Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
PrzemoTornado
Podzielam Panską opinie muszą to naprawić i dodac latającą policję ktora sie nie cacka z nami i zmienić ten zombi ruch uliczy a takze zweikszyc róznorodnosc aut żeby sie nie powielaly na zasadzie kopiuj wklej. Chyba czytaja to co tutaj ludzie pisza wiec niech wyciągają wnioski.
 
No i proszę: post powyżej to idealny przykład do kogo trafił CDPR z marketingiem i dlaczego gra zbiera teraz baty. I nie mówcie mi proszę, ze to tacy gracze są winni, bo nie doczytali jakiegoś tam wywiadu z developerem, który mówił ze "CP to nie GTA".
Nie zrozum mnie źle. Jak już zrobili policje która się respaunuje za plecami. To niech to lepiej zrobią z "jajem". Żeby było ciekawie. To nie jest w końcu papierowe rpg z rzutami kostką.
 
doktor_fleck
No tak, tylko gracze są winni. :) Faktycznie po czesci maja racje bo robili preordery.
Post automatically merged:

PrzemoTornado
Gra byla robiona z olbrzymim rozmachem zatrudnienie gwiazdora z Holywoodu do tego najwiekszy budzet w historii gier komputerowych na swiecie i nie zrobic latajacej policji tylko spamujacej sie za naszymi plecami? Juz nie mowiac o latajacych karetkach ktore by zabieraly zwloki albo strazy pozarnej.
 
No i proszę: post powyżej to idealny przykład do kogo trafił CDPR z marketingiem i dlaczego gra zbiera teraz baty. I nie mówcie mi proszę, ze to tacy gracze są winni, bo nie doczytali jakiegoś tam wywiadu z developerem, który mówił ze "CP to nie GTA".
Ja niechce by to było GTA. Ale dodali do gry "gwiazdki". Jest i policja. To niech na boga zrobią to mega miodnie jak napisałem wyżej. Night City zasługuje na policje z prawdziwego zdarzenia. Taka smaczna rodzynka do całej ciekawej fabuły w ciekawym miejscu i czasie.

P.S. Ja swojej kopii gry nie mam zamiaru nikomu oddawać ni zwracać.:)
 
Last edited:
doktor_fleck
No tak, tylko gracze są winni. :) Faktycznie po czesci maja racje bo robili preordery.
Post automatically merged:

PrzemoTornado
Gra byla robiona z olbrzymim rozmachem zatrudnienie gwiazdora z Holywoodu do tego najwiekszy budzet w historii gier komputerowych na swiecie i nie zrobic latajacej policji tylko spamujacej sie za naszymi plecami? Juz nie mowiac o latajacych karetkach ktore by zabieraly zwloki albo strazy pozarnej.
Nie o to chodziło. Po prostu jak ktoś oczekiwał rpg, to raczej się nie zawiódł. Jak ktoś oczekiwał gry akcji w stylu GTA, tyle że w innym klimacie, to wtedy gorzej.
 
No i proszę: post powyżej to idealny przykład do kogo trafił CDPR z marketingiem i dlaczego gra zbiera teraz baty. I nie mówcie mi proszę, ze to tacy gracze są winni, bo nie doczytali jakiegoś tam wywiadu z developerem, który mówił ze "CP to nie GTA".

Cóż, nie mogę się nie zgodzić. Ta gra nie jest absolutnie czymś, co powinno aspirować do bycia piaskownicą do zabawy z policją, a niestety takie wrażenie po kilku fragmentach marketingowych materiałów można było odnieść. I nie można mieć pretensji, że ktoś grę kupił, by pobawić się właśnie w taki sposób, a teraz te aspekty krytykuje. Nawet jeśli sami uważamy, takoż i ja, że gra tym, w czym REDzi się specjalizują, bije konkurencję na głowę, szyję i wszystkie inne części ciała.

Kiedy weszło NC Wire z przewodnikiem po Night City, to sam odniosłem wrażenie, że miasto pełne będzie aktywności, na które przedmówcy zwrócili uwagę, i nie powiem, podobało mi się to, chociaż nie jest to do końca mój typ gry. Dopiero premierowy zwiastun pokazał mi, że może jednak gra będzie bliższa temu, do czego CDPR nas przy Wiedźminach przyzwyczaił, i dla mnie było to nawet bardziej hajpujące. Szkoda tylko, że z kilku oficjalnych materiałów promocyjnych tylko ich część faktycznie oddaje ducha gry.

Powtórzyłem sobie ostatnio zwiastun z 2013 roku i przyznam, że mimo iż nie jest jakoś szczególnie powiązany z grą, to jej refleksyjno-przytłaczający klimat oddaje dużo lepiej, niż zwiastuny z początków faktycznej promocji CP77.
 
Ovan09

No własnie, a gracze mieli prawo oczekiwac chociaz w pewnym stopniu gry nawiazujacej do GTA bo postanowili zrobic otwarty swiat i nawet dodac gwiazdki poszukiwania przez policje to samo co jest w GTA wiec tlumaczenie teraz ze to mialo nie byc GTA jest odwracaniem kota ogonem. W dodatku troche juz mierzi ciagle to porownywanie otwartego swiata do GTA przeciez otwarty swiat to swiat gdzie jest policja sa karetki pogotowa jest jakies zycie tego Rockstar nie wymyslil sam i nie opatentowal. Tak wiec jak sie robi otwarty swiat to trzeba chociaz to jakos pokazac zeby stanowilo tego namiastke a nie w taki prosty sposob gdzie policjanci sie pojawiaja za naszymi plecami od razu gdy cos zlego zrobimy a ruch uliczy jest w stylu zombi po sznurku. Jesli nie mieli doswiadczenia ani umiejetnosci to po co za to sie zabierali tak od razu mowiac o tym glosno? Zeby Hyppe podskoczylo? Trzeba bylo nie robic integracji naszego bohatera z tym swiatem a zostawic to na pozniej jak juz sie nauczą albo zatrudnią lepszych ludzi do produkcji gry z otwartym swiatem a tak wyszlo troche zalosnie gdzie wielu pisalo i mowilo otym ze to ma byc gra roku a nawet gra przelomowa w historii gier komputerowych.
 
No i proszę: post powyżej to idealny przykład do kogo trafił CDPR z marketingiem i dlaczego gra zbiera teraz baty. I nie mówcie mi proszę, ze to tacy gracze są winni, bo nie doczytali jakiegoś tam wywiadu z developerem, który mówił ze "CP to nie GTA".
O tym jak wygląda rozwój postaci dowiedziałem się z recenzji i jak sam go zobaczyłem w grze. Reklamowali grę jako mieszankę GTA z Borderlands to mają. Nawet na jednym z ostatnim trailerów gdy była mowa o rozwoju postaci to pokazali kreator wyglądu... :facepalm: Dział PR powinien zostać wywalony na zbity pysk. Wystarczyło grę porównywać do Deus Ex, Vampire: the Masquerade - Bloodlines (mimo, że to dwa różne uniwersa i stylistyki to jak się wchodzi do jakiegoś klubu czuć ducha tej gry; zresztą sam feeling rozgrywki jest podobny: własne mieszkanie, czytanie e-maili, słuchanie TV czy radia (nieraz pojawiają się informacje nt naszych działań), mieszanka skradania się i akcji, wykonywanie questów dla barwnych postaci, które mają własne cele) czy Fallout: New Vegas. Balonik nie zostałby wtedy napompowany do granic możliwości.
 
Last edited:
PATROL
Ja tez nie chce zeby to bylo kalka GTA tylko wlasnie polaczenie RPG z otwartym swiatem gdzie tworzymy wlasna postac ulepszamy a takze eksploracja teranu znajdowanie przedmiotow z ktorych tworzymy bronie ulepszamy itd To jest wlasnie to czego potrzebujemy tylko ze musi byc w tym otwartym swiecie namiasta jakiegos zycia czyli policja ktora sie nie cacka z nami i przemieszcza sie latajacymi pojazdami z ktorych wyskakuja policjanci majacy jakies super bronie laserowe glosno do nas krzczacy zeby byl haos totalny atmosfera grozy. Gdzie slyszymy jak sie ze soba komunikuja .po tym jak zwieksza sie intensywnosc poszukiwania. A takze powinna przylatywac karetka zabierac zwkloki no i jakas straz pozarna do gaszenia pozarow. Ten ruch uliczny poprawic zeby auta nie staly w korku tylko sie wymijaly zeby kierowcy reagowali gwaltownie zaczynali szybko odjezdzac krzyczac z przerazenia jesli w nich wycelujemy z broni a nie siedzieli sobie w aucie jakby sie nic nie dzialo ...Tylko tyle dodac i bylo by bardzo dobrze.
Post automatically merged:

PATROL
Jesli sie wydaje na gre rekordowo wysoki budzet w historii gier komputerowych to nie mozna sie spodziewac czegos przelomowego?
 
Last edited:
Max-Tac (latająca policja :-D) ma pojawiać się gdy już porządnie na to zasłużymy. Mam nadzieję że Redzi coś z tym zrobią. Night City zasługuje na policje z prawdziwego zdarzenia. Pisze to jako obywatel Night City. Chce się czuć bezpiecznie w tym mieście.;-)
 
PrzemoTornado
Ja też ;)
Powinniśmy też widziec jak od czasu do czasu policjanci ganiają przestepcow ktorzy uciekaja szybko ulicami w podpicowanych autach gdzie z ich aut wydobywa sie doniosla muzyka a policjanci wydaja przez megafony komendy zeby sie zatrzymali w jakism cyber tonie ;) To budowaloby klimat bo to miejsce przeciez jak mowia sami jest niby tak bardzo niebezpieczne. Zwlaszcza w nocy powinno byc zwiekszone natezenie popelniania przestepstw.
Post automatically merged:

@PrzemoTornado
Jesli oni zrobią to o czym tutaj piszemy to podbudują swój wizerunek a jak jeszcze naprawia gre na starsze wersje konsoli to jakos jeszcze rozejdzie sie to wszystko po kosciach i odzyskaja dobre imie. Przynajmniej mam taka nadzieje.
 
A gdy już nawet Max-Tac nie da nam rady to na ulice wjeżdzają czołgi. Żartuje.:) Wtedy nagle pojawia się policja za plecami. Jednostka Respawn-Police więksi kozacy niż Max-Tac. :)
 
PrzemoTornado
Byloby swietnie gdyby pojawilo sie cyber wojsko na ulicach ;) Ale to juz chyba za duzo wymagamy ;) Chociaz majac takie jak oni fundusze to czemu nie? Teraz moga nawet najlepszych zatrudnic gejmejkerow jesli madrze i przyszlosciowo mysla o rozwoju swojej firmy. Ale najbardziej powinni sie skupic na elementach RPG z czego zaslyneli i to dawalo frajde graczom. Niestety w CP tez to musi zostac poprawione bo nie jest dopracowane i nawet takie wszczepy gdzie mowili o tym ze to bedzie jeden z glownych watkow w grze a zostal niedpracowany i malo wplywa na nasz rozwoj. W dodatku powinno byc pokazywane jak nam wszczepiaja jakis implat w cialo...a nie ze sobie kupujemy jak w sklepie i tyle.
Post automatically merged:

PrzemoTornado
Czyli tak, Redzi powinni:
- Poprawic model jazdy zrobic wieksza przyczepnosc aut bez efektu mydelniczki a takze dodac jakies turbo przyspieszenie w tych super brykach gdzie slyszalny byly swist powietrza cos jak Hybrid sound.
- Poprawic ruch uliczny gdzie auta sie wymijaja a takze wieksza dodac roznorodnosc aut bo za czesto sie powielaja. Mysle ze w scislym centrum to powinny byc w wiekszosci same super bryki bez tych falloutowachy ktore pasuja bardziej poza miastem.
- Zrobic policje latajaca ktora jest w super bronei wyposazona.-
- Dodac karetki pogotowia latajce.
- Poprawic AI
- Poprawic animacje gdzie jak auto wpada do wody to musi byc efekt wzburzonej wody. Tak samo razacym bledem jest to jak wyskakujemy z rozpedzonego auta a nasz bohater nie przewraca sie na ziemie tylko jest od razu w pozycji stojacej. Dodac mozliwosc przebijania opon (chyba ze tego juz nie bedzie w 2077r? ) Brakuje tez efektu animacji gdy strzelamy do wody.
- Poprawic elementy ulepszen rozwoju bo wiele z nich nawet nie ma wiekszego wplywu na nasz rozwoj.
 
Last edited:
attx2
Nie no policje muszą poprawić. Nie może być tak że strzelam do swoich sąsiadów:)-) ). Pojawia się policja i wystarczy że wejde do swojego lokum a policja znika. I jakby nic się nie stało. Słabe to jest. Ta gra ma wielki potencjał. Naprawdę warto odstawić tą gre na półke i wrócić w lutym.
Post automatically merged:

PrzemoTornado
Byloby swietnie gdyby pojawilo sie cyber wojsko na ulicach ;) Ale to juz chyba za duzo wymagamy ;) Chociaz majac takie jak oni fundusze to czemu nie? Teraz moga nawet najlepszych zatrudnic gejmejkerow jesli madrze i przyszlosciowo mysla o rozwoju swojej firmy. Ale najbardziej powinni sie skupic na elementach RPG z czego zaslyneli i to dawalo frajde graczom. Niestety w CP tez to musi zostac poprawione bo nie jest dopracowane i nawet takie wszczepy gdzie mowili o tym ze to bedzie jeden z glownych watkow w grze a zostal niedpracowany i malo wplywa na nasz rozwoj. W dodatku powinno byc pokazywane jak nam wszczepiaja jakis implat w cialo...a nie ze sobie kupujemy jak w sklepie i tyle.
Post automatically merged:

PrzemoTornado
Czyli tak, Redzi powinni:
- Poprawic model jazdy zrobic wieksza przyczepnosc aut bez efektu mydelniczki a takze dodac jakies turbo przyspieszenie w tych super brykach gdzie slyszalny byly swist powietrza cos jak Hybrid sound.
- Poprawic ruch uliczny gdzie auta sie wymijaja a takze wieksza dodac roznorodnosc aut bo za czesto sie powielaja. Mysle ze w scislym centrum to powinny byc w wiekszosci same super bryki bez tych falloutowachy ktore pasuja bardziej poza miastem.
- Zrobic policje latajaca ktora jest w super bronei wyposazona.-
- Dodac karetki pogotowia latajce.
- Poprawic AI
- Poprawic animacje gdzie jak auto wpada do wody to musi byc efekt wzburzonej wody. Tak samo razacym bledem jest to jak wyskakujemy z rozpedzonego auta a nasz bohater nie przewraca sie na ziemie tylko jest od razu w pozycji stojacej. Dodac mozliwosc przebijania opon (chyba ze tego juz nie bedzie w 2077r? ) Brakuje tez efektu animacji gdy strzelamy do wody.
- Poprawic elementy ulepszen rozwoju bo wiele z nich nawet nie ma wiekszego wplywu na nasz rozwoj.
Mnóstwo graczy na całym świecie ma podobne życzenia. Cóż, pożyjemy zobaczymy. :)
 
Nie ma co tutaj dyskutować nad porównaniami do GTA, szacować czy to przede wszystkim RPG czy cokolwiek innego. Brak AI w tak wielkiej i drogiej grze w 2020 roku jest nie na miejscu, i jestem przekonany że Redzi zrobią co się da, by to w jakiś sposób poprawić w kolejnych aktualizacjach.
 
Jeszcze dodam do swojej wypowiedzi
- Gdy zajdziemy organom scigania za skore to musi byc w miescie duzy haos pojazdy musza zaczac jezdzic szybciej uzywac glosno klaksonow, piesi uciekac krzyczac a takze niektorzy mogliby do nas strzelac tak zebysmy czuli ze cale miasto jest przeciwko nam. Powinna byc totalna panika w miescie a takze powinnismy slyszec to jak sluzby kontaktuja sie ze podnioslym glosem.
- Poprawic walki z Bossami bo wyglada to slabo. Powinno byc bardziej widowiskowo zrobione. Liczylem na jakies walki z cyber robotami widzac w trailerze roboty z Terminatora.
 
Nie ma co tutaj dyskutować nad porównaniami do GTA, szacować czy to przede wszystkim RPG czy cokolwiek innego. Brak AI w tak wielkiej i drogiej grze w 2020 roku jest nie na miejscu, i jestem przekonany że Redzi zrobią co się da, by to w jakiś sposób poprawić w kolejnych aktualizacjach.
Amen.
 
Jeszcze dodam do swojej wypowiedzi
- Gdy zajdziemy organom scigania za skore to musi byc w miescie duzy haos pojazdy musza zaczac jezdzic szybciej uzywac glosno klaksonow, piesi uciekac krzyczac a takze niektorzy mogliby do nas strzelac tak zebysmy czuli ze cale miasto jest przeciwko nam. Powinna byc totalna panika w miescie a takze powinnismy slyszec to jak sluzby kontaktuja sie ze podnioslym glosem.
Nie musisz tego dodawać, zaznaczasz to w prawie każdym poście.
I mówię serio, jakaś granica między udowadnianiem/przekonywaniem swoimi argumentami a spamem istnieje i powoli zaczynasz ją przekraczać.
 
Top Bottom