Aktualizacja wymagań systemowych

+
Obawiam się, że na takie pytanie odpowiedź przyjdzie dopiero jak zaktualizowane presety wejdą w życie. Opisywanie konkretnie które ustawienie jak się zmieniło w danym presecie bez szerszej perspektywy niewiele da.
Ja posiadam RTX4080 z Core I7 13700F (procek jest szybszy od Core I9 12900k) oraz DDR5 6000mhz 32GB czy mam rozumieć, że RT Overdrive w nowej aktualizacji zostało lepiej zoptymalizowane pod karty RTX4000? I gra powinna na mojej konfiguracji działać z RT czy PT lepiej niż teraz? Bo teraz działa bardzo dobrze. W 4k max z DLSS3 quality psycho RT mam średnio 77 fps a z RT Overdrive 4k max DLSS3 auto 74 fps?
 
Pytanie. Czy przy takiej konfiguracji dam rade odpalić Cyberpunka (po aktualizacji) z dodatkiem chociaż na minimalnych ustawieniach?

NVIDIA GeForce RTX 3070
Intel Core i7-4790 CPU @ 3.60GHz
RAM 16 GB
 
Pytanie. Czy przy takiej konfiguracji dam rade odpalić Cyberpunka (po aktualizacji) z dodatkiem chociaż na minimalnych ustawieniach?

NVIDIA GeForce RTX 3070
Intel Core i7-4790 CPU @ 3.60GHz
RAM 16 GB
Z tym procesorem 4 generacji mam wątpliwości. Niewątpliwie stanowi on wąskie gardło w twoim komputerze.
 
Teraz to już na 100% wstrzymam się z pre-orderem. My PC Ryzen 3 3100, 32GB, GTX 1660S, przy takim cfg przeszedłem podstawkę "na ustawieniach w miarę wysokich" - patch 1.6 ..... ale teraz...hmm ?
 
Teraz to już na 100% wstrzymam się z pre-orderem. My PC Ryzen 3 3100, 32GB, GTX 1660S, przy takim cfg przeszedłem podstawkę "na ustawieniach w miarę wysokich" - patch 1.6 ..... ale teraz...hmm ?
Pierwsze benchmarki będą pewnie jeszcze przed premierą. Pre-rorder w sumie nic nie daje, bo fizycznej kopii i tak nie ma, no chyba, że po premierze wywali serwery :).
 
Miałem na myśli fakty "czy Mi to pójdzie na moim PC" ? XD
Nie obraź się ale przecież Twoja specyfikacja jest słabsza od konsoli ps5 czy series x nawet chyba series s ma mocniejsze podzespoły. A skoro gra po nowej aktualizacji omija poprzednią generację konsol i skupia się na najnowszych konsolach, wraz z najnowszymi podzespołami PC. To raczej powinno to dać Ci do myślenia. Nikt Ci od nich nie odpisze, że stary musisz kupić nowego kompa albo konsolę. Nie licz na to.
 
Jak ten dodatek będzie chodzić na moim Sprzęcie?

Czy jest w ogóle jakakolwiek najmniejsza Szansa, że ja ten Fabularny Dodatek : "Widmo Wolności" uruchomię na swoim PC?

Specyfikacja Mojego (Składanego naprawdę Bardzo Dłuuuugimi latami) Peceta jest następująca :


CPU : Intel Core i7-4790 3,60 GHz. Turbo : 4,00 GHz (4/8) + Cooler CPU : SilentiumPC Fortis 3 140mm.

RAM : Kingston HyperX 10th Year Anniversary Edition DDR III SD-RAM 1600 MHz CL9 (4x4GB) 16 GB RAM-u.

GPU : ASUS GeForce GTX 1660 SUPER Phoenix OC 6GB GDDR6 - 1530 MHz (1830 MHz w Trybie Boost)

Dysk Systemowy SSD połączony z Zasilaczem i Płytą Główną : Crucial BX500 960 GB 2,5".

OS : Windows 10 Home.

Hybrydowy Dysk SSHD połączony z Zasilaczem i Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym GIGABYTE : Seagate FireCuda 2TB 3,5".

Płyta Główna z Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym GIGABYTE : Gigabyte B85M-D3H (R.E.V. 2.0).

Zasilacz : beQuiet! System Power 10 650W 80 PLUS Bronze.

Obudowa Jednostki Centralnej : Lian Li PC-A01 (Czarny Kolor).



Pozostałe/Inne :

Ekran Gamingowy : ASUS TUF Gaming VG279QL1A 27".

Klawiatura Gamingowa : Adrenaline Cold Steel.

Mysz Gamingowa : Mad Dog GM100.

Głośniki Stereo : Edifier R1600TIII.

Słuchawki Stereo : JBL Tune500.
 
Last edited:
Jak ten dodatek będzie chodzić na moim Sprzęcie?

Czy jest w ogóle jakakolwiek najmniejsza Szansa, że ja ten Fabularny Dodatek : "Widmo Wolności" uruchomię na swoim PC?

Specyfikacja Mojego (Składanego naprawdę Bardzo Dłuuuugimi latami) Peceta jest następująca :


CPU : (Obecnie jeszcze w kompie siedzi) : Intel Core i5-4460 Bazowy Zegar Procesora : 3,20 GHz. Turbo : 3,40 GHz

(Niebawem zmiana na) : Intel Core i7-4790 3,60 GHz. Turbo : 4,00 GHz.

RAM : Kingston HyperX DDR III SDRAM 1600 MHz CL9 (4x4GB) 16 GB RAM-u.

GPU : ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6.

Płyta Główna z Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym GIGABYTE : Gigabyte B85M-D3H (R.E.V. 2.0).

Zasilacz : Corsair VS450 450W 80PLUS BOX.

Dysk Systemowy SSD : Crucial BX500 960 GB 2,5".

OS : Windows 10 Home.

Hybrydowy Dysk SSHD połączony z Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym GIGABYTE : Seagate FireCuda 2TB 3,5".

Obudowa Jednostki Centralnej : Lian Li PC-A01 (Czarny Kolor).



Pozostałe/Inne :

Ekran Gamingowy : ASUS TUF Gaming VG279QL1A 27".

Klawiatura Gamingowa : Adrenaline Cold Steel.

Mysz Gamingowa : Mad Dog GM100.

Głośniki Stereo : Edifier R1600TIII.
hej, po co CD Redom informacja jaki masz monitor czy myszkę ? Klawiatura i myszka nie doda mocy Twojemu PC :) widziałeś minimalne wymagania sprzętowe, więc Twój GTX1650S z 4GB Ram nie łapie się na 1080p low i 30 fps. Tak jak kolega wyżej powinieneś przemyśleć zmianę PC na mocniejszy lub zakup konsoli. Chociażby Xbox series S który jest najsłabszą nową konsolą na rynku ale nadal mocniejszą od Twojego PC. I na niej nowy cyberpunk będzie normalnie śmigał.
 
Patrząc na to, co się dzieje na rynku PC, najlepiej kupić X-a do zabawy, a do reszty zostawić sobie obojętnie jakiego kompa.
 
hej, po co CD Redom informacja jaki masz monitor czy myszkę ? Klawiatura i myszka nie doda mocy Twojemu PC :) widziałeś minimalne wymagania sprzętowe, więc Twój GTX1650S z 4GB Ram nie łapie się na 1080p low i 30 fps. Tak jak kolega wyżej powinieneś przemyśleć zmianę PC na mocniejszy lub zakup konsoli. Chociażby Xbox series S który jest najsłabszą nową konsolą na rynku ale nadal mocniejszą od Twojego PC. I na niej nowy cyberpunk będzie normalnie śmigał.
Ale mimo to chcę przynajmniej spróbować ten dodatek na tym kompie odpalić, mimo wszystko, jeśli się mimo to jednak będzie na tej Specyfikacji dało grać, to spoko, fajnie, mimo wszystko Ja jednak spróbuję na tym Sprzęcie odpalić.

Wymagania Wymaganiami, ale jednak mimo wszystko spróbuję ten Dodatek na swoim Kompie odpalić.

A na żadne Konsole się nie przesiadam, Ja nienawidzę Konsol.
Post automatically merged:

A dla tych co nie wiedzieli i7-6700 Procek z Minimalnych ma również 4 rdzenie 8 wątków czyli w skrócie : 4/8 podobnie jak i7-4790 która również ma 4/8 no tyle, że i7-4790 to Socket 1150 a i7-6700 to już jest Socket 1151.

Ja jednak spróbuję ten Dodatek uruchomić na Swojej Specyfikacji z Prockiem i7-4790.
 
Last edited:
Jak kilka patchy temu sprawdzałem, to gra działała mi dobrze na ultra. Jeżeli po nowym patchu będzie gorzej, to po prostu nie kupuję DLC i daje sobie z grą spokój.
Komputer kupiłem w 2020, i nie będę go upgradował dla gierki która wcześniej śmigała dobrze.
 
Last edited:
Poza tym Karty Graficzne to nie tylko same vRAM-y, są ważne, ale tak samo równie ważny jest też Rodzaj Pamięci Karty Graficznej, ta GeForce GTX 1060 6GB w Minimalnych Wymaganiach ma Rodzaj Pamięci GDDR5.

Moja Karta Graficzna podobnie jak i ta druga czyli 1660S 6GB ma Rodzaj Pamięci GDDR6 tak i moja mimo tych 4GB mimo wszystko jednak też ma te GDDR6.

Skoro ja, Spider Mana Remastered mogę odpalić na Zalecanych gdzie również Wymagana jest Karta : GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 albo takiego Wolcena gdzie w Zalecanych też jest wymagana Karta : GeForce GTX 1060 6GB GDDR5, no to może jednak ten Dodatek : "Widmo Wolności" jakoś odpalę.

Moja mimo tych 4GB jednak posiada ten Rodzaj Pamięci GDDR6.
 
Last edited:
Ej, taka sztuczka, może dziwna, może nieco nowatorska: przewijamy do góry do pierwszego posta w tym wątku i czytamy jego treść. Nie, nie otwieramy od razu obrazu z tabelką ilustrującą wymagania, nie bijemy czołem o biurko, nie okadzamy naszych rzęchów jałowcem i igłami głogu, nie zaklinamy naszych Intel Core z czwartej generacji i 750TI na ołtarzykach z wizerunkami Lisy Su i Jensena Huanga, tylko czytamy treść, aż dotrzemy do piątego akapitu, którego treść głosi:
Co ważne, nie oznacza to, że gra przestanie działać na poprzednich wymaganiach minimalnych. Jednak po najbliższej aktualizacji podstawowej wersji gry przestaniemy je aktywnie wspierać i testować grę na tych konfiguracjach.
Jak na moje to można przestać panikować, bo może i procek dostanie trochę więcej wycisku, ale to chyba nie sprawi, że gra będzie niegrywalna. To raz. Dwa, między presetami "Niskie" i "Wysokie" jest jeszcze preset "Średnie", a w opcjach gry są suwaczki, którymi można się pobawić, żeby osiągnąć bardziej zadowalający klatkaż. Trzy, upgrade z i7 4790k wymaganego do grania w podstawkę w Ultra to nie są jakieś kosmiczne koszta.
 
Nie obraź się ale przecież Twoja specyfikacja jest słabsza od konsoli ps5 czy series x nawet chyba series s ma mocniejsze podzespoły. A skoro gra po nowej aktualizacji omija poprzednią generację konsol i skupia się na najnowszych konsolach, wraz z najnowszymi podzespołami PC. To raczej powinno to dać Ci do myślenia. Nikt Ci od nich nie odpisze, że stary musisz kupić nowego kompa albo konsolę. Nie licz na to.
Ty se chyba jaja robisz XD - słabszy od PS5 XDDD
 
Ja tam będę szczęśliwy, jeśli ja to odpalę nawet na zwykłych Średnich, byleby na moim Sockecie 1150 było to po prostu grywalne, polecam popatrzeć jaki 1060 6GB ma Typ Pamięci, a jaki Typ Pamięci ma 1660S, no to moja 1650S myślę, że powinna sobie z tym Dodatkiem spokojnie poradzić.

Chyba wyżej niż GDDR6 wydaje mnie się, że już nie ma.

Chyba właśnie Typ Pamięci Graficznej GDDR6 jest najwyżej.

Wyższy od GDDR6 jest tylko GDDR6X

(O którym się przyznaję, że aż do tej chwili nie miałem pojęcia, że takowy Typ Pamięci Graficznej jak GDDR6X ponoć całkiem niedawno powstał)
Post automatically merged:

Po spojrzeniu w Wymagania Zalecane jaki Procek jest wymagany, Matko, Córko, i Święta Petronelo Intel Core i7-12700 z 12 rdzeniami i 20 wątkami, Diabelna Matko Prze-Arcynajświętsza w Niebiosach Piekielnych, już po samym zobaczeniu jaki Procek w Zalecanych jest Wymagany, wiem jedno, że przenigdy w ten Fabularny Dodatek, na Zalecanych, nie zagram! xD
 
Last edited:
Ty se chyba jaja robisz XD - słabszy od PS5 XDDD
Ps5 ma gpu architektury RDNA2 od AMD o mocy RX6700 tego bez XT gtx1660S to dużo słabsza karta od ww. Gpu konsol dorównują mocą dla kart nvidii RTX2080 w rasteryzacji bo RT to inna bajka. Konsole mają też mocniejsze CPU od Ciebie 8 rdzeni/16 wątków Zen2 czyli architektury Twojego ryzena3 tyle, że w konsolach siedzi ryzen 7
 
Miałem kupować dodatek ale po zobaczeniu sztucznie zawyżonych wymagań, podziękuje, czas chyba dać sobie spokój i zagrać w lepiej zrobione gry, Nie będę ulepszał sprzętu dla dodatku nie wartego 100 złotych.
 
@terie
Opisane wymagania sprzętowe mogą się różnić od tych przedstawionych w tabeli. Jeśli ktoś ma słabszy sprzęt, na którym wcześniej gra działała prawidłowo to dodatek też pewnie będzie chodzić.
Patrząc na wymagania warto przeczytać dokładnie całą informację, która trochę to wyjasnia. Poniższy fragment też wydaje się dość istotny dla posiadaczy słabszego sprzętu, na którym gra wczesniwj chodziła zaskakująco dobrze ;)
Co ważne, nie oznacza to, że gra przestanie działać na poprzednich wymaganiach minimalnych. Jednak po najbliższej aktualizacji podstawowej wersji gry przestaniemy je aktywnie wspierać i testować grę na tych konfiguracjach.

Jeśli ktoś jednak ma wątpliwości, niech poczeka z zakupem do premiery. Pewnie dość szybko pojawią się informacje o tym jak gra będzie działać na takim, czy innym sprzęcie.
 
Top Bottom