Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
PS: Możesz też kupić części w Morele.net, wyjdzie trochę taniej i gratisowo (jak wpiszesz kod promocyjny, który krąży gdzieś po internecie) złożą Ci kompa, którego tam zamawiasz. Nie wiem, jak to wygląda w X-Komie.

X-Kom również składa zestawy za darmoszkę.
Dzięki za powyższą konfigurację, wydaje się bardzo rozsądna ;). Poczekam jeszcze na opinię innych ludzi, ale tutaj muszę się z Tobą zgodzić: Nie ma co iść w kierunku lepszej budy kosztem monitora.
 
Nie mam dostępu do żadnego ekranu z HDMI :(. Pojechałem do Krakowskiej i kupiłem ten adapter. Teraz jestem w kinie więc jak wrócę to zdam relacje czy zadziałało :).

@zuber1906 koniecznie daj znać jak poszło, bo mam podobny problem.

Zakup konwertera prawdopodobnie był niepotrzebny. Raczej miałeś złą przejściówkę. Te przejściówki są jednokierunkowe i są ich dwa rodzaje. Jeden przewodzi sygnał od karty do monitora, a drugi od monitora do karty (wtedy nie ma obrazu). Problem jest taki, że wyglądają identycznie i nawet goście w sklepach je mylą, bo się pomieszają przy sortowaniu, czy coś. Piszę z własnego doświadczenia, bo miałem identyczny problem. Zanim doczytałem o co może chodzić też już miałem moment, żeby lecieć po konwerter, albo nowy monitor. A tu się okazało, że przyczyną braku obrazu była taka prosta bzdurka...
 
@Yakin możliwe aczkolwiek nie wiedziałem że są dwa rodzaje a poza tym chciałem mieć to już z głowy i postanowiłem rozwiązać sprawę konwerterem bo wiedziałem że ten sposób na pewno zadziała ;). Jak kiedyś w przyszłości wpadnie mi w ręce taka przejściówka o której na 100% będę wiedział że przenosi sygnał z karty do monitora to sprawdę i dam znać czy rzeczywiście działa ;).
 
Coś mi się widzi, że na pewno grubo ponad 3000 będzie ;/ a może nawet i 3500.

---------- Zaktualizowano 18:40 ----------

Mam pytanko. W chyba wszystkich obecnych płytach głównych (choć może nie we wszystkich ale przynajmniej ja się z tylko takimi spotykałem) występują dwie pary slotów na pamięci RAM w dwóch różnych kolorach tak jak tutaj:


Moje pytanie. Co ten podział na kolorki oznacza? Dodam że w przypadku mojego poprzedniego komputera jak i obecnego jak składał mi go gość w sklepie to zawsze umieszczał dwie kości pamięci w slotach o jednym kolorze. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Co się stanie jak na przykład przepnę pamięci do dwóch sąsiednich slotów o różnej barwie? Pytam ponieważ chce kupić nowe dwie kości i model który mi się podoba posiada jeszcze na sobie dość spore radiatory które w przypadku włożenia ich w gniazda o tym samym kolorze mogą się nie zmieścić obok mojego chłodzenia procesora i chciałbym je włożyć do dwóch slotów najbardziej oddalonych od procesora.
 
Moje pytanie. Co ten podział na kolorki oznacza? Dodam że w przypadku mojego poprzedniego komputera jak i obecnego jak składał mi go gość w sklepie to zawsze umieszczał dwie kości pamięci w slotach o jednym kolorze. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Co się stanie jak na przykład przepnę pamięci do dwóch sąsiednich slotów o różnej barwie? Pytam ponieważ chce kupić nowe dwie kości i model który mi się podoba posiada jeszcze na sobie dość spore radiatory które w przypadku włożenia ich w gniazda o tym samym kolorze mogą się nie zmieścić obok mojego chłodzenia procesora i chciałbym je włożyć do dwóch slotów najbardziej oddalonych od procesora.
Ten sam kolor = Dual Channel
 
Ok troszkę poczytałem na Wikipedii w temacie. Czyli w każdym razie najlepiej działa jak kości są umieszczone w dwóch slotach o tym samym kolorze. Tylko po jakiego grzyba te sloty są ustawione na przemian a nie obok siebie to ni hu hu nie rozumiem :D.

---------- Zaktualizowano 20:14 ----------

Szypek ninja :p
 
Czyli w każdym razie najlepiej działa jak kości są umieszczone w dwóch slotach o tym samym kolorze.
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałeś, więc na wszelki wypadek doprecyzuję - jeśli wsadzisz do slotów o różnych kolorach, to ci się nie odpali Dual Channel.
 
Zrozumiałem spoko ;).

---------- Zaktualizowano 20:21 ----------

Nurtuje mnie tylko to dlaczego producenci pyt robią sloty na przemian a nie na przykład obok siebie dwa w jednym kolorze ;).
 
Nurtuje mnie tylko to dlaczego producenci pyt robią sloty na przemian a nie na przykład obok siebie dwa w jednym kolorze
Tego nie wiem. Aczkolwiek podejrzewałbym, że to kwestia chłodzenia - przeciętny użytkownik raczej kupuje na dzień dobry dwie kości, więc ich odseparowanie pozwala na swobodniejszy przepływ powietrza.
 
Może i tak aczkolwiek rozwiązanie troszkę dziwne.

---------- Zaktualizowano 23:53 ----------

Krótka piłka. Jutro ewentualnie we środę wybieram się po zakup RAMów.

Płyta główna: Gigabyte Z97X-Gaming 5 DDR3
Procesor: Intel Devils Canyon Core i7-4790K QuadCore 64Bit 4.0GHz
Chłodzenie Procesora: Be Quiet! Dark Rock 3
Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX970 OC 4GB G1 Gaming
Dysk twardy: Samsung SSD 850 EVO 250GB
Zasilacz: Antec True Power EDGE GOLD 650W

Jakie polecacie do tego zestawu?
Osobiście jestem zajawiony na te G.SKILLe
http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-16gtx-478220/
Chętnie rozważę również jakieś propozycje innych pamięci lub zostanę już w pełni przekonany do tych ;). Proszę o jakieś fachowe rady.
 
Jakie polecacie do tego zestawu? Osobiście jestem zajawiony na te G.SKILLe
Masakrycznie drogie te kostki. Poza tym mają wysokie radiatory i żeby weszły pod Twoje chłodzenie na procek musiałbyć kombinować z ich odkręcaniem. Lepiej weź te: http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-2x8gb-2400mhz-ddr3-cl11-hx324c11srk2-16-661449/
Różnica prawie żadna, a ponad 150 zł w kieszeni. Jak coś, to tu masz porównanie: http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach
 
Last edited:
Z tego co widzę u mnie na płycie to G.SKILLe wejdą bez problemu bo gniazda 2 i 4 są już poza chłodzeniem i nie musiałbym pchać pamięci pod chłodzenie :p. Kingstonki mają wyższe opóźnienie. Nie wiem na ile taka różnica w opóźnieniu wpływa na działanie w grach. No zobaczymy jeszcze się zastanowię. A jakieś inne kości? Ktoś coś jeszcze może polecić czy te dwie są już najlepszym z najlepszych wyborów :)?
 
Kingstonki mają wyższe opóźnienie. Nie wiem na ile taka różnica w opóźnieniu wpływa na działanie w grach.
Wyżej podlinkowałem test, różnice to zwykle 0,1-0,5 kl./s :) Poza tym Kingstony pracują na niższym napięciu. Ale jak się "zajawiłeś" na G.Skille, to bierz. Twoja kasa, Twoja decyzja. Tylko że IMO nie ma sensu dopłacać 150 zł dla tych kilku dziesiątych klatek na sekundę.
 
Nie no jasne tylko chodziło mi po prostu o to czy są jeszcze jakieś inne porównywalne wydajnościowo i jakościowo kości godne polecenia w podobnych pieniądzach lub tańsze, czy po prostu tylko te dwa modele wchodzą w grę ;).
 
Masakrycznie drogie te Tridenty. Ja bym brał HyperX (cena). A praktycznie to jest (z takim malutkim prawie) to samo.
Inna sprawa, że ja nie bardzo widzę sens kupowania aż 16GB pamięci. 8 zupełnie wystarcza.
 
Top Bottom