Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
No właśnie o taki kabel jak w Twoim drugim linku mi chodziło tylko gdzieś czytałem że taki kabel może nie wystarczyć no bo to jednak jest sygnał cyfrowy a monitor odbiera sygnał analogowy. No ale jeśli karta sobie z tym poradzi to spoko ;).
 
Witam wszystkich. Chciał bym was prosić o pomoc przy złożeniu komputera ponieważ ani trochę się na tym nie znam. Składałem pieniądze od kilku lat i odłożyłem 6000 tys. Znalazłem na internecie taki zestaw i prosił bym żeby ktoś się wypowiedział na ten temat ewentualnie zasugerował coś innego w tej cenie.

Procesor : Intel Core i7-4790K BOX
Płyta główna : MSI Z97 Gaming 5 lub MSI Z97 Gaming 3
Karta graficzna : MSI GTX 980 Gaming
Pamięci RAM : 2x 4GB G.Skill 2400 MHz CL10
Dysk twardy : WD Blue 1TB
Dysk SSD : Intel SSD 520 240 GB lub Crucial MX100 256 GB
Zasilacz : Cooler Master G550M 550W
Cooler CPU : Thermalright HR-02 Macho BW
Napęd : mam od starego komputera więc chyba nowy mi jest nie potrzebny
Obudowa : Brak
 
Generalnie poprawnie złożony zestaw i będziesz z pewnością z niego zadowolony. Najwyżej zmieniłbym płytę główną na Gigabyte Gaming 5 (lepsza sekcja zasilania) i zasilacz na Antec Edge 550W / XFX XTR 550W.
 
Witam wszystkich. Chciał bym was prosić o pomoc przy złożeniu komputera ponieważ ani trochę się na tym nie znam. Składałem pieniądze od kilku lat i odłożyłem 6000 tys. Znalazłem na internecie taki zestaw i prosił bym żeby ktoś się wypowiedział na ten temat ewentualnie zasugerował coś innego w tej cenie.

Procesor : Intel Core i7-4790K BOX
Płyta główna : MSI Z97 Gaming 5 lub MSI Z97 Gaming 3
Karta graficzna : MSI GTX 980 Gaming
Pamięci RAM : 2x 4GB G.Skill 2400 MHz CL10
Dysk twardy : WD Blue 1TB
Dysk SSD : Intel SSD 520 240 GB lub Crucial MX100 256 GB
Zasilacz : Cooler Master G550M 550W
Cooler CPU : Thermalright HR-02 Macho BW
Napęd : mam od starego komputera więc chyba nowy mi jest nie potrzebny
Obudowa : Brak
A ja bym zmienił i7 na i5 -4790K, a 980 na 970. Zaoszczędził byś sporo kasy. Za różnice można rozważyć kupno przyzwoitego monitora.
 
@dariuszkno a ja bym pomyślał, składając tak świetny zestaw nad pamięcią 1x 8GB lub 2x8GB (jeśli Cię stać). Patrzmy przyszłościowo. Koszt jest chyba podobny a i wydajnościowo nie odczujesz różnicy.
 
A ja bym zmienił i7 na i5 -4790K, a 980 na 970. Zaoszczędził byś sporo kasy. Za różnice można rozważyć kupno przyzwoitego monitora.

Jeśli ma budżet, który wystarczy na taki sprzęt jak wyżej - osobiście nie widzę sensu w ograniczaniu podzespołów. Co innego jakby to miał być jakiś kompromis między ceną, a wydajnością - wtedy oczywiście i5 i 970 będą bardziej opłacalne :)
 
Jako monitora używam telewizora fullHD. Cały ten zestaw kosztuje 5884 zł tyle że brakuje mi do kompletu obudowy wiec zostaje mi na nią 116 zł... może jednak wymienić chociaż ten dysk ssd na ten drugi ?
 
A co powiecie o tym :
Procesor: Intel Core i7-4790K BOX
Płyta główna: MSI Z97 Gaming 5
Karta graficzna: MSI GTX 980 Gaming
Pamięci RAM: 2x 4GB G.Skill 2400 MHz CL10
Dysk twardy: WD Blue 1TB
Dysk SSD: Crucial MX100 256 GB
Zasilacz: XFX Pro Series TS 550W
Cooler CPU: Raijintek EreBoss
Obudowa :Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077)

podmieniłem dysk ssd, zasilacz, cooler i zostało mi na taką obudowe tylko czy wszystko sie zgra razem ( zestaw składałem na morele )
 
Ale czumu? Przecież tak jak życiu - tak naprawdę liczy się wnętrze ;D ...

Co złego jest chociażby w TYM ->> http://techplanet.pl/produkty/obudowy/qoltec-eco-7979b,47283.html


Abstrahując od tego, że nic tam nie wejdzie prawie - a na pewno nie jakieś standardowe chłodzenie procka, to jest w niej zero zarządzania okablowaniem, zero miejsca na jakieś dodatkowe wentyle, tandetne wykonanie itp. Jak ktoś się uprze - da radę. Ale do sprzętu za 6k jednak bym dobierał trochę porządniejsze budy.

---------- Zaktualizowano 16:22 ----------

podmieniłem dysk ssd, zasilacz, cooler i zostało mi na taką obudowe tylko czy wszystko sie zgra razem ( zestaw składałem na morele )


Nie wiem, po co pytasz o opinię, skoro nawet nie bierzesz pod uwagę innych propozycji, ale - tak, zestaw da radę. Da się parę rzeczy ulepszyć (o czym było wcześniej), ale generalnie jest ok.
 
Wziąłem pod uwagę wasze propozycje (bardzo wam za nie dziękuje) i sprawdziłem ich cenę ale niestety są droższe od podanych, a mi zależy na tym żeby nie przekroczyć tego progu i zmieścić się w nim razem z obudową.
 
@dariuszkno jesli chodzi o SSD to poczekaj pare tygodni na nowa serie MX200. Ja nabyłem MX100 pod koniec roku i pluje sobie teraz w brode. Niech mam chociaż satysfakcje ze uświadomię kogoś innego o tym fakcie :)
 

Zła nie będzie, szczególnie jak Ci się podoba wygląd. W tej cenie poleciłbym jednak tę budę:
http://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-czarny-z-oknem-ph-es614p-bk-649556/

Dobre wykonanie, zabudowa zasilacza, niezłe zarządzanie okablowaniem, dużo miejsca na cooler CPU, grafikę + wbudowany hub wentylatorów.
 
Jeśli chodzi o obudowy to lepiej zasilacz na górze, czy na dole? Ma to jakieś znaczenie grzewcze?
Ile wentylatorów minimum powinna posiadać obudowa? Czy 2 wystarczą?
 
Top Bottom