Uwagi o błędach, problemach i niedogodnoścach w samej rozgrywce.

+
(nie chodzi o zacieki na ścianach/tablicach, które są widoczne)

A normalnie jest coś takiego? Woda spływa po ścianach, tablicach? Chętnie bym zobaczył jakiegoś screenika.

---------- Zaktualizowano 12:56 ----------

Chłopie ile ludzie błędów zauważyli np gra potrafi ot tak sobie zmienić kolorystyke w 1 sekundzie bije po oczach pomarańcz a w drugiej zółć z zielenią zdarzyło mi sie tak w białym sadzie

No to dobrze je tu wypisywać. Redzi będą mieli gotową ściągę do ,,łatania''.
 
Cytat Zamieszczone przez gukua Zobacz posta
(nie chodzi o zacieki na ścianach/tablicach, które są widoczne)
A normalnie jest coś takiego? Woda spływa po ścianach, tablicach? Chętnie bym zobaczył jakiegoś screenika.

Proszę Cię bardzo : )

O! Przy okazji bug ze znikającym deszczem - pada, a nie pada :D
Jeśli chodzi o zacieki - w grze wygląda to oczywiście dużo lepiej niż na tym ss.
 

Attachments

  • 2015-05-20_00001.jpg
    2015-05-20_00001.jpg
    203.3 KB · Views: 40
  • 2015-05-20_00002.jpg
    2015-05-20_00002.jpg
    213.4 KB · Views: 38
Z problemem minimalizacji też się spotkałem ze 2 razy. Podczas wczytywania albo przerywnika wywala grę do paska i nie można jej przywrócić.
 
Na ok. 4 godziny gry:
1 x Gra się zawiesiła (kiedy podszedłem do myśliwego w Sadzie i miał się rozpocząć dialog. Musiałem zabić proces.
1 x Gra się zminimalizowała. Byłem przekonany, że to dzieło jakiejś aplikacji. Przywróciłem grę i grałem dalej.
Ogólnie jestem zachwycony. Mam 47-60 fps przy ustawieniach ultra/wysokie z wyłączonym HairWorks. To najlepszy i zarazem najlepiej wyglądający RPG w który mam/miałem okazję grać. Nie miałem żadnych problemów z instalacją z płyt DVD choć trwało to dość długo a przy drugiej płycie mój napęd przekraczał barierę dźwięku ;-).
 
Last edited:
No dobra, największą*niedogodnością jest obecnie dla mnie brak aktywnej pauzy podczas prowadzenia kwestii dialogowych przez postacie.

Oprócz tego dwa razy już GOG Galaxy nie naliczył mi czasu gry, ponieważ gra zacięła się - raz wszedłem do wody, nie wiedziałem, że są tam pływające utopce, zabiły mnie i wybierając odczytanie ostatniego zapisu gra zacięła się*na ładowaniu... 2h gry statystycznej dla GOG szlag trafił. Szkoda, bo w ten sposób nigdy się*nie doliczę ile zajęło mi przejście W3...
 
Praca kamery jest delikatnie mówiąc kiepska. Ja tuke ghule w krzakach a kamera ustawia się za mną i demonstruje mi pięknie krzaki....Oczekiwania - Kamera powinna ustawić się tak abym widział Geralta ;)
Ostre cięcie podczas przewijania pierwszego filmiku....Brak kolizji na drzewach. Nie wiem co dalej bo po wejściu do wody w pierwszej lokacji gra się wywała do pulpitu... CDN w weekend.
 
Last edited:
Panowie, wytłumaczycie mi brak wsparcia dla daltonistów? :)Czerwone ślady zmysłu wiedźmińskiego na zielonym tle ściółki leśnej to zabójstwo dla większości ludzi z zaburzeniami widzenia barwnego. Ogromna liczba produkcji obchodzi ten problem, umożliwiając zamianę koloru czerwonego w takich przypadkach np, na niebieski, bądź wyostrzając kontrast - sposobów jest sporo.W chwili obecnej w zasadnie nie mogę grać - a jak już gram, to muszę to robić z dziewczyną "na ramieniu". Zmysł Wiedźmiński jest wykorzystywany bardzo często. Proszę, ustosunkujcie się do prośby.Pozdrawiam,Konrad
 
Mam taki bład że przy walce z zgnilcami moze się zdarzyc że kiedy giną ( nie zawsze) ich wybuch jest zbugowany i krew zasłania cały ekran, i są artefakty, bryzgi krwi nie są chmurą, tylko wtglądają jak deski, typowy bład grafiki, co ciekawe tylko przy wybuchu zgnilców.

 
A ja po najnowszej aktualizacji (patch 1.03) nie mogę w ogóle używać kuszy, co jest trochę frustrujące. Wcześniej działało dobrze (instalacja z płyt), a po pobraniu najnowszego, wspomnianego patcha - już klapa. Kusza widnieje w ekwipunku ale nijak nie działa i nie da się jej użyć. Miał ktoś podobny problem?

EDIT: pomogło rozwiązanie: http://forums.cdprojektred.com/thre...sion-crossbow-and-bombs-not-working?p=1684576
 
Last edited:
Witam podczas wykonywania zadania "Kwestia życia i śmierci" podczas przyjęcia kiedy ju żtris rozdziela sie z Geraltem walczymy w ogrodzie w labiryncie z trzeba łowcami czarownic, w rogu labiryntu jest skrzynia a w niej jakiś miecz i można go podnieść jednak w moim przypadku spowodowało to przeciążenie a gra blokuje możliwość zmiany sprzętu i nie możemy nic wyrzucić i reszte zadania muszę wykonać "pieszo".
 
Witam. Dotychczas spotkałem się z kilkoma bugami.Raz czy dwa zarzyło mi się spaść przez tekstury do jaskiń lub też utknąć w teksturach, raz miałem problem z eliksirami,tzn. po wytworzeniu np. kota miałem 3 sztuki.Zużyłem je i w ekwipunku nadal widiała ikonka owego eliksiru o ilości "0" co skutkowało niemożnością jego wypicia oraz wyprodukowania większej ilośći.Po wczytaniu dość "odległego" save'a problem zniknął.Można by poprawić drobny błąd przy misjach pobocznych tzn, kilka razy zdażyło mi się pominąć jakiś punkt w tychże np. nie spotkałem sie z jakimś wieśniakiem lub coś podobnego, zadanie wykonałem a znaczniki dalej wiszą w tym samym miejscu w którym znajduje się gracz,choć by oddać questa muszę się udać kilka wsi dalej i tam dopiero widać (blady/kremowy) znak zapytania. Dopiero teraz trafiłem na misję ratunkową której nieda się ukończyć. W Velen w Obozie Bandytów jest uwięziony kupiec, do wydostania go potrzebny jest klucz którego brak...brak w ciałach poległych bandytów...brak w skrzynkach...brak go chyba również w grze... "łon boł,i go nima ,jak kamień w wodę psia mać" .Można by też poprawić poizomy npców grających w gwinta...są zbyt przekokszeni ,no i naliczanie czasu przez gog galaxy.... mam przegrane ponad 25h a na gogg zaliczyło mi tylko 8h Ogólnie są to elementy jak dla mnie do poprawy,ale nie psują mi one rozgrywki... no może ten klucz... , a tak poza tym to gra jest świetna :D,jak coś jeszcze znajdę to napiszę

@edit 1 - Zauważyłem ,że czasem gdy wejdzie się do EQ i zacznie czytać info o itemach to czasami tekstury napisów się zmieniają... tak jakby z wysokiej jakości przeskakują na minimalną i tak w kółko
 
Last edited:
Do tego wszystkiego co pisałem wcześniej dochodzi znikająca animacja rzucania znaków - wszystko się dzieje po ponownym wczytaniu gry w przypadku śmierci. Trzeba grę restartować, żeby wszytko było okej.

---------- Zaktualizowano 19:46 ----------

Kolejny bug - w niektórych skrzyniach po ich ponownym otwarciu pojawiają się te same przedmioty. Znalazłem właśnie skrzynie z nieskończonym źródłem koron - co otwarcie pojawiają sie dwie :D
 
Last edited:
Zużyłem je i w ekwipunku nadal widiała ikonka owego eliksiru o ilości "0" co skutkowało niemożnością jego wypicia oraz wyprodukowania większej ilośći.

Eliksiry odnawiają się podczas medytacji. Nie trzeba ich ponownie wytwarzać.
 
Gram na padzie xboxowym i byloby milo gdybyscie dodali sortowanie przedmiotow jak to jest przy obsludze gry klawiatura i myszka, kolejna wazniejsza rzecz to nie da sie padem zmienic wyswietlania na pelny ekran, tzn zawsze jak uruchamiam gre wyswietlanie jest ustawione na "w oknie bez ramek" probujac to zmienic majac pada w reku gra pyta czy zatwierdzic wybor daje tak i nic sie nie zmienia dopiero jak gra wykryje myszke i klawiature i za jej pomoca zmienie wyswietlanie , wtedy ustawia sie pelny ekran
 
A ja mam jedną zasadniczą uwagę. Nie wiem czy ktoś o tym pisał. Pewnie tak. Ale powtórzę.
Dlaczego Geraltowi za skok z choćby niskiego pagórka odbierane jest tyle życia, co po serii ciosów od golema? Ja rozumiem, że już Geralt ma trochę lat na karku, ale bez przesady. Z tymi skokami ktoś przegiął. Zmieniłbym to.

No i tak na marginesie - skoro już głos zabrałem - czy są to ludzie którym na laptopie (konkretnie: Aspire V3-772g)
[A precyzując: GTX 760m ; Intel Core i7-4702MQ 2.2GHz with Turbo Boost up to 3.2 GHz ; 16 GB DDR3 L Memory]
Wiesiek tak bardzo mocno... szarpie? Generalnie niskie FPSy i w ogóle tak jakoś nijako. Dziwi mnie to, bo widziałem jak ludzie na youtubie grali na mojej karcie graficznej w rozdizelczośći 1600 x 900 i to bez zwiechy na średnich. Ja gram we wszystkim na minimalnych w rozdzielczoci 1024 x 768. Ktoś na forum pisał, ze to wina słabej optymalizacji pod kątem procesorów mobilnych. Jeżeli gościu miał rację - to zróbcie cos z tym chłopaki ;____; Nie każcie mi katować oczu takim rozbadzianym wiedźminem, kiedy grafiak chocby na średnich jest już taka piękna.

A jeżeli gościu nie miał racji i generalnie wina siedzi w bebechach i słabości konfiguracji - to proszę, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, abym nie jojczył po próżnicy.

Pozdrawiam.
 
Last edited:
Po 25 godzinach gry zauważyłem kilka błędów.
1. Jeden raz w Novigradzie Geraltowi na chwilę "odkleiły" się włosy i lewitowały za jego głową.
2. Płynąc łodzią z Mysiej Wieży na wschód przybiłem do małej wysepki z ruinami. Kiedy wyskakiwałem z łodzi zostałem teleportowany na wysokość ok. 1000 m w górę. Po kilkunastu sekundach podziwiania Velen z lotu ptaka opadłem do wody. Grę mogłem kontynuować.
3. Grając Ciri, po porwaniu Krwawego Barona przez Wywernę, próbowałem kilkukrotnie przeskoczyć mur. Po jednym z podskoków Ciri znieruchomiała zawisając nieruchomo w powietrzu. Musiałem zamknąć grę i uruchomić ją ponownie.
4. Interakcja z przedmiotami niejednokrotnie sprawiała kłopoty. W szczególności pochodnie w podziemiach, gdzie trzeba się często nieźle nakombinować by je zapalić za pomocą klawisza E. Lepiej zrobić to po prostu znakiem Igni.
5. Czasem spotykam ludzi sunących nieruchomo, w szczególności w podzamczu Novigradu. W queście z czyszczeniem magazynu ze szczurów Triss weszła do magazynu tak właśnie "sunąc".

Nie ma tego zbyt wiele co doceniam ;)
 
Top Bottom