Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@Izengrin ten dysk jeszcze na gwarancji, czy już dawno po? Mi coś świszczało w komputerze, nie wiedziałem co, aż do czasu jak mi padał system raz po raz. W końcu padł dysk. Jeśli nie da się*go uratować lub będzie to za drogie, to inwestuj tylko w SSD. Talerzowe nie mają*dziś*już racji bytu - zbyt szybko padają.
 
http://videocardz.com/55146/amd-radeon-r9-390x-possible-specifications-and-performance-leaked

Kurde, serio się zapowiada niezłe bydle ;) Wczoraj dostałem cynk od kumpla który ma info z dobrych źródeł, że faktycznie R390X będzie szybszy od Titana X i że będzie to prawdziwa bestia.
Dobrze, bo się tak napaliłem na Titana X że już kasa na dwa przygotowana i czekałem aż będą dostępne do kupienia :D
A wychodzi na to że bym się nieźle wkopał, bo jeśli to wszystko się potwierdzi to NV wyda Titana X Ultra (czy coś w podobie) i pewnie 980Ti które będą szybsze od r390x.

No nic, poczekam. Jeśli ktoś z Was (na pewno jest kilka osób) ma też chęć na Titana X to lepiej się jednak wstrzymać.
 
Przestaję rozumieć ten złom! Zależnie od uruchomienia na przemian raz mi te partycje czyta a raz nie zwariować można.
 
Złośliwość rzeczy martwych, ot co.

Jeśli to co podał GosuPL się potwierdzi to sytuacja na rynku GPU może się poprawić.
 
Złośliwość rzeczy martwych, ot co.

Jeśli to co podał GosuPL się potwierdzi to sytuacja na rynku GPU może się poprawić.

No podobno ma tak być z tym że ja i tak i tak się tak napaliłem na tego Titana X że coś czuję iż zakupię, najpierw jednego żeby zobaczyć i poczuć jego moc.
Do 1440p + ultra to po prostu rzeźnik a i do 4k daje bardzo dobrze radę.
Szczerze to wolę zrobić przesiadkę z SLI 980 na jednego TXa a potem drugiego dorwać.
No ale zobaczymy co i jak :)
 
Siema, prosiłbym o polecenie jakiś niedrogich ( najlepiej w granicach 100 złotych ) słuchawek z dobrym mikrofonem dla gracza. Nie zależy mi zbytnio na wyglądzie, ważne aby dobrze spisywały się w FPS - ach a mikrofon działał przyzwoicie w rozmowach na Skype i TS - ie. Nie jestem wymagający jeśli chodzi o jakość dźwięku, gdyż posiadam tylko zintegrowaną kartę dźwiękową ( Realtek ALC887 ), ważne jest dla mnie aby były solidnie i trwale wykonane i aby dźwięk z nich i z mikrofonu był akceptowalny. Z góry dzięki.
 
No podobno ma tak być z tym że ja i tak i tak się tak napaliłem na tego Titana X że coś czuję iż zakupię, najpierw jednego żeby zobaczyć i poczuć jego moc.
Do 1440p + ultra to po prostu rzeźnik a i do 4k daje bardzo dobrze radę.
Szczerze to wolę zrobić przesiadkę z SLI 980 na jednego TXa a potem drugiego dorwać.
No ale zobaczymy co i jak :)

Abstrahując od wydajności, nie wiadomo czy R9 390X będzie sporo tańszy od Titana. Z jakichś przecieków z zeszłego tygodnia wynikało, że R9 390 ma kosztować 750 dolarów - zatem wersja z X może zbliżyć się do ceny Titana. Jeśli to będzie prawda, to słabo, bo nagle najlepsze "zwykłe" karty zamiast 2.5k będą kosztować ponad 4k.
 
Masakra z tymi cenami... Producenci kart niezłą kasę zbijają na tym że wychodzą gry które potrzebują moce i zanim takie wymagania staną się już trendem na porządku dziennym to ceny kart będą kosmiczne.
 
Ech będę musiał mysz zmienić.. scroll czasem działa, a czasem nie, bywa że jak działa to reaguje ostro skokowo, ale co się dziwić mysz stara 8 rok już ma, więc ma prawo zacząć szwankować :)
 
Ech będę musiał mysz zmienić.. scroll czasem działa, a czasem nie, bywa że jak działa to reaguje ostro skokowo, ale co się dziwić mysz stara 8 rok już ma, więc ma prawo zacząć szwankować :)

To podobnie jak u mnie. Na jakiś czas można temu zaradzić przyginając taką blaszkę przy rolce (są poradniki na YouTubie jak to zrobić).
 
Mam dziś pytanie z serii "czy mi pójdzie". Jednak nie dotyczy ono Wiedźmina, ale innej gry (mam nadzieję, że to nie zakazane :) )
Obecnie pracuję i gram na laptopie. Stacjonarkę mam zamiar składać w bliżej nieokreślonej przyszłości ze względu na sytuację na rynku. Ceny jakie są, każdy widzi.
Powoli zbliża się premiera GTA V na PC i chętni bym zagrał, ale nie wiem, czy mój laptop uciągnie :D

Sprzęt to ASUS N55SF. Specyfikacja:
CPU: Intel Core(TM) i7-2630QM @ 2.00GHz
RAM: 8 GB
GPU: GeForce GT 555M 2GB

Da radę? :)
 
dzięki za odp.
Przed kupnem sprawdziłem czy płyta obsługuje taką częstotliwość ale wolałem się upewnić.
 
Hehe no to wiadomości z specyfikacji katalogowej nie są wystarczająco wiarygodne :D? No no forum wiedźmińskie ma niesamowitą estymę jeśli chodzi o doradztwo w tematyce sprzętu komputerowego :D.
 
W ramach przygotowań na Wiedźmina 3 zakupiłem i zainstalowałem Windows 7 Home Premium 64-bit SP1 OEM PL.
Po kupnie zauważyłem że chyba zrobiłem się w jajo...
Wyczytałem że licencja OEM jest przypisywana do sprzętu (konkretnie płyty głównej) a ja jestem PRZED wymianą sprzętu :hai:

Moje pytanie brzmi:
Czy po wymianie płyty głównej będę mógł w pełni aktywować mojego Windows 7 [OEM] tak aby był w pełni legalny i śliczny??
Mój zrobiony przed chwilą screen:
View attachment 11698

Zgłębiłem temat dzięki google ale i tak chcę zasięgnąć jeszcze tutejszej opinii!!!
Nie które znalezione przeze mnie tematy mają już po kilka lat - nie mam więc pewności że mówią prawdę.
Jeden temat jest grudnia 2014, ale chcę zasięgnąć jeszcze tutejszej opinii!!!
http://forum.itpc.net.pl/topic/22627-win-7-hp-oem-a-wymiana-podzespo%C5%82%C3%B3w/
http://www.centrumxp.pl/Windows7/1962,Aktywacja-Windows-7.aspx
http://zatrybi.pl/7469/aktywacja-win7-a-nowa-plyta
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    165 KB · Views: 39
Czy po wymianie płyty głównej będę mógł w pełni aktywować mojego Windows 7 [OEM] tak aby był w pełni legalny i śliczny??
Ale po co kombinujesz na forum? Zadzwoń na infolinię do Microsoftu i się spytaj, będziesz miał potwierdzenie u źródła.
 
Top Bottom