Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Amerykanie, to jednak mają dobrze. Najmocniesza 780Ti na rynku za około 2200 zł, a najtańsza oferta u nas za ponad 2700 zł. Gdzie tu sprawiedliwość :p? Zarobki wyższe, a ceny o 20% niższe :rant:.
 
Amerykanie, to jednak mają dobrze. Najmocniesza 780Ti na rynku za około 2200 zł, a najtańsza oferta u nas za ponad 2700 zł. Gdzie tu sprawiedliwość :p? Zarobki wyższe, a ceny o 20% niższe :rant:.

Ponieważ amerykanie mają podatek różny w zależności od stanu i w niektórych stanach podatek na elektronikę może wynieść kilka procent u nas wszędzie masz 23%. A po drugie taką elektroniką handluje się w dolarach, u nas dochodzi jeszcze poprawka na słabszy złoty, i stąd cała różnica w cenie która potrafi bardzo konkretna. Nie dość że zarobki mają większe, to jeszcze ta różnica podatkowa. Ciekawe co by amerykanie powiedzieli gdyby mieli kupować komputer za niemal średnią krajową jak polak (chyba ok. 3600 ostatnio podali), albo nawet wyższą cenę. Bunt I sprzeciw byłby wielki.
 
Ja przyczyny tego stanu rzeczy znam, ale i tak pięć stówek różnicy w cenie strasznie wkurza :). Nic tylko trzeba szukać kogoś znajomego w Stanach kto kupi i wyśle jako prezent (nieopodatkowany :)).
 
Gorzej jak trzeba będzie reklamować, a firma ma powiedzmy oddziały tylko w USA (albo takie warunki reklamacji), wtedy ból gwarantowany.
 
No to już by musiał mieć ktoś niesamowity niefart :). Ktoś, bo ja na taki zakup się nie piszę, musi mi wystarczyć to co mam obecnie :).
 
Z tymi prezentami też może być różnie, ja tam naszemu UC niespecjalnie ufam, potrafią się czepnąć bez powodu i tylko kłopot.
 
To trochę tak, jakby się czepiać, że na granicy polsko-ukraińskiej ktoś sprawdza, czy w moim baniaku z wodą nie ma spirytusu - kiedy ja tam ten spirytus mam. :p Urząd celny chyba trochę życie zna jednak. ;P
 
A jeśli dobry wujek z Hameryki przysyła Ci nowego Kindla w prezencie i UC się czepia, to, rozumiem, jest uboczny skutek znakomitego systemu wykrywania cwaniaków? ;>
Oj, Fir, Fir ;)

Ostatnio nabywałam coś z amerykańskiego sklepu, przesyłka do PL, dosłownie 4 różne rzeczy i co, cło rypnięte tak, jakbym była oszustką próbującą okraść RP z należnego podatku od wzbogacenia się na różnicach cenowych.
Urzędy w tym kraju z automatu przyjmują, że każdy Polak to złodziej, parafrazując Bareję i ja tego bardzo nie lubię... tak samo, jak ww. dysporporcji w zakresie cena vs. zarobki, tudzież cena dla USA i UK fajniejsza niż dla łosi z Pl.

No ale to już tylko lekko zahacza o temat, więc nie ciągnę dalej ;)
 
Co do USA i cła. W teorii można to obejść, znajomy wysyła do nas coś jako prezent, ale po wcześniejszym rozpakowaniu z oryginalnego pudełka. Taki zabieg powinien przejść.
 
Co do USA i cła. W teorii można to obejść, znajomy wysyła do nas coś jako prezent, ale po wcześniejszym rozpakowaniu z oryginalnego pudełka. Taki zabieg powinien przejść.
Inny sposób, praktykowany u mnie na polibudzie przez prowadzącego z elektroniki:
Zamawia części elektroniczne, przy czym zaznacza, że pójdą one do... zniszczenia xD I w sumie nie jest to całkowity fałsz - co jakiś czas jakaś część się spali^^ Tylko nie wiem, czy to o tym zniszczeniu zaznacza zaraz przy zamawianiu, czy dopiero, gdy przyjdzie mu pisemko, że ma cło zapłacić. W każdym razie, cła nie musi płacić dzięki temu sposobowi. Inna sprawa, że na sample części elektronicznych rzadko jest cło naliczane^^
 
Czy miał ktoś problem z liveboxem, że bardzo często wi-fi pokazuje "ograniczone połączenie"? Jest połączenie z siecią ale nie ma internetu...
 
A sprawdzałeś w ustawieniach? Ustawienia ->moje urządzenia-> komputery, tam mogą być ustawiane ograniczenia w dostępie do sieci. Może ktoś coś przestawił?
 
Czy miał ktoś problem z liveboxem, że bardzo często wi-fi pokazuje "ograniczone połączenie"? Jest połączenie z siecią ale nie ma internetu...

To wina raczej liveboxa. Powinieneś wejść w Panel urządzenia nie tak jak mówi Zielona tylko poprzez przeglądarkę. Wiem że problem występuje. Kiedyś u znajomego chciałem wejść na Wi-Fi połączenie było ale nie mogłem śmigać po Webie :) I tym samym zablokował się livebox i trzeba było mu zrobić reset.
@Yakin: Chodzi Ci o wersję Asusa?
 
@up: Ahaa :p No trudno wolałem jednak dać 2400 niż 2900 :D Ja podlikowałem swoją z której jestem jak na razie zadowolony :)
 
Last edited:
Top Bottom