Wiedzmin a MMO?

+
Wiedzmin a MMO?

Dosyć zawiły pomysł i trochę przedwczesny, ale... Jak Wam się podoba taka wizja:The Witcher jest super grą RPG, ma w Polsce i poza nią rzesze fanów, CDP postanawia wziąść się za zrobienie World of Witcher - pierwszego polskiego prawdziwego MMORPG. Hm?Luźny pomysł rzucam, nic konkretnego Adnotacje:1) Rasy: ludzie - nilfgaard i północ, elfy - osiadłe i dol blathanna, krasnoludy - osiadłe i mahakaamu, driady brokilońskie; na przykład Driady mogłyby mieć na terenie Brokilonu modyfikatory +100%, żeby było to miejsce niedostępne nikomu innemu w zasadzie :)2) Klasy postaci, problem Wiedźmina: Wiadomym jest, że jakby każdy był wiedźminem to by ta gra była głupia - i tutaj pomysł - aby klasa postaci "Wiedźmin" była dostępna np. po jednorazowym skończeniu gry (fabuły głównej) oraz aby była rozdawana np. na eventach . Pomijam oczywiście problem z klasami zwykłymi, bo łotrzyków, łowców i, standardowo, paladynów etc i tak by się nie ominęło :)3) Wszyscy twierdzący, że świat Wiedźmina jest "mały" - http://www.sapkowski.pl/modules/Companion/images/mapensja.jp g - podarowane przez Glifiona Edity celowe zapobiegające spamowi i otom :)
 
Obawiam się, że niezbędne do zorganizowania MMORPGa zaplecze odrobinkę przerasta możliwości CDProjektu, ale czemu nie - jakby im się jakoś udało, ja bym z chęcią kupił i płacił abonament.BTW: Nie uważasz, że lepszym miejscem dla tego zapytania byłby ten temat?
 
Nightmare said:
jakby im się jakoś udało, ja bym z chęcią kupił i płacił abonament.
Tak jak ja
Nightmare said:
BTW: Nie uważasz, że lepszym miejscem dla tego zapytania byłby ten temat?
Jakby to było pytanie to bym tam zadał :) A tutaj Was namawiam do wypowiedzi na ten temat - pomysłów!Ja na przykład tak myślałem jakby były rasy (ludzie - nilfgaard i północ, elfy - osiadłe i dol blathanna, krasnoludy - osiadłe i mahakaamu, driady brokilońskie), na przykład Driady mogłyby mieć na terenie Brokilonu modyfikatory +100%, żeby było to miejsce niedostępne nikomu innemu w zasadzie :)
 
No, w sumie się mogę z Edytką zgodzić, daj temu tematowi jeszcze ze dwie strony, sprawdźmy czy się zbytnio spamerski nie zrobi .Problemem mógłby być świat, jak mniemam - olbrzymi i musiałby wykazać niesamowitą zgodność z Sagą - jest co robić. Oprócz tego - świat Wiedźmina jest mało pakerski (non-heroic), więc byłby problem w umieszczeniem w nim wysoko rozwiniętych postaci. No i nie powinno być w nim artefaktów, a jeśli już - to w ilościach bardzo symbolicznych, aby klimatu świata nie zniszczyć. A co to za MMORPG bez przepakowanych postaci i ultrarare artefaktów .Ale, jeśli udałoby się temu zaradzić i dać coś więcej (jakiś intrygujący system walki, mocny akcent na postaci niebojowe), moglibyśmy uzyskać coś naprawdę fajnego, choc jak by było ze sprzedażą - tego już określić nie potrafię.BTW: Czy tytuł "World of the witcher" nie byłby bardziej poprawny gramatycznie? Chodzi tutaj o Wiedźmina niejako jako instytucję (coś jak w zdaniu "Having the dog is a great thing" - nie chodzi o konkretnego psa, ale psa ogółem), więc... Ale o to by się trzeba było zapytać kogoś lepiej obeznanego z językiem ode mnie (Yarpen? )...
 
Lord Koniu said:
Hmm... wizja mi się podoba
Dziękuję ;)
Nightmare said:
A co to za MMORPG bez przepakowanych postaci i ultrarare artefaktów .
Jedyny w swoim rodzaju! :)
Nightmare said:
BTW: Czy tytuł "World of the witcher" nie byłby bardziej poprawny gramatycznie?
Masz rację... Ew. można to nazwać Adventures in the Witcherland :)Pomysł nr. 2 - Wiadomym jest, że jakby każdy był wiedźminem to by ta gra była głupia - i tutaj pomysł - aby klasa postaci "Wiedźmin" była dostępna np. po jednorazowym skończeniu gry (fabuły głównej) oraz aby była rozdawana np. na eventach . Pomijam oczywiście problem z klasami zwykłymi, bo łotrzyków, łowców i, standardowo, paladynów etc i tak by się nie ominęło :)
 
Pomysł numer dwa - ma w sobie "to coś" . Trzeba by go było jeszcze zapewne troszkę dopracować, ale wybijałby się z tłumu, nie zaburzał równowagi świata i podkreślał wyższość Wiedźminów.A wracając do tytułu "Adventures in the Witcherland" - nie wiem czemu, ale zaraz "Alice in the Wonderland" mi przed oczami stanęło . Więc może się trzymajmy tego roboczego "World of the Witcher" . Acz przydałoby się coś innego wymyślić...
 
Nightmare said:
Pomysł numer dwa - ma w sobie "to coś" . Trzeba by go było jeszcze zapewne troszkę dopracować, ale wybijałby się z tłumu, nie zaburzał równowagi świata i podkreślał wyższość Wiedźminów.
Pisałeś też o artefaktach... Oczywiście miecze Wiedźmińskie i amulety tylko dla Wiedźminów ale np. łuki najlepszej klasy tylko dla Driad (rasa podstawowa łowców), młoty tylko a miecze taniej dla krasnoludów (rasa podstawowa "rycerzy"), dla ludzi brak modów (no może np. nilfgaardczycy mieliby bardziej "mroczne" bronie od ludzi północy, ci zaś mieli by barbarzyńskie tasaki ). Co do Elfów zaś - to by była klasa magów. A gnomy to łotrzyki. I mamy pełen przekrój :p
Nightmare said:
A wracając do tytułu "Adventures in the Witcherland" - nie wiem czemu, ale zaraz "Alice in the Wonderland" mi przed oczami stanęło . Więc może się trzymajmy tego roboczego "World of the Witcher" . Acz przydałoby się coś innego wymyślić...
Wiedźminland to określenie samegi imć Andrzeja Sapkowskiego i określa wszystko co się dzieje w tamtejszym świecie a w czym nie biorą udziału ściśle Wiedźmini. Ale biorąc pod uwagę mój pomysł nr. 2 to ten tytuł sam w sobie traci rację bytu :p
 

PonoJr

Forum veteran
No i dochodzi problem z wyważeniem klas postaci. Wiedźmin jako klasa mógłby być zbyt potężny w walce w zwarciu czyż nie? W jaki sposób CDP przygotowałby system walki dla innych klas postaci? Bo nie wyobrażam sobie żeby użyto tego samego mo-capu dla krasnoludów i wiedźminów Sam pomysł stworzenia takiej gry jest na pewno dobry ale zanim za takie coś się ludzie zabiorą to jedno a zanim skończą to drugie Jeszcze sobie poczekamy parę lat
 
Pono Jr said:
No i dochodzi problem z wyważeniem klas postaci. Wiedźmin jako klasa mógłby być zbyt potężny w walce w zwarciu czyż nie? W jaki sposób CDP przygotowałby system walki dla innych klas postaci? Bo nie wyobrażam sobie żeby użyto tego samego mo-capu dla krasnoludów i wiedźminów Sam pomysł stworzenia takiej gry jest na pewno dobry ale zanim za takie coś się ludzie zabiorą to jedno a zanim skończą to drugie Jeszcze sobie poczekamy parę lat
Taak... gra by wyszła najwcześniej pewnie vis-a-vis The Sims 3 (~2010), o ile ofkorz wyjdzie w ogóle Co do wyważania klas... Przecież Wiedźmin nie może jako tako walczyć z innymi rasami rozumnymi prawda? A "Czarni Wiedźmini" byliby zapewne potężni, ale by byli tępieni gdziekolwiek by się pojawili (I Herkules pupa gdy żołnierzy kupa ). Co do innych ras/klas - tu jest oczywiste ;)Przy czym... Po skończeniu gry jako gnom i tak grałoby się Wiedźminem jako człowiekiem bo... Wiedźmin Krasnolud? Finezja ruchów, chowanie się w mroku itp jako gnom? Hehe
 
Niezly bylby ten pomysl. Ale jesli KAZDY mialby byc Wiedzminem (nie mowie juz GERALTEM xP) to troche kiepsko by sie grali...Kazdy by biegal z mieczem na plecach, i kazdy by mial to samo zajecie. Ja wolalbym zeby wyszedl albo normalny Multiplayer do Wiedzmina, albo zeby po sukcesie tej gry (jesli takowy wogole bedzie) wyszedl po jakichs 2 latach Wiedzmin 2 czy cos takiego.
 
Co do powstania MMORPG to ja wolałbym aby to była gra oparta na świecie i klimacie Wiedźmina, ale z pominieciem tej że klasy. Czemu ? Ponieważ wiedźminów nie było za dużo, zajmowali się zabijaniem potworów i nie brali udziału czy to w konfliktach politycznych czy rasowych. Nie wyobrażam sobie abym mogła powstać gra gdzie połowa świata to wiedźmini, a nie wierze że ktoś kupując grę związaną z taką "klasa" nie chciałby nim grać.Także podsumowując jestem za mmorpg ale takim gdzie wiedźmini byliby NPC-ami, których można wynająć do pewnych zadań.
 
Oraz trudni do gry! Zeby bylo ich mniej (wiecie, powiedza sobie ludzie "Za trudno sie nim gra...Koniec z ta postacia" :p).Edit --> Aha, a gdyby wogole mialo dojsc do stworzenia takiej gry? To nie chcialbym zeby nazywala sie ona "World of Witcher". Zbyt zle mi sie kojarzy z WoW'em ;D.
 
Hmm pomysł ciekawy leczy jak na teraz to chyba nie wykonalny pozatym ten pomysł już wystapił tylko na innym forum
 
Gdyby ekhm.. "World of the Witcher" okazał się dopracowany jak WoW - trochę jednak nie rozumiem fenomenu tej gry - to na pewno przebiłby go klimatem
 
Wiem tylko powstał topic no chyba, że był jakiś wcześniej topic poświęcony tej wizji ale nie róbmy małego OT
 
powstaje MMO w świecie wiedźmina. Tzn shard UO: Tajemnice cintry.nie pamiętam adresu bo ostatnio zmienili, poszukam to wrzucę.
 
I przy okazji bądź łaskaw rozwiać nasze wątpliwości dot. tytułu - czy poprawna jest moja wersja ("World of the Witcher"), czy oryginał.
 
Co do spekulacji na temat "klas postaci" - edytnąłem posta macierzystego, żeby uchronić się przed problemami ;)btw - WotW i WoW wyglądają podobnie :)
 
Lord Koniu said:
Wiedźmini, jako klasa, mogliby być, ale żeby byli bardzo trudno dostępni
albo gdyby ta klasa byłaby czymś w rodzaju "RAR'a", czyli niedostepna normalnie, tylko za jakieś wyjątkowe zasługi...
 
Top Bottom