Rebus(y) bobka

+
Rebus(y) bobka

Z nudów wymyśliłem rebus. Może wymyślę kiedyś kolejne. Na początek taki łatwy:
Rozwiązania można wrzucać TYLKO w spoilerach, żeby nie psuć zabawy innym.
 
Trochę Was oszukałem, bo rebus nie jest z tych łatwych :p
Podpowiedź nr 1:
Hasło to dwuwyrazowe wyrażenie związane z tematyką forum, na którym jesteśmy.
 
Podpowiedź nr 2:
o lodówce: Starsi skojarzą lodówkę
 
Last edited:
W sumie ta podpowiedź nie była potrzebna, bo to co potrzebne jest na obrazku, Odpowiedź to:
Wiedźmińskie Zlecenia
 
No dobra mini podpowiedź:
dwa wyrazy; do pierwszego rysunku t=d zamiast [twardo](powinno być dźwięcznie zamiast twardo) sorry
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Meh. Rozumiem, że rebusy mają być trudne, ale wolałbym takie, które umysłem ogarnia nie tylko autor :p
 
@adventus Niektórym się udaje zgadnąć :p
Przecież większa satysfakcja z trudniejszych. Wczoraj Patrol dał radę, dziś almansur. Nie polecam patrzeć w spoilery nagrodzone REDpointami jeśli ktoś chce mieć zabawę (o ile kogoś to bawi).
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Pierwszy rebus sam odgadłem, ale tylko dlatego, ze kierowałem się dedukcją i domysłami, a nie wskazówkami widocznymi na grafice :p Odgadnie się ćwierć słowa i potem do niego dopasowuje to co przyjdzie do głowy, bo rebus jest mało zrozumiały a zagadki niejednoznaczne :hmm:
 
niejednoznaczne
to słowo klucz, wystarczy każdemu rysunkowi przyporządkować kilka pasujących do niego wyrazów i wybrać te które się razem komponują - taka zasada, dość prosta. Rebusy są z zasady dla dzieci, takie proste, zrozumiałe i jednoznaczne są wtedy. To co zaprezentowałem, to są raczej takie kalambury na domyślanie się złożone z kilku obrazków z elementami rebusu/łamigłówki słownej niż rebusy w rzeczy samej. Chciałem zobaczyć czy się Wam spodoba. Także przerzucę się na pisanie wierszy od następnego tygodnia.

---------- Zaktualizowano 22:17 ----------

Nie mogłem się powstrzymać - mam nadzieję, że bardziej zrozumiały :p (dwa wyrazy)
 
Last edited:
Podpowiedź nr 1:
ze zdjęcia na podkładzie w haśle ważna jest jedynie ogólna nazwa geograficzna widocznej wody w mianowniku
Od razu druga mini podpowiedź:
ważne jest umiejscowienie małego zdjęcia względem tejże "wody"
Podpowiedź nr 3:
zdjęcie przedstawia znaną polską piosenkarkę
nr 4:
pierwszy wyraz rozszyfrujesz analizując dwie litery po lewej stronie
 
Last edited:
Top Bottom