Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Pytanie odnośnie chłodzenia, otóż posiadam Intel I5 4690 ( bez K ) ale jadę już prawie pół roku na boxowym chłodzeniu i chcę to zmienić. Buda to Zalman Z3 Plus a płyta to MSI H97 PC Mate. Temperatury nie są złe, poniżej 30 stopni w spoczynku i nie przekracza 65 pod obciążeniem ale ten hałas nie jest przyjemny oraz temperatury mogłyby być lepsze. Stąd moje pytanie, myślę nad popularnym coolerem http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-2-he1224-spc094-616308/ czy będzie on wystarczający i zapewni mi cichą i wydajną pracę? Oraz dodatkowo chciałbym dokupić jeden dodatkowy wentylator do mojej budy bo mam miejsce, także czy np taki wentylator byłby optymalny? http://www.morele.net/silentiumpc-wentylator-zephyr-120x120x25mm-cichy-13-6-dba-spc016-321476/
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :)
 
Sam chciałem takie chłodzenie wstawić do i5-2400, które teraz ma firmową "suszarkę" i huczy niemal 60 decybeli (chociaż chłodzenie na grafice może coś dodawać).
 
Ciężki wybór. Teoretycznie 290x jest wydajniejsza od 780, ale to też zależy od gry/programu. Obie są po 1200zł, obie niereferenty, obie z gwarancją producenta. Poczytaj testy z konkretnymi grami i wybierz co Ci bardziej odpowiada ;)

---------- Zaktualizowano 22:57 ----------

Tylko uważaj z kupnem wysyłkowo przez OLX... poproś o aukcję na Allegro.
 
Poszukaj jeszcze innych testów, bo widzę teraz, że na PClabie oczywiście wygrała 780 nad 290x, dziwnym trafem.
 
@Keth kieruję się trochę tym, że sterowniki u czerwonych często kuleją i rzadko wychodzą. Dodatkowo mam zasilacz 530W a gtx 780 ma być rzekomo mniej prądożerna. Chociaż co sądzisz, bez kręcenia mogę bez obaw brać którąkolwiek z nich?
 
thermaltake smart se modular 530w.
Czy ma ktoś jeszcze wyrobioną opinię nt. r9290x niereferent vs gtx 780 niereferent?
 
Last edited:
W takim razie tym się będę wyłącznie kierował. Dzięki za pomoc @Keth, stawiam na Krakowskiej Inicjatywie :)

Tak czy siak widzę, że tamten R9 już jest zaklepany. To bierz tego 780 tylko albo allegro, albo pobranie z możliwością sprawdzenia przesyłki. Bo ostatnio na OLX pełno przekrętów.
 
Hej,
Doradziliście mi ostatnio jakiego PC'ta złożyć i przyznać muszę, iż śmiga świetnie, ale nie o tym chciałem pisać. Otóż przyjaciel widząc osiągi takiego zestawu, zaczął się zastanawiać nad wymianą swojego sprzętu. Interesuje go niemal identyczna konfiguracja, jaką posiadam ja, lecz ma on trochę większy budżet - o 1000 zł i tutaj rodzi się pytanie. Palit 970 Jet Stream, czy jakaś 980? W wersji pierwszej tysiączek zamierza przeznaczyć na akcesoria typu myszka, klawiatura, podkładka oraz słuchawki, lecz wybierając opcję drugą, pozostanie przy klawiaturze średniej jakości (ala real), myszce również z tej sieciówki oraz przy słuchawkach za 40 złotych. Co sądzicie?
 
Ja też bym (przy większych funduszach) brał GTX 980 - bo wówczas jeszcze drugi taki GPU i już Wiedźmin 3 ruszy płynnie ;)...
 
A ja nie brałbym 980, tylko kupił sobie 970 (i to w jakiejś taniej wersji niereferencyjnej - o ile można kartę za 1500 złotych nazywać tanią) i poczekał na nową generację Radeonów (3XX), nowe modele GeForce'a z serii 9 (np. 980 Ti) lub ewentualnie na kompletnie nową generację GeForce'ów (ale to pieśń zdecydowanie dalszej przyszłości). Wtedy sprzedałbym 970, dorzucił resztę pieniędzy z obecnego budżetu i kupiłbym jakiegoś potwora - tj. wyraźnie szybszego niż "goła" 980.

Swoją drogą - 1000 złotych na peryferia? To chyba mówimy o klawiaturze mechanicznej oraz słuchawkach i myszce po 250 złotych od sztuki. Na bogato :p
 
Last edited:
Top Bottom