Reprezentacja RED na Konwencie Assymetry 5.0 we Wrocławiu

+
Reprezentacja RED na Konwencie Assymetry 5.0 we Wrocławiu

W dniach 2-4 V 2013r. we Wrocławiu, podczas piątej edycji festiwalu Asymmetry odbędzie się także Konwent Asymmetry, podczas którego, będą miały miejsce dyskusje na tematy dotyczące sposobów zarządzania szeroko rozumianą kulturą oraz związaną z nią promocją. 4maja 2013r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym ma miejsce panel dyskusyjny poświęcony wykorzystaniu narzędzi nowych technologii w działalności kulturalnej. Jednym z jego elementów jest rozmowa nt. medium gier wideo oraz związanych z nimi zagadnień. Jedną z uczestniczek panelu będzie Małgorzata Napiontek (Gameplay Designer) z CD Projekt RED. Szczegółowy plan konwentu znajdziecie tutaj. Serdecznie zapraszamy!
 
Zaczęłam się zastanawiać, o jakie Centrum Kongresowe chodzi i gdzie coś takiego u nas jest :p Za to o Hali Ludowej wiedzą wszyscy.
 
W tekście brakuje kilku spacji ;). Fajnie, że uczestniczycie w takich impreazach. BTW, dowiemy się czegoś nowego nt. Wiedźmina? Jakieś drobnostki, bo gameplay wiadomo... E3.
 
ViQu said:
W tekście brakuje kilku spacji
.

Już poprawione - forum lubi czasem płatać figle;)
 
MM360 said:
Dzięki! Wiedziałem, że docenisz:)

A ja zapytam czy macie zamiar się pojawić na północnym-wschodzie Polski... Bo tak czekam i czekam i doczekać się nie mogę. :D
 
NapoleonPL said:
A ja zapytam czy macie zamiar się pojawić na północnym-wschodzie Polski... Bo tak czekam i czekam i doczekać się nie mogę. :D
Najbliżej będziesz miał do stolicy. Wątpię, że REDzi zawitają na Podlasie, gdyż mamy jeden wielki, niezaprzeczalny minus. Nie mamy imprez tego rodzaju.
 
genNighty said:
Najbliżej będziesz miał do stolicy. Wątpię, że REDzi zawitają na Podlasie, gdyż mamy jeden wielki, niezaprzeczalny minus. Nie mamy imprez tego rodzaju.

Eee tam, czasem coś się zdarzy ale fakt, posucha u nas wielka... Trza by to jakoś zmienić... No, a wydarzenia w Wa-wie (Jesienna konferencja pewnie najbliżej) niestety dla przeciętnego zjadacza chleba jest poza zasięgiem chyba, że o czymś nie wiem...
 
Siemka! Byłem na konwencie Asymmetry, który wcale nie wyglądał jak konwent - no chyba że konwentem nazwać kilka paneli dyskusyjnych i wieczorne minikoncerty niszowych kapel. No cóż, po POLCONie moje wymagania lekko wzrosły. Mimo że zarejestrowałem się via www, to i tak nie było mnie na liście - tym niemniej gotycka wolontariuszka była bardzo miła i załatwiła wejściówkę w postaci papierowej bransoletki. Byłem na dwóch panelach. Z perspektywy czasu mogę szczerze przyznać, że niepotrzebnie zostałem na pierwszej pogadance o godz. 12:00 ("Wpływ kultury na rozwój lokalny"), bo spowodował przedwczesne zmęczenie materiału. Mojego materiału. Gdy nadeszła 14:00 byłem już nieźle wymęczony dzięki drewniano-plastikowym krzesłom, zbyt głośnym tłumaczkom i cudzoziemcom posługującym się udziwnioną wersją angielskiego. Tak więc o drugiej rozpoczął się panel pt. "Wykorzystanie narzędzi nowych technologii w działalności kulturalnej" poprowadzony bardzo sprawnie przez Tomasza Sikorę, redaktora Radia Wrocław. Z ramienia Czerwonych w dyskusji wzięła udział projektantka gameplayu, Małgorzata Napiontek:
TS: Proszę nam powiedzieć, czym pani się zajmuje.
MN: Zajmuję się... gameplayem. Skryptowaniem gier po prostu.
TS: Tak właśnie to sobie wyobrażałem.

Niestety, był to jeden z nielicznych elementów humorystycznych i generalnie dyskusja orbitowała wokół nowych sposobów propagowania kultury np. poprzez smartfonowe aplikacje. Ale nie tylko. Michał Turowski z Oficyny Biedota opowiadał o kasetach magnetofonowych. Nie, nie tych ze Stilonu Gorzów, tylko sprzedawanych przez niego, z zupełnie nową, choć niszową muzyką. Wspomnień czar? Yyy, jakoś niespecjalnie dobrze wspominam przygody z kasetami, które magnetofon, po ofnastym odtworzeniu, raczył wciągnąć i wypluć w postaci harmonijki okręconej kilka razy wokół głowicy i szpulek. Winyle - to inna historia, ale tu chodzi o kasety. KA-SE-TY. No cóż, może to tylko moja trauma wywołana przez Kasprzaka i pomięte BASFy, na których znajdowały się najlepsze gierce dla spektrusia. No tak czy siak redańska projektantka gameplayu nie miała dużo do dodania, bo inni zdominowali dyskusję. Kolejny panel (a właściwie podpanel) dotyczył już stricte gier i był prowadzony przez częściowo zachrypniętego Piotra Podomarofa, pracownika UWr i IBM w jednej osobie. No tu już MN miała zdecydowanie więcej do powiedzenia, ale i tak tylko do czasu, gdy pałeczki nie przejęła na dobre ludolożka Karolina Morawska. Z jej ust nie schodził ironiczny uśmieszek, który Bóg jeden wie, co znaczył. Obstawiam, że po prostu kombinowała, jak strollować publiczność i prelegentów. Wracając do spraw redańskich - nie wiem, czy śmiertelnie poważna mina Gosi była wynikiem tremy, czy po prostu oznaką obmyślania srogiej zemsty na osobniku, który ją wygnał na ten konwent. Dość powiedzieć, że w pełni podzielam jej pogląd. Myślę, że chórem nuciliśmy w myślach "I co ja robię tuu-uuu".


Kulturoznawcze aspekty gamingu średnio wchodzą w dusze umęczone poprzednimi dyskusjami z wielokrotnie powtarzanym zaklęciem zaczynającym się na k i kończącym na a (zgadliście, kultura;)). A może po prostu wynika to z faktu, że jam prosty chłop i nic mi tak nie smakuje jak krwiste Q&A nt. nadchodzących gier CDPR. Aaaaanyway nagrałem film (ponad 2 h), który teraz muszę jakoś sensownie zmontować. Gratki dla tego, kto obejrzy całość.

PS Oby Gosia nie czytała forum, bo będzie więcej ciekawostek. ;)
 
Nie wiem dlaczego ale obie panie maja podkrazone oczeta jakby byly po trzech nieprzespanych nocach. Jakis jetlag czy tylko kiepskie oswietlenie?
 
^ To był screenshot, na filmie widać, że to nie podkrążone oczęta, a kredka. Podkrążone oczęta to ja mam teraz. ;)
 
No dobra, coś tam zmontowałem. Oto pierwsza część dyskusji, która się odbyła 4 maja w ramach konwentu Asymmetry Festival.

http://www.youtube.com/watch?v=STxJovpyk7U

Film dotyczy wykorzystywania nowych technologii w działalności kulturalnej. Jeśli komuś nie chce się oglądać całości, to podam linki, gdzie wypowiada się Redanka, Gosia Napiontek:
1 (3:48-4:22) | 2 (53:06-57:34)

Więcej dzieje w drugiej części, która była już stricte poświęcone grom. W tej chwili SIĘ montuje. ;)
(kwestia 2-3 dni mam nadzieję).
 
Szczerze to nie spodziewałem się niczego co mogłoby mnie zainteresować. Jak się okazuje, chyba miałem rację, aczkolwiek czekam jeszcze na drugi materiał. Za to że Ci się chciało, łap orena.
 
I zapowiadana druga część:

http://www.youtube.com/watch?v=vcYwOLBjEwU

Panel porusza tematykę gier i zjawisk z nimi związanych ze szczególnym uwzględnieniem kultury, jej tekstów i znaczeń. I znowu ściąga dla leniwców (uwzględniłem pytania i przeplatające się wypowiedzi niezbędne do właściwego odczytania kontekstu).

1 (12:28-15:06) | 2 (21:06-24:10) | 3 (29:41-30:07) | 4 (31:13-31:43) | 5 (36:00-38:02)


I to by było tyle.
 
Wiem, że to pewnie nie w tym miejscu powinienem pisać ale czy może ktoś z CD Projekt Red zawita na Konwent Fantastyki w Nidzicy 27-30 czerwca? jak już wspomnieli moi przedmówcy byłoby to bliżej północnego - wschodu Polski.

Zdecydowanie bliżej
 
Top Bottom