w istotę wolności człowieka, odbiera mu się wygody itd. Niech się kiszą w swoim sosie. Albo dostosują do norm w Europie gdzie chcą żyć.
Co dziwne, przyjeżdżają tu sympatycy islamizacji bo chcą tu sobie wygodnie żyć. A następnie chcą zmian i doprowadzić do tego co mieli u siebie... skąd wyjechali. WTF?

Więc tak, jeżeli byłbym odpowiedzialny ze ciężkie krzywdy wyrządzone przez moją bliską osobę za moja wiedzą (i przyzwoleniem), można mi obić ryj.

dżizas ale ja ortografy robię :|
 
Last edited:
Podstawowa różnica: mordowanie a przykręcenie śruby to diametralnie różne poziomy "odwetu". Przez przykręcenie śruby miałem na myśli to co postulowałem wcześniej - restrykcje. Sankcje. Nie uderzają bezpośrednio w istotę wolności człowieka, odbiera mu się wygody itd. Niech się kiszą w swoim sosie. Albo dostosują do norm w Europie gdzie chcą żyć.
Co dziwne, przyjeżdżają tu sympatycy islamizacji bo chcą tu sobie wygodnie żyć. A następnie chcą zmian i doprowadzić do tego co mieli u siebie... skąd wyjechali. WTF?

Czyli jak Cię potrzymają 10 latek na Guantanamo, bo się nie będziesz chciał przyznać /będziesz chciał przyznać/ nie będziesz miał zdania co do tego czy chcesz się przyznać, że nie jesteś wielbłądem to OK. Ograniczyli Ci wygody. To że 9 na 10 Twoich sąsiadów ześwirowało lub się powiesiło na sznurku z własnych włosków to też niewygoda. No i last but not least : zabrali Ci jakże nic nie warte 10 lat z, powiedzmy, 70 Twojego życia. W Wieśka nie zagrasz, bo nie ma już tak słabej konfiguracji kompków, które na to pozwalają no i Windows 13 nie jest już wspierane. A wszystko przez to, że koza sąsiada, przez przypadek też będąca fanką Wiedźmina, kierując traktorem trafiła w amerykański supertankowiec. Pytanie dlaczego stał u sąsiada w stodole na razie pomijamy.
 
Last edited:
Jak jeszcze dodatkowo poproszę, żebyście się zaczęli hamować z językiem, to jest cień szansy, że do Was dotrze, jak bardzo zniechęcacie ludzi do czytania tego tematu?

Pytanie retoryczne.

Jeśli jakiś wulgaryzm bardziej Cię razi od wrzucania linków do wideo z masowymi egzekucjami albo ludzie, którzy popierają tortury, to mam dla Ciebie złą wiadomość na temat Twojego poczucia estetyki, Und.

Firnomir - jesteś taki słodki! Islamiści też są Supeeer!

Uważam przeciętnego islamistę za wielokrotnie bardziej wartościowego i lepszego człowieka od Ciebie. Choć bardzo się z nimi nie zgadzam.

Hmm... Nawet nazwa niegramatyczna. Powinno po polsku być chyba Pędolino. A i tak mi się kojarzy z Pinokiem
Nie wiem czemu.

Ale przecież ta nazwa nie pochodzi od słowa "pęd" czy "pędzić", to włoski pociąg na litość boską. A gramatyka w ogóle nie ma nic wspólnego z poprawnością słowotwórstwa.


BTW - czy to co mi zrobił złego Wypruwajek Elektronicznych Flaków uprawnia mnie do obicia ryja jego babci (tak najłatwiej)?

Albo lepiej - jak Wasza dziewczyna, sympatia, kochanek lub ulubiona koza weźmie i nabroi - to można będzie Wam wyklepać bezkarnie michę?
Lub uciąć głowę? Lub torturować bez sensu?

Wygląda na to, że zdaniem moich dyskutantów tak. Skoro osoba x zabija ludzi, to torturowanie osoby y, którą łączy z x grupa religia, etniczna i nic więcej, jest jak najbardziej wporzo.

Właśnie to przyciąga publikę :D

Meh.
Wstawcie wersję z wędkarzami, proszę.
"Mój stary jest fanatykiem tortur..."? : P

@wisielec
Ale żadna z torturowanych osób nie należała do organizacji, które miały na celu wprowadzenie szariatu w Europie. Jak jakiś Polak-chrześcijanin ukradnie mi torbę, to mam prawo kopać Cię za to po twarzy? Bo tak wygląda Twój tok rozumowania.
 
Szybkie wtrącenie dla rozładowania emocji... Profesor Piotr Hofmański z UJ (mój wykładowca z procedury karnej ;]) został pierwszym polskim sędzią w Międzynarodowym Trybunale Karnym :).
 
Oj. Uprzedzałem Redów, żeby dali emotkę z pisanką bo inaczej nikt się nie pozna na tym, że kpię. Taa.. Jednak z potraktowaniem na poważnie mojego tekstu o pędolino to trochę chyba przesadziłeś.
 
Szybkie wtrącenie dla rozładowania emocji... Profesor Piotr Hofmański z UJ (mój wykładowca z procedury karnej ;]) został pierwszym polskim sędzią w Międzynarodowym Trybunale Karnym :).

Byłbym autentycznie szczęśliwy, gdyby postawiono przed nim bohaterów dzisiejszej kupoburzy.
Może nawet postanowiłbym wtedy nie wyjeżdżać z Polski.

---------- Zaktualizowano 23:28 ----------

Oj. Uprzedzałem Redów, żeby dali emotkę z pisanką bo inaczej nikt się nie pozna na tym, że kpię. Taa.. Jednak z potraktowaniem na poważnie mojego tekstu o pędolino to trochę chyba przesadziłeś.

Hehesz, Ty to jesteś, z tym udawaniem, że nie odróżniasz gramatyki od ortografii też mnie zrobiłeś w konia.
 
Hehesz, Ty to jesteś, z tym udawaniem, że nie odróżniasz gramatyki od ortografii też mnie zrobiłeś w konia.

Co do gramatyki/ortografii masz rację. I już można uznać, że reszta argumentów prezentowanych przeze mnie to szajs. Nieprawdaż? A jak Twój profesor (nie wątpię, że jest autorytetem - serio) narazi się fanatykom, to będą Ci mogli (w zgodzie z ideą i chyba z moralnym prawem - wg Ciebie) uciąć co tam zechcą.
 
Last edited:
Co do gramatyki/ortografii masz rację. I już można uznać, że reszta argumentów prezentowanych przeze mnie to szajs. Nieprawdaż? A jak Twój profesor (nie wątpię, że jest autorytetem - serio) narazi się fanatykom to będą Ci mogli (w zgodzie z ideą i chyba z moralnym prawem - wg Ciebie) uciąć co tam zechcą.

Ale że co? Nie rozumiem niczego poza pierwszymi dwoma zdaniami, serio. Jeśli idzie Ci o to, że przerobiłem post jednego z userów na to, żeby wskazywał, że zabijanie niewiernych jest ok, bo oni torturują islamistów, to naprawdę niczego nie zrozumiałeś. Ale trochę zgaduję tutaj o czym piszesz.

Idę spać, bo rano mam zajęcia, dobrej nocy życzę.
 
Ale że co? Nie rozumiem niczego poza pierwszymi dwoma zdaniami, serio. Jeśli idzie Ci o to, że przerobiłem post jednego z userów na to, żeby wskazywał, że zabijanie niewiernych jest ok, bo oni torturują islamistów, to naprawdę niczego nie zrozumiałeś. Ale trochę zgaduję tutaj o czym piszesz.

Idę spać, bo rano mam zajęcia, dobrej nocy życzę.

Trudno. Nie poradzę. Kolorowych.
 
@Światek ale co ma piernik do wiatraka? Jakie tortury? O czym ty do mnie rozmawiasz? Ja mówiłem o sankcjach społecznych i obostrzeniach dla próbujących się tu osiedlić innowiercach. Ja pitolę, chyba się rozminęliśmy w temacie, nigdzie nie napisałem, że popieram tortury, czy inne Gitmo Xtreme... w ogóle nie brałem udziału w rozmowie o Abu Nagrabił czy innych tego typu miejscach przymusowego wypoczynku.

---------- Zaktualizowano 23:44 ----------

Meh, tak bez Improwizacji? :p
Wstawcie wersję z wędkarzami, proszę.
Jedni potrzebują wielkiej inni małej, ja nie potrzebuję żadnej...
 
@Światek ale co ma piernik do wiatraka? Jakie tortury? O czym ty do mnie rozmawiasz? Ja mówiłem o sankcjach społecznych i obostrzeniach dla próbujących się tu osiedlić innowiercach. Ja pitolę, chyba się rozminęliśmy w temacie, nigdzie nie napisałem, że popieram tortury, czy inne Gitmo Xtreme... w ogóle nie brałem udziału w rozmowie o Abu Nagrabił czy innych tego typu miejscach przymusowego wypoczynku.

Tak napisałeś:
Więc tak, jeżeli byłbym odpowiedzialny ze ciężkie krzywdy wyrządzone przez moją bliską osobę za moja wiedzą (i przyzwoleniem), można mi obić ryj.
O to mi chodziło. Wyjątkowo się z tym nie zgadzam. Pewnie dlatego, że przyjaźnię z wieloma osobami, kótr mają dość odmienne poglądy ode mnie.
To znaczy jak moja żona skopie dziecko sąsiada - co widzę i nie miałem szansy zareagować - to już wolno?

I last but not least - po jaką ciężką cholerę wymyśliliśmy prawo?
 
Last edited:
wiecie, super jest ta samoedycja postów, ktoś się w końcu zmierzył z tematem, że userów nie da sie przekonać do używania EDYTUJ i napisał fajny kod :D
POGRATULOWAĆ!

---------- Zaktualizowano 23:48 ----------

Tak napisałeś:

O to mi chodziło. Wyjątkowo się z tym nie zgadzam. Pewnie dlatego, że przyjaźnię z wieloma osobami, kótr mają dość odmienne poglądy ode mnie.
Ale wiesz, że jeśli będziesz wiedział o złym postępowaniu tychże osób i nic nie uczynisz takoż będziesz odpowiadał w świetle prawa?
 
Ale wiesz, że jeśli będziesz wiedział o złym postępowaniu tychże osób i nic nie uczynisz takoż będziesz odpowiadał w świetle prawa?
Z tym się zgadzam i to popieram. Ale odpowiedzialność zbiorowa to inna bajka. A tu jakieś takie dziwne sugestie (IMO) się pojawiają.
 
absolutnie niczym nie różni się od postawy funkcjonariuszy stalinowskiej bezpieki także.
Zważywszy, kto wtedy (tzn. w momencie zawarcia "układu" z CIA) Polską rządził... jakoś to nie dziwi.

Tutaj serio prosi się o Trybunał Stanu.

Co dziwne, przyjeżdżają tu sympatycy islamizacji bo chcą tu sobie wygodnie żyć. A następnie chcą zmian i doprowadzić do tego co mieli u siebie... skąd wyjechali.
Bardzo często owi fanatycy to ludzie urodzeni na Zachodzie, synowie lub wnukowie imigrantów - z normalnymi, praworządnymi rodzinami. Zarażeni islamizmem nie w domu, tylko poza nim, lub w internecie. Albo wręcz "biali" lub "czarni" konwertyci z chrześcijaństwa (jak np. mordercy szer. Rigby'ego w Londynie rok temu). Jednostki niestabilne, podatne na "wypranie mózgu", marzące o "misji" - zdarzają się w każdym społeczeństwie. Islamizm odpowiada na oczekiwania takich osób na podobnych zasadach, na jakich kiedyś robił to komunizm czy skrajne ideologie prawicowe.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom