Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Odnośnie walk z bossami, dla mnie irytujące jest, kiedy mamy do czynienia z RPGiem, oferującym możliwość robienia różnych buildów postaci, a podczas walki z bossem okazuje się, że jeden build jest mocno premiowany, a inny sprawia, że mamy mocno pod górkę. Dobrym przykładem może być tu Deus Ex: Human Revolution - postać zbudowana pod skradanie i cichą eliminację przeciwników oznaczała istną mordęgę podczas walki z pierwszym bossem, podczas gdy dla buildu z Typhoon Explosive System to była kaszka z mleczkiem. Szczęśliwie poprawiono to w wersji Director's Cut.
Dla porównania, stareńki Fallout 2. Postać z wysoką charyzmą, inwestująca w Speech. Walki załatwiają za nią towarzysze, których z wysoką charyzmą można mieć całą gromadę. Ale w Enklawie jesteśmy zdani sami na siebie, w związku z powyższym w bezpośrednim starciu z Frankiem Horriganem nie mamy szans. Swoje szanse możemy poprawić przejmując wieżyczki, niemniej jednak jeśli nie włączymy się do walki (co kończy się szybką śmiercią), to Frank prawdopodobnie sobie z nimi poradzi*. Ale jest jeszcze jedna opcja: postać z wysoką charyzmą bez problemu przekona stojących w pobliżu żołnierzy Enklawy do przyłączenia się do nas. Razem z wieżyczkami robią oni z Franka miazgę.

* raz zdarzyła mi się sytuacja, w której jedna z przejętych wieżyczek trafiła Franka za 900 obrażeń. Dwa strzały później było już po nim - i to było moje najkrótsze z nim starcie (jedna runda).
 
Mnie zawsze najbardziej męczą walki na pięści. Nigdy to nie jest dopracowane, tylko takie nudne atakowanie w nieskończoność aż przeciwnik padnie.
 
Odnośnie walk z bossami, dla mnie irytujące jest, kiedy mamy do czynienia z RPGiem, oferującym możliwość robienia różnych buildów postaci, a podczas walki z bossem okazuje się, że jeden build jest mocno premiowany, a inny sprawia, że mamy mocno pod górkę.
Ekstremalny przykład: Vampyr.
Miałem build pod ogłuszanie przeciwników kołkiem + wysysanie. Całą grę działał jak złoto. Ostatni boss za to był zwyczajnie odporny na ogłuszenie, więc cały build nie działał. :D
 
Moim zdaniem jeśli chcesz mieć grę, która ma mieć cokolwiek wspólnego z RPGiem, to starcia z bossami będą miały różny stopień trudności w zależności od posiadanych umiejętności.

Biorąc przykłady z życia nie-wirtualnego najbliższe co przypomina walki z bossami to wszelkiego typu starcia walki wręcz. Przykładowo wezmę boks to nie jest tak, że w starciu bokserskim szanse zawodników są 50:50. Są różne style walki i jeden styl walki może kontrować drugi.Do tego dochodzą warunki fizyczne, miejsce pojedynku czy jego warunki (i tysiace innych zmiennych) Żaden bokser nie posiada nieskończonej liczby ruchów, jest to skończona liczba, która potem tworzy kombincje w czasie walki. Dlatego przed starciami profesjonaliści analizują poprzednie walki przeciwników, ich ruchy, kombinacje. Oczywiście jest też element nieprzewidywalności, ale w ograniczonym czasie twój przeciwnik jest w stanie nauczyć się bardzo ograniczonej liczy nowych ruchów, które jest w stanie wprowadzić do użytku - pamięc mięsniowa, nawyki, udodobania.

Jak to się ma do gier wideo? Jest róznica pomiędzy bossem, który ma 2 ruchy , a takim który ma tych ruchów 10 (tak jak jest różnica pomiędzy początkującym bokserem a mistrzem świata). Jak boss ma 2 ruchy to masz tylko 4 sekwencje składające się z dwóch ruchów: 1,1 - 1,2 - 2,1 - 2,2, a jak masz 10 ruchów to takich sekwencji masz 92378 (do sprawdzenia, bo probablistykę miałem 15 lat temu). Taki z 10 będzie bardziej nieprzywidywalny, i wydawać się bardziej prawdziwy.

Są gry gdzie wraz ze stopniem trudności rośnie "złożoność" bossów: wyprowadzają ataki o większej różnorodności. Z reguły jest jednak tak, że poziom trudności polega głownie na tym, że zwiększa się obrażenie i liczbę punktów bossa, a gracz ma nadrobić tą różnicę maksowaniem postaci i bardziej skupioną grą.

Przykładowo,. gdyby jakiś producent gier chciał właśnie robić w ten sposób walki z bossami - przykładowo przy 3 stopniach trudności - na łatwym boss wyprowadzałby 2 ataki, na normalnym 5, a na trudnym 10. Na pewno byłoby to fajne dla części graczy, ale oznaczałoby, że design bossów musieliby zaczynać od najtrudniejszego stopnia trudności. Bossy na różnych poziomach trudności musiałaby zapewniać jednak jakiś zbliżony poziom rozrywki, a taki łatwy blado wypadałby w porównaniu do trudnego. Część graczy odcięta byłaby od kontentu, nie jest to jakąś tragedią,ale oznaczałoby, że duża część pracy włożona w te walki z bossami nie zostałaby skonsumowania przez graczy...
 
Słuchajcie pany, mam rtx 2080 i po najnowszej aktualizacji mam niedostępną opcję DLSS. Sterowniki aktualne. Czy już nie ma wsparcia dla 2080 i dlss w tej grze? Czy może da się to jakoś obejśc? Pozdro.
 
To, że używają akurat tej grafiki nie może być dziełem przypadku. Coś musi być na rzeczy.
FwvVDJkXgAAmqme.jpg
 
Dotarł już ktoś w wersji 2.0 do Adasia Smashera? Tu i tam czytałem, że zaszły jakieś zmiany w walce z nim i ciekaw jestem czy tylko zwiększyli jego siłę i żywotność czy może jednak całe starcie zostało bardziej rozbudowane.
 
Czy może ktoś doprecyzować jak to w końcu jest z tym autem?
6-eng-phantom-liberty.png

Sposób w jaki jest to zapisane sugeruje, że to po prostu wcześniejszy dostęp.
Z drugiej strony email od GOG'a straszy, żeby się śpieszyć bo to ograniczone czasowo jest.
No to już sam nie kumam.
 
Czy może ktoś doprecyzować jak to w końcu jest z tym autem?
View attachment 11362927
Sposób w jaki jest to zapisane sugeruje, że to po prostu wcześniejszy dostęp.
Z drugiej strony email od GOG'a straszy, żeby się śpieszyć bo to ograniczone czasowo jest.
No to już sam nie kumam.
Z preorderem dostaniesz za friko, bez będziesz musiał wybulić w grze jak za każdy inny samochód.
 
Pytanie do konsolowców - macie już dostępny preload dodatku? Mieli odpalić 48h przed premierą a u mnie na XSX cisza.
IMG_4702.jpeg
 
Po wszystkich patchach, po ograniu kilku godzin dodatku, chcę tylko powiedzieć, że CP 2077 jest w końcu taką grą, w jaką zawsze chciałem zagrać! Ale dlaczego ja nie gram w grę, tyko piszę? A no tak, bo "Widmo Wolności" jest tym dla Cyberpunka, tym czym "Krew i Wino" było dla Wiedźmia! Jest chęcią poznania historii, jest świeżym powietrzem, jest doskonałą historią i świetnymi bohaterami! Dziękuję całej ekipie REDów, że się nie poddali, że im się chciało słuchać nas, fanów i doprowadzić grę do niemal ideału!
 
Last edited:
Witam.
Czy tylko ja mam problem z wczytaniem zapisu, czy jest to jakiś większy problem? Gram na PS5.
18aef5efddf92-screenshotUrl.jpg
 
Witam.
Czy tylko ja mam problem z wczytaniem zapisu, czy jest to jakiś większy problem? Gram na PS5.View attachment 11366098
Nie tylko. Też mam ten problem, podobnie jak wielu graczy na PS5. Redzi pracują nad poprawieniem tego w patchu 2.01 (przy czym już ogłosili, że nie naprawi to dotychczasowych save'ów), a tymczasem trzeba cofnąć się do któregoś z ręcznych zapisów i nie operować na automatycznych.
 
Top Bottom