Contrast

+

Keth

Ex-moderator
Contrast

Grał ktoś w Contrast?

Odpaliłem ją ostatnio od niechcenia (kiedyś, gdzieś kupiłem) i gra mnie urzekła. Głównymi plusami moim zdaniem są rewelacyjny klimat oraz muzyka. Dodatkowo sam gameplay jest dość innowacyjny. Polega na przełączaniu się z trybu 3d w platformówkę 2d. Jest to o tyle ciekawe, że w trybie 2d można poruszać się jedynie po "cieniach" znajdujących się na ścianach itp. Cienie te można samemu tworzyć poprzez interakcję z różnymi przedmiotami w trybie 3d w celu odpowiedniego ułożenia ich względem samych siebie oraz źródeł światła.

Największym minusem z kolei jest długość gry - przejście jej praktycznie w 100% zajmuje 3-4h, a same "łamigłówki" są dość proste. Trochę szkoda, że nie udało się twórcom bardziej rozwinąć wspomnianego wcześniej motywu, bo potencjał był. Tym niemniej szczerze polecam, szczególnie w jakiejś przystępniejszej cenie ;)
 

Keth

Ex-moderator
Nie zawiedziesz się, szczególnie jeśli lubisz takie "kabaretowe" klimaty. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie sequel, bo te 3h to mało :(

---------- Zaktualizowano 17:40 ----------


 
Last edited:
Gierka ciekawa tylko nie była warta swojej ceny. Teraz jest niby -50%, na allegro i podobnych jeszcze taniej bo kolekcjonerka jest za ~20zł więc trzeba będzie pomyśleć :p
 

Keth

Ex-moderator
Warto kolekcjonerkę, dają soundtrack. Ja wziąłem zwykłą i trochę żałuję - muzyka jest naprawdę fajna.
 
Wrażenia są takie, że sterowanie to droga przez mękę, dla mnie. A szkoda, bo zapowiadała się ciekawie. Podobnie, jak Remember Me. Jestem zła.
 

Keth

Ex-moderator
Wrażenia są takie, że sterowanie to droga przez mękę, dla mnie. A szkoda, bo zapowiadała się ciekawie. Podobnie, jak Remember Me. Jestem zła.

W to się na padzie gra :p

---------- Zaktualizowano 12:27 ----------

W RE zresztą też :p
 
Z padem mam ten problem, że nie umiem poruszać się w trójwymiarze. Ćwiczyłam na Asasynie i nijak nie umiem tego ogarnąć. Więc kiszka.
 
Kwestia nawyku raczej, ja się właśnie w RE nauczyłem :p w grach, gdzie nie ma "celowania" zwykle sprawdza się lepiej niż k/m IMO.
 
Kiedy, jak mówiłam, dla mnie problemem jest poruszanie się w środowisku trójwymiarowym. Nie jestem w stanie ogarnąć dwóch gałek, tak, żeby nie chodzić jak pijany zając. Pewnie za późno zaczęłam, a nie mam czasu, żeby ćwiczyć.
 
Grałem w Contrast i mogę powiedzieć, że ogólnie fajna gierka z niezłym klimatem.

Jednak jest kilka rzeczy, które czynią ją niedoskonałą. Po pierwsze krótkość rozgrywki - moja przygoda skończyła się po niecałych 3 godzinach. Po drugie niekiedy mała precyzja oraz błędy w sterowaniu - chociaż na ogól sporadyczne, potrafią zepsuć w kilku miejscach zabawę. Po trzecie - gra nie ma do zaoferowania praktycznie nic oryginalnego poza mechaniką cienia (i tak nie do końca wykorzystaną), a chciałoby się rozwiązywać bardziej złożone problemy właśnie przy wykorzystaniu świateł.

Historia ma swoje plusy oraz wytłumaczenia i poniekąd stanowi o sile tej produkcji. Muzyka też potrafi być miła dla ucha.
W sumie tylko żal, że wszystko się tak szybko urywa.

Brać po taniości (w promocjach) - jak ktoś lubi "nieco inne" platformówki z zagadkami.
 
Top Bottom