Aktualizacja 2.1

+
Jak już wcześniej wspomniałem, co do zasady Twoje pretensje rozumiem, ale chyba nie trzeba pisać obiektywnej nieprawdy, by podkreślić swoje niezadowolenie.



Raczej uznali, że jest zbyt prymitywny, monotonny, płaski, nieangażujący, niezbalansowany. Gra dalej jest absurdalnie wręcz prosta na najłatwiejszym poziomie trudności po 2.0. Bez względu na build.
To jest absurdalne stwierdzenie, że jest absurdalnie prosta, to jest Twoje subiektywne spojrzenie. Dla innych wcale nie jest. Build netrunnera przed 2.0 wcale nie był prosty. Trzeba było wiedzieć jak sprzęgnąć ze sobą perki, żeby to wszystko działało i może to zabolało Redów, że grało się nam zbyt przyjemnie. Ale gdy się spojrzy na gameplaye w sieci, to ze świecą szukać tych na buildzie netrunnera, w przeważającej części przypadków naparzanka, bez ładu składu, bez pomyślunku na build, byle się nastrzelać. Gracze netrunnerowi byli w zdecydowanej mniejszości i jednak to nam właśnie Redzi musieli dokopać. Tym samym zabrakło równowagi. Jeżeli każdy hack wywołuje alarm, to każdy szanujący się netrunner powinien dysponować kontrhackiem na wykrycie włamu do sieci - I TEGO NIE MA W TYM BUILDZIE, A POWINNO BYĆ. Bo to jest jak wręczenie komuś karabinu bez pocisków.
 
To jest absurdalne stwierdzenie, że jest absurdalnie prosta, to jest Twoje subiektywne spojrzenie. Dla innych wcale nie jest. Build netrunnera przed 2.0 wcale nie był prosty. Trzeba było wiedzieć jak sprzęgnąć ze sobą perki, żeby to wszystko działało i może to zabolało Redów, że grało się nam zbyt przyjemnie.

Napisałem o najłatwiejszym poziomie trudności. Trzeba stać 10 sekund nic nie robiąc, by przeciwnik nas zabił gdy mamy postać lvl 1 bez wszczepów. Build netrunnera był absurdalnie prosty i jest absurdalnie prosty. Podejście redów do krzywej poziomu trudności na easy zawstydza znakomitą większość "trybów fabularnych" w innych grach.

I znowu rozumiem, że zmiany mogą Ci przeszkadzać, mogą irytować, ale nikt nie robił Ci na złość, nikt nie chciał zepsuć Ci gry. Nie wiem, czemu tak personalnie to odbierasz. Natura balansu jest taka, że celuje się w zadowolenie większości, nie da się zadowolić wszystkich.

Ale gdy się spojrzy na gameplaye w sieci, to ze świecą szukać tych na buildzie netrunnera

Po wpisaniu w google wideo "netrunner playthrough" wyskoczyło mi prawie 33 tys wyników.

Jeżeli każdy hack wywołuje alarm, to każdy szanujący się netrunner powinien dysponować kontrhackiem na wykrycie włamu do sieci - I TEGO NIE MA W TYM BUILDZIE, A POWINNO BYĆ.

Z tego co rozumiem, wykrywalność "Sonic Shock" w 2.1, to błąd. Więc będzie poprawione.
 
Naprawdę szkoda, że gangi atakują nas jedynie po wyborach w kilku misjach. Możliwość mierzenia się z nimi podczas swobodnej jazdy samochodem w Night City, to był jeden z najlepszych momentów w grze dla mnie od dawna. Grę prawie 4 raz przeszedłem przed patchem, więc ataki nawarstwiły się i dało to jeszcze więcej funu. Szkoda, że nie ma jakiejś opcji do włączenia, by gangi powtarzalnie, co jakiś czas polowały na głowę V dla ludzi, którzy to lubią, ukończyli dane misje lub całą grę. Nie każdemu też to odpowiada, więc opcjonalny wybór byłby świetny. No ale to tylko życzenie grupki graczy więc nie liczę na zmiany. Niezłego smaku ludziom to narobiło. A tutaj po kilku pościgach, już nikt nas nie chce dojechać :( Zawsze lepiej zmasakrować atakujących np. kosiarzy niż samemu ciągle zaczynać z biednym NCPD. Taka możliwość na pewno sprawiłaby dużo więcej zabawy w mieście. Sam nic nie robiłem tylko czekałem aż nagle zaatakuje mnie jakaś furgonetka z gangusami.
 
Ja nie zarejestrowałem w natloku zmian tej konkretnej polegającej na atakowaniu nas przez gangi i byłem przekonany, że coś nabroiłem, że taki stan rzeczy wystąpił ;-)
 
Cenzura również działa jak chce. Jak ją wyłączę to nadal jest moja postać w grze ocenzurowana. Bez kitu. Zepsuli nawet takie szczegóły. A kiedyś działało. Moja postać chodzi w majtkach kiedy w ekwipunku jest całkowicie naga. Panowie REDZI, proszę was... Było o wiele lepiej przed tym dużym patchem.
 
Mylisz się. Nie było tak. Postać była cala naga. Mało tego. To mi się zepsuło wczoraj samo z siebie. Było ok. Grałem okolo 7 godzin. Gra mnie wywaliła do pulpitu sama z siebie. Już po restarcie patrzę, bug się pojawił. A jestem tego pewien na 100%, że postać była naga CALA- nawet w trybie photo, w przeglądaniu się w lustrze i jak spoglądaliśmy na maksa w dół, to było widać brak majtek.
 
Mylisz się. Nie było tak. Postać była cala naga.

V jest naga/i na ekranie kreatora postaci i na ekranie ekwipunku jeśli ściągniesz wszystkie ciuchy. "W świecie", w trakcie rozgrywki zawsze nosi majtki, nawet jeśli w ekwipunku nie ma niczego założonego. Bez względu na ustawienia cenzury w opcjach gry. Tak było zawsze, od samej premiery nic w tym względzie się nie zmieniło.

Możliwe, że masz zainstalowanego moda, który to zmienia, a który przestał działać. Jeśli ściągasz pakiety modyfikacji, czasami może być tam opcja, która zmienia coś z czego nawet nie zdawałeś sobie sprawy i uznałeś ten stan za "normalny".
 
Nars: nie.
Działało normalnie. Nie gram z modami. Co mam Ci tu wklejać screeny? Jestem pewny bo jeszcze wczoraj to działało. Mam na liczniku 340h i wiem jak to było u mnie. A to, że u Ciebie od początku to źle działało, nie oznacza że jest to w porządku i tak ma byc. Opcja się zepsuła i tyle. Wkurzyło mnie to, bo nie mogę oglądać tyłeczka mojej postaci, gdzie robiłem jej nudesy. I nie ważne jak to brzmi (może trochę prześmiewczo), ale Opcja działała. Przestała działać. Nigdy w CP nie instalowałem ani jednego moda.
 
To wygląda na to, że załapałeś się na jakiś glitch albo w inny sposób udawało Ci się "oszukać system", bo nagość w grze miała działać tylko w trybie garderoby, nie w trybie foto. To Ty miałeś cały czas buga, a nie "reszta świata". Nie bez powodu powstał specjalny mode na odblokowanie nagości w tym trybie. Teraz już buga nie masz, widocznie Redzi swój błąd naprawili.
 
Czyli zepsuli. Po co opcję cenzury w takim razie?
Aż nie chce mi się wierzyć, że przez 3 lata miałem buga za każdym updatem.
W ogóle.. dla mnie gra się stoczyła. Ale widzę tutejsi moderzy przyklaskują REDom, nawet jak coś jest w grze zepsute tłumacząc tym, że tak ma być jak było - "caly swiat miał". Nie. Moi znajomi graja bez tego buga dalej.
Ma być właśnie jak było u mnie. Cenzura wyłączona- jest jej brak.
Jak opcja ma działać połowicznie (jakby tego nie nazywac) to po jaka cholere w ogóle dawać takie coś. Ustawić na sztywno i tyle. Przecież gra jest 18+.
Zresztą ten bug to małe ziarnko na tej piaszczystej wyspie. Bawiłem się świetnie w grze. Nie żałuję wydanych pieniędzy. Widma Wolności nie kupię właśnie poprzez takie małe ziarenka. Dzięki. Nie trzeba odpisywać "swoich racji". Wiem w co grałem, znam grę od podszewki. Kupiłem w preorderze. Broniłem gry tam, gdzie dostawała niestosowne hejterskie opisy. Ale po co? Po to, żeby po trzech latach dostać patcha, który zepsuł sporo, wyłączył opcję, które były dobrze działające.
I jeszcze moderatorzy na forum mówiący mi, że ja miałem źle, gdzie właśnie opcja do wczoraj działała jak należy. Proszę Cie. Oczywiście bez urazy i wycieczek osobistych, ale opcja jest zepsuta. Kończę wątek cenzury, bo widzę nic z tego tu noe będzie.
Błędów jest znacznie więcej, które napisalem do supportu. Jaka odpowiedź? Zagraj od początku. Pytania takie, że zdecydowałem już sobie dać spokój. Kiedy piszę o wycieku VRAM po dłuższej rozgrywce i pomaga tylko wczytanie gry na nowo, argumentując to logami sys., plikami itp, koleś piszę mi czy mogę wysłać mu logi z benchmarku wbudowanego. No zesz kurcze. Amatorzy tam pracują. Wcale się nie dziwię, że gra po patchu jest taka zabugowana.
Jak nie dadzą fixa dla pewnych rzeczy do świąt, to kończę z grą. To nie jest tupnięcie nóżką, po prostu mieli 3 lata. Ja zrobiłem ponad 340h w grze single, płacąc im za to, ale oczekując produktu pełnego po takim czasie. Niestety. Mają jeszcze 8 dni na poprawę tego co im napisalem. Wiem że nie zrobią tego więc już się żegnam. To ostatni post na tym forum od mojej osoby
 
Nars: nie.
Działało normalnie. Nie gram z modami. Co mam Ci tu wklejać screeny? Jestem pewny bo jeszcze wczoraj to działało. Mam na liczniku 340h i wiem jak to było u mnie. A to, że u Ciebie od początku to źle działało, nie oznacza że jest to w porządku i tak ma byc. Opcja się zepsuła i tyle. Wkurzyło mnie to, bo nie mogę oglądać tyłeczka mojej postaci, gdzie robiłem jej nudesy. I nie ważne jak to brzmi (może trochę prześmiewczo), ale Opcja działała. Przestała działać. Nigdy w CP nie instalowałem ani jednego moda.
AAdf5gAABP7x.jpg


Zdjęcie wzięte z tematu założonego w grudniu 2020.


Nagości w Photo Mode nie było i nie miało być. Kropka.
 
2 dni do świąt i cisza, także bym na nic już w tym roku nie liczył, tym bardziej na latarkę.
 
> upośledzenie buildu netrunnera, bo Redzi uznali, że jest zbyt łatwy

przeszedłem 3x CP2077 na najtrudniejszym - netrunerem było najłatwiej, potem mięśniakiem z pałą, a najtrudniej (choć też łatwo) zbalansowanym.
Post automatically merged:

Doczekamy się w końcu latarki ? Może zrobić jakiś DLC misję w której to jakiś sprytny tech wynalazł ją i podłączył do broni :)
Dodanie latarki jako modyfikacji urozmaiciło by rozgrywkę, choć mi nigdy nie była potrzebna (aczkolwiek są ciemne miejsca, szczególnie nocą :D )
 
Czy wy zamierzacie w końcu wydać jakiś hotfix do aktualizacji 2.1 ? Jako fan gry od samego początku po prawie 3 latach nie mogę grać w swój ulubiony tytuł.
Wszystko dlatego, ż musieliscie dodać metro , na które nikt nie czekał oprócz 10 haterów.
Gra w tej chwili jest pierwszy raz kompletnie niegrywalna (a gram od patcha 1.02….i starej generacji konsol) Co drugi zapis zawiesza kompletnie grę. 3 reinstalki na 2 i oznych konsolch, clean cache i nadal ten sam problem. Nie mowiac o 1000 bugow, ktorych nie bylo od premiery. Niegrywalne glowne watki, zawieszajace postacie. Co to ma byc???? Ale jest metro i jest miod…..masakra
 
Skąd wiesz, że akurat metro ma coś wspónego z twoimi problemami ? Nie tylko metro zostało dodane. Dobrze, że nowe rzeczy się pojawiły. Teraz trzeba to oszlifować. Problemów jest więcej. Pracownicy mieli przerwę świąteczną, więc pewnie dopiero po świętach ruszyły poważne prace nad patchem. Wczoraj znowu zaktualizowaii poprawkę na SteamDB, więc jest coraz bliżej. Trochę wyrozumiałości. Nie będą wypuszczać żadnego hotfixa, tylko musi zostać wydany porządny patch, żeby nie powstawaly kolejne problemy.

Ludzie liczyii na ten tydzień, ale coś czuje, że może pojawić się dopiero w kolejnym. A jeślli nie, to rzeczywiście mogliby sie wtedy odnieść co do tego, kiedy mniej więcej można się go spodziewać, bo nie jesteś jedyną osobą, która ma problemy z grą. Sam zacząłem grę melee buildem, a finishery nie działają, więc nie gram. Co do zawieszki podczas ładowania zapisów, to u mnie dzieje się tak raz na 10 wczytywań, że gra staje. Gram na XSX.

Jeśli chodzi o resztę bugów, to ja aż takich nie mam. Pytanie od jakiej wersji zacząłeś rozgrywkę. Wyobrażam sobie, że takie natężenie bugów może występować, gdy ktoś zaczął grę od bardzo wczesnej wersji. Ja zacząłem nową rozgrywkę od patcha 1.5, 1.6 i grać się da. No chyba, że wyolbrzymiasz. Drugą opcją jest to, że masz na sobie jakiś wszczep lub coś innego, co powoduje problemy. Jak wiemy są problemy głównie z animacjami wszczepów i ja np. kiedy założę Gorilla Arms, to nagle wszystko doczytuje się wolniej. Ubrania V się wolno doczytują, zmiany kamer oraz zmiana ubrań. Kiedy zmienię na MB, to nagle wszystko trwa już szybciej, ale dalej widac, że gra ma jakiegoś leciutkiego laga.

Sam ogrywam sobie inne tytuły zamiast się denerwować.
 
Skąd wiesz, że akurat metro ma coś wspónego z twoimi problemami ? Nie tylko metro zostało dodane. Dobrze, że nowe rzeczy się pojawiły. Teraz trzeba to oszlifować. Problemów jest więcej. Pracownicy mieli przerwę świąteczną, więc pewnie dopiero po świętach ruszyły poważne prace nad patchem. Wczoraj znowu zaktualizowaii poprawkę na SteamDB, więc jest coraz bliżej. Trochę wyrozumiałości. Nie będą wypuszczać żadnego hotfixa, tylko musi zostać wydany porządny patch, żeby nie powstawaly kolejne problemy.

Ludzie liczyii na ten tydzień, ale coś czuje, że może pojawić się dopiero w kolejnym. A jeślli nie, to rzeczywiście mogliby sie wtedy odnieść co do tego, kiedy mniej więcej można się go spodziewać, bo nie jesteś jedyną osobą, która ma problemy z grą. Sam zacząłem grę melee buildem, a finishery nie działają, więc nie gram. Co do zawieszki podczas ładowania zapisów, to u mnie dzieje się tak raz na 10 wczytywań, że gra staje. Gram na XSX.

Jeśli chodzi o resztę bugów, to ja aż takich nie mam. Pytanie od jakiej wersji zacząłeś rozgrywkę. Wyobrażam sobie, że takie natężenie bugów może występować, gdy ktoś zaczął grę od bardzo wczesnej wersji. Ja zacząłem nową rozgrywkę od patcha 1.5, 1.6 i grać się da. No chyba, że wyolbrzymiasz. Drugą opcją jest to, że masz na sobie jakiś wszczep lub coś innego, co powoduje problemy. Jak wiemy są problemy głównie z animacjami wszczepów i ja np. kiedy założę Gorilla Arms, to nagle wszystko doczytuje się wolniej. Ubrania V się wolno doczytują, zmiany kamer oraz zmiana ubrań. Kiedy zmienię na MB, to nagle wszystko trwa już szybciej, ale dalej widac, że gra ma jakiegoś leciutkiego laga.

Sam ogrywam sobie inne tytuły zamiast się denerwować.
Z tym metrem to był skrót myślowy także zdaje sobie z tego sprawę. Po drugie „denerwować” to może za duże słowo. powiem inaczej: jestem zawiedziony bo wygląda na to, że po raz kolejny ktoś się nie uczy na błedach. Uważam, że patch 2.1 był niepotrzebny bo więcej psuje niż naprawia. I wypuszczenie takiego niedorobionego produktu przed swietami w takm razie było średnim pomysłem. Trzeba było znowu sprzedać wersję ultimate dlatego znowu był na bank nacisk na wypuszczenie przed swietami. Flashback z grudnia 2020….
Na PC przynajmniej możesz wrócic do innej wersji gry. Na konsoli musisz czekać. Też ocziwiscie ogrywam sobie do innego. Nie w tym rzecz. I wyraziłem swojà opinię także tego :)
Post automatically merged:

Nars: nie.
Działało normalnie. Nie gram z modami. Co mam Ci tu wklejać screeny? Jestem pewny bo jeszcze wczoraj to działało. Mam na liczniku 340h i wiem jak to było u mnie. A to, że u Ciebie od początku to źle działało, nie oznacza że jest to w porządku i tak ma byc. Opcja się zepsuła i tyle. Wkurzyło mnie to, bo nie mogę oglądać tyłeczka mojej postaci, gdzie robiłem jej nudesy. I nie ważne jak to brzmi (może trochę prześmiewczo), ale Opcja działała. Przestała działać. Nigdy w CP nie instalowałem ani jednego moda.
Aktualizacja 2.1 to niewypał, ale takiej opcji jak piszess w grze nigdy nie było. Miałeś takie „szczęście”. Gram od wersji 1.02 na 2 róznych generacjach także nie ma takiej opcji. Ale wierzę, że ty miałeś taką możliwość bo ja sam miałem kilka takich ciekawostek, których inni gracze nie mieli. Kod tej gry to enigma.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom