Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Liczę, że na Steam ten patch od razu zostanie zaimplementowany i nie będę musiał pobierać 70GB wersji GOLD a potem jeszcze 56 GB patcha... Wg mnie w weekend powinni już udostępnić preload. Serwery będą zapchane kiedy wszyscy zaczną pobierać 2-3 dni przed premierą, a tak kilka dni więcej dawałoby szansę, że każdy zainteresowany sobie pobierze.
 
Powiem szczerze, że wchodzenie na youtuby, reddity, czy portale branżowe jest dosyć ryzykowne i osobiście odcinam się od wszelkiego info (neta) na tydzień przed premierą (jeszcze muszę kupić grę, ale dopiero jak komp wróci z upgrejda :D).
Ktoś konkretnie zawalił.
 
To już w ogóle chamówa. Jasne jest że sklep powinien dostać swoje kopie wcześniej (zwłaszcza te największe sieci mające mnóstwo placówek) żeby móc wysłać ludziom na premierę i sprzedawać stacjonarnie w dniu premiery. Nie powinni jednak sprzedawać wcześniej, ale niestety nie zawsze sklepy podpisują stosowne papierki choć nie mam pojęcia od czego to zależy.
Mam bardzo silne przeczucie, że zależy to od faktu przesunięcia premiery po wejściu gry w status gold.
Jak myślisz, jak bardzo zadowoleni są właściciele sklepów po zamówieniu towaru, gdy dowiadują się, że nie będą go mogli sprzedać w zapowiedzianym terminie?
 
A m.in. IGN 9-go będzie streamować Cybera, oczywiście pewnie jakiś początek.

Screenshot_29.png
 
Jak myślisz, jak bardzo zadowoleni są właściciele sklepów po zamówieniu towaru, gdy dowiadują się, że nie będą go mogli sprzedać w zapowiedzianym terminie?

Wyobraź sobie, że wiem bo sam pracuję w sklepie z grami wideo* ;) Czy jednak niezadowolenie zwalania cię z obowiązku dotrzymania umowy nawet jeśli jest tylko słowna? Pozostaje pytanie jak to wygląda w tym przypadku tj. czy była jakaś konkretna umowa i za złamanie jej grożą jakieś konsekwencje prawne czy nie, a jeśli nie to z czego wynika to że czasem sklep taki papier podpisuje, a czasem nie. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nasz sklep ma umowę tego typu tylko z jednym dużym wydawcą i za trzymanie się ustaleń mamy różne profity (lepsze ceny, gratisy dla pre orderowców, towar dostajemy przynajmniej kilka dni przed premierą żeby na spokojnie przygotować do wysyłki itd.), a za złamanie stracimy to wszystko. W przypadku innych wydawców nie więc gdybyśmy mieli coś przed terminem to moglibyśmy sprzedać i konsekwencji by nie było. Co najwyżej przestaliby nam przysyłać oferty w przyszłości. Jest to jednak inna sytuacja, bo będąc małą firmą to poza wspomnianym wydawcą towar na ogół bierzemy od pośredników, a nie bezpośrednio od wydawcy czy dystrybutora. Wielkie sieci pokroju Amazona zamawiają ogromne ilości więc raczej biorą bezpośrednio i tutaj już jakieś umowy powinny być.

*Nie, my jeszcze nie mamy Cyberpunka, to za mała firma na takie akcje :p
 
@HuntMocy To jest właśnie ciekawe, czy sprzedane przedwcześnie kopie gry byly objęte jakąś umową? A może były, ale umowa wskazywała konkretnie 19 listopada jako datę rozpoczęcia sprzedaży? Tego się raczej nie dowiemy.
 
W przypadku wiedźmina 3 w dniu premiery była u mnie w domu. Więc zakładam ze w tym przypadku będzie podobnie.
Albo po północy można było odebrać z paczkomatu, tyle że na stronie, gdzie niby można śledzić zamówienie nie ma informacji o terminie ani sposobie wysyłki. Niestety też nikt z CDPR nie odpisał na maila z pytaniem o te kwestie.
 
Top Bottom