Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Siema, zwracam się do was z pytaniem, ponieważ nigdzie nie znalazłem info, na ten temat, mam zakupioną cyfrową wersję gry na XBOX Series X, czy mogę na jednej konsoli zrobić dwa niezależe profile,
Z odzielnymi sevami, chodzi o to czy mogą grać dwie osoby jednocześnie, bez kupowania gry drugi raz ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Po pięciu godzinach gry musze przyznać, że moje obawy były rzeczywiście nieuzasadnione. Klimat jest fenomenalny, mechanika też - widać, że sporo pracy poszło w poprawę mechanizmów strzelania i walki w ogóle. Do tego wspaniała grafika (nie miałem problemów z płynnością, ale z tego co widać nawet na forum, to bywa bardzo różnie). Jak się rozwinie fabuła to się okaże, ale początek jest zachęcający.
Za to niestety trochę przerażająca jest ilość bugów i glitchy graficznych (najśmieszniejszy jaki widziałem na załączonym screenie) - znikające przedmioty w rękach npc, brak możliwości interakcji z przedmiotami czy otoczeniem, problemy z wyborem opcji dialogowych. Niby drobne rzeczy, ale niestety mając na uwadze przesunięcia premiery to gra musiała być w tragicznym stanie w okolicy kwietnia, no i pytanie co zostało od tego czasu zrobione, jeżeli dalej jest tyle wpadek? Tak czy inaczej wstępnie bardzo dobre rpg w kapitalnym świecie z genialnym klimatem. I to rpg to jak dla mnie największy plus, po niektórych trailerach można było mieć wrażenie, że będzie to gra akcji.
 

Attachments

  • 2020-12-10.png
    2020-12-10.png
    2.4 MB · Views: 123
Przydałoby się założyć na forum kilka tematów odnośnie poszczególnych aspektów rozgrywki. Jeśli chodzi o jakieś bugi to póki co dużo tego nie spotkałem. Raz doczytał mi się samochód czy dwa, gdy patrzyłem w lustro w mieszkaniu V moja postać była łysa, chociaż miałem założoną czapkę. Jackie podczas marszu przez uliczkę w stronę Victora Vectora przeniknął przez kilku przechodniów. Kilka mniejszych rzeczy bym jeszcze znalazł, ale póki co jest ok.

Bardziej mnie martwią poszczególne aspekty rozgrywki. Ta lootershooterowa mechanika niezbyt do mnie przemawia. Ubisoft zrezygnował z tego z Valhalli. Liczyłem, że Redzi też od tego odejdą. Rozwój postaci za to wygląda fajnie, dialogi póki co nie oferują praktycznie żadnego wyboru kwestii. Liczę, że później jest lepiej pod tym względem. Przytłacza też ilość tekstów do przeczytania: napotkane komputery, drzazgi, bazy danych... Należę do ludzi, którzy muszą czytać praktycznie każdy napotkany w grze tekst, na bieżąco staram się czytać leksykony, glosariusze i w CP2077 jest tego sporo, choć to akurat plus. Sterowanie jest miejscami trochę przekombinowane np. C to przewijanie dialogów. Kilkukrotnie przypadkowo przewinąłem dialog, bo chciałem podnieść się z kucków.
 
Z moją postacią jest inny smutny bug, gdy ostatnio ją przebierałem to w ogóle nie miała genitaliów. A przecie na początku wybierałem. Mam nadzieję że to glitch, i one tak naprawdę tam są.
 
W grę jeszcze nie grałem (nawet nie wiem czy zagram , bo nie mam na razie na czym ) Jednak szkoda , że redzi nie zdecydowali się na widok TPP . Chociaż dobrze , że z pojazdów jest możliwość wyboru . Ps. Komu dobrze gra chodzi na laptopie ? Naszła mnie chęć kupienia lapka do gier . Albo poczekam na lepszą wersję na series x ( jeśli kupię konsole)
 
Jezu, ale CP2077 jest własnie miażdżony w mediach. Mszczą się tutaj wszystkie decyzje CDPR - ogromny hype, brak "realnego" gameplay-u przed premierą, embargo dla recenzentów na własny materiał, ukrycie faktu ze stare generacje konsol po prostu nie dają rady. Ja nie ogarniam, jak można było tej gry nie przesunąć od razu o rok - przecież w kwietniu to wszystko musiało wyglądać koszmarnie.

O wszystkim mówi ocena na Steam - 75% procent. To jest po prostu cios w klejnoty.
 
No niestety. CP 2077 bardzo obrywa na starych konsolach. Pierwsza recenzja na metacritic to... 35 od Jeuxvideo.com.

Jak szybko nie poskłatają gry na konsole, to recenzje krytyków będą tragiczne. Zresztą chyba już jest za późno.

Na PC to jest gra fenomenalna, tylko co z tego...Nawet na starszym chodzi elegancko i w przyzwoitej oprawie graficznej. Tym bardziej szkoda, że zarząd CPR doprowadził do sytuacji, że gra na PS4 i XBox One jest w takim stanie, w jakim jest....
 
Ja zanim zagrałem uznałem, że będzie to świetna decyzja a teraz grając się w tym utwierdziłem.
Ale komu by to przeszkadzało dać dwie opcje widok z ,, oczu'' i TPP ? No tak większą ilość bugów...
Jezu, ale CP2077 jest własnie miażdżony w mediach. Mszczą się tutaj wszystkie decyzje CDPR - ogromny hype, brak "realnego" gameplay-u przed premierą, embargo dla recenzentów na własny materiał, ukrycie faktu ze stare generacje konsol po prostu nie dają rady. Ja nie ogarniam, jak można było tej gry nie przesunąć od razu o rok - przecież w kwietniu to wszystko musiało wyglądać koszmarnie.

O wszystkim mówi ocena na Steam - 75% procent. To jest po prostu cios w klejnoty.
Giełda i inwestorzy by nie wytrzymała kolejnego przełożenia. Wystarczy zobaczyć co się na forum inwestorów...
 
Teraz należy życzyć graczom na starych konsolach jak najszybszego patcha, który chociaż część rzeczy naprawi, które zgłaszają gracze.
 
Ale komu by to przeszkadzało dać dwie opcje widok z ,, oczu'' i TPP ? No tak większą ilość bugów...

Giełda i inwestorzy by nie wytrzymała kolejnego przełożenia. Wystarczy zobaczyć co się na forum inwestorów...

No ale mogli od razu przesunąć grę o rok. A nie: trzy razy po trochu a i tak za mało. Niby gra się może odbić, patrz "No Man Sky", ale kurcze, to jest masakra.

EDIT:
Stare konsole są po prostu za słabe i CDPR się tutaj przejechał okrutnie na chęci wypuszczenia gry na wszystkie platformy jednocześnie.
 
10h gry za mną, przeszedłem prolog. Fantastyczna fabuła, wciąga niesamowicie.
Po Dzikim Gonie i tym, że CDP jest mistrzem dialogów to tu niestety się nie popisali.
Przy głównych misjach w wielu miejscach bez względu, którą opcje dialogową wybierzemy to nasz rozmówca odpowiada tak samo. Jest to strasznie słabe w momencie gdzie nasze wybory są kompletnie przeciwstawne.
Zauważyłem to ponieważ kilka razy z powodu błędów gry musiałem wczytać save i z ciekawości sprawdzałem inne opcje dialogowe.
 
Jestem ciekaw kiedy wyjdzie pierwszy popremierowy parch fixujacy
Ale komu by to przeszkadzało dać dwie opcje widok z ,, oczu'' i TPP ? No tak większą ilość bugów...
Cała gra została zaprojektowana pod FPP, TPP bardzo spłaszczyła by odbiór gry. I przez to niektórzy gracze mogliby ja gorzej odebrać nie widząc większości fajnych rzeczy które można dostrzec z perspektywy pierwszej osoby. I nawet by nie wiedziały o tym.
 
No ale mogli od razu przesunąć grę o rok. A nie: trzy razy po trochu a i tak za mało. Niby gra się może odbić, patrz "No Man Sky", ale kurcze, to jest masakra.

EDIT:
Stare konsole są po prostu za słabe i CDPR się tutaj przejechał okrutnie na chęci wypuszczenia gry na wszystkie platformy jednocześnie.

To co już pisałem: IMO zamiast na 10-go grudnia, to mogli przesunąć premierę na luty/marzec. Byłyby narzekania, ale koniec końców wyszłoby to lepiej PR-owo, bo gra byłaby po prostu bardziej dopracowana pod względem bugów. A tak... Cyberpunkowi dostaje się właśnie za bugi, które dla wielu przykrywają prawdziwe, naprawdę genialne walory tej gry.
 
Top Bottom