Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Zależy kto ma oczywiście jakie oczekiwania wobec komfortu rozgrywki, jednemu wystarczy stałe 30fps, inny będzie potrzebować 60fps, a jeszcze inny stwierdzi że 75fps to absolutne minimum.

Oczywiście pod warunkiem, że ma odpowiedni monitor, bo chyba standardowy 60hz nie wyświetli więcej niż 60 fps, niezależnie od tego ile zapewni gra.
 
Oczywiście pod warunkiem, że ma odpowiedni monitor, bo chyba standardowy 60hz nie wyświetli więcej niż 60 fps, niezależnie od tego ile zapewni gra.
Zawsze można spróbować podkręcić :p
Mi stałe 30FPS wystarczy chociaż mile widziana większa ilość. Ale gdy mam wybór np 45FPS czy 30 ale na ultra to wolę 30...(Mam nadzieję, ze w 4k na ultra CP 2077 nie spadnie poniżęj 30) W CS nie gram xDDDD Swoją drogą przyzwyczaiłem się do gry w okolicach 30FPSów. Czyli monitor 60hz mi wystarczy tym bardziej, że gram właśnie w 4k. Kiedyś gdy pojawi się większa różnorodność kart dających radę ultra-60FPS-4k to wymienię swoją.
 
Zawsze można spróbować podkręcić :p
Mi stałe 30FPS wystarczy chociaż mile widziana większa ilość. Ale gdy mam wybór np 45FPS czy 30 ale na ultra to wolę 30...(Mam nadzieję, ze w 4k na ultra CP 2077 nie spadnie poniżęj 30) W CS nie gram xDDDD Swoją drogą przyzwyczaiłem się do gry w okolicach 30FPSów. Czyli monitor 60hz mi wystarczy tym bardziej, że gram właśnie w 4k. Kiedyś gdy pojawi się większa różnorodność kart dających radę ultra-60FPS-4k to wymienię swoją.
W strzelankach akurat 60 fps jest bardzo pomocne i wolę już przeboleć detale graficzne niż męczyć się z 30 fps (do ,których nie jestem przyzwyczajony) lub skokami 60-50-40 klatek.
 
Chwila, chwila, piszecie o gtx 1070 czyli kartach, które kosztują w okolicach 1800-2000 zł to gdzie tu brak wymaganych upgradow PC w związku z odpalaniem CP? Ja się łudzę, ze odpalenie i granie w FullHD to i na gtx 970 pójdzie, gdzie oczywiście chce grafikę tez wymienić
 
Mam ważne dla mnie pytanie.

Chcę w dniu premiery grać w Cyberpunk 2077 z najwyższymi detalami w grze - czy jest sens pakować się w komputer za 15k, czy może zaoszczędzić pieniążki i poczekać na konsolę nowej generacji?

Jeśli Cyberpunk 2077 będzie miał swoją premierę przed wypuszczeniem na rynek konsol/konsoli nowej generacji i gra w wersji na PC zostanie downgradowana do wersji konsolowej starej generacji. W takim scenariuszu nie widzę sensu kupować drogiego komputera na premierę gry.

(Pomijam tutaj liczbę klatek i rozdzielczość którą na PC zawsze możemy skalować w górę właściwie bez ograniczeń)

Drugi scenariusz. Jeśli wersja PC będzie downgradowana do wersji konsol nowej generacji (nawet jeśli konsole te nie będą jeszcze dostępne w dniu premiery gry), to wtedy ok, widzę sens kupowania drogiego komputera.

Trzeci scenariusz. Gra na PC zostanie downgradowana do konsol obecnej generacji, a po wyjściu nowych konsol, wersja na PC uzyska dostęp do ustawień w wyższych detalach (czyli downgrade ale już do nowych konsol). W takim przypadku, kupowanie nowego komputera niekoniecznie będzie miało sens. Jeśli lepsza grafika na PC będzie dostępna dopiero po wyjściu nowych konsol, to może zamiast wydawać 15k na komputer, będę wolał poczekać te kilka miesięcy, wydać 2k na konsolę i mieć porównywalną grafikę w grze.

Pozdrawiam
 
Jeśli Cyberpunk 2077 będzie miał swoją premierę przed wypuszczeniem na rynek konsol/konsoli nowej generacji i gra w wersji na PC zostanie downgradowana do wersji konsolowej starej generacji. W takim scenariuszu nie widzę sensu kupować drogiego komputera na premierę gry.

Obawiam się, że tak może być aby nie urazić graczy konsolowych, między innymi z tego powodu np. R* zawsze najpierw wydaje gry na konsole, a później na PC-ty, ponieważ gdyby w tym samym dniu wyszło RDR 2 na PC-ty i konsole to gracze konsolowi byliby potraktowani jako gorsi biorąc pod uwagę jak fatalnie RDR 2 momentami chodzi na obecnych konsolach i jakie drewniane nieprecyzyjne jest sterowanie oraz biorąc pod uwagę, że GTA V na PC-ty miało wzorową optymalizację i tak samo by było z RDR 2 na PC, co po prostu skutkowałoby gorszą sprzedażą RDR 2 na konsolach.

Jednak osobiście nie wyobrażam sobie grać w Cyberpunka na konsoli znam się trochę na grach i wiem, że na padzie będzie po prostu gorsza imersja płynąca z gry, w ogóle już zostało potwierdzone, że na konsolach będzie wspomaganie celowania także daje to do myślenia.

Ale z tym 15K na PC to grubo przesadziłeś,
 
Ale z tym 15K na PC to grubo przesadziłeś,
Nie koniecznie.
Sprzęt na jakim pokazywany był CP 2077 na E3 2019
  • CPU: Intel Core i7-8700K,
  • MB: Asus ROG Strix Z370-I GAMING,
  • RAM: G.Skill Ripjaws V 2x 16 GB 3000 MHz,
  • GPU: Nvidia Titan RTX,
  • SSD: Samsung 960 Pro 512 GB SSD M.2,
  • PSU: Corsair SF600 (600 W)
Na tę chwilę ten zestaw kosztuje więcej niż 15K PLN (głównie za sprawą GPU)
Rok wcześniej była taka sama konfiguracja, ale zamiast Titana RTX był użyty GTX 1080 Ti, i w takim przypadku to jest koszt około 10K PLN.

Ale, dodajmy do tego, że na obu pokazach rozdzielczość gry była niska tylko 1080p, a fps były w przedziale 30k/s - 60k/s. Czyli oba te parametry to żaden hi-end, a raczej minimum.

Wiem, że gra jest w trakcie optymalizacji i na pewno wyniki się poprawią.
Jednak biorąc pod uwagę, że będę chciał zagrać w wyższej rozdzielczości - co najmniej 1440p - i z włączonym RTX oraz na full detalach, to zbliżamy się raczej do konfiguracji komputera z tego roku, a nie z poprzedniego.
 
Ta 15K z czego sama karta graficzna kosztuje 10K, w przyszłym roku to od tego Titan RTX lepsza już będzie karta graficzna która będzie kosztować około 3K-5K bo na przyszłym rok ma być nowa generacja kart graficznych od Nvidia i AMD, w ogóle już teraz masz RTX 2080 Ti który kosztuje 50% mniej niż Titan RTX, a nie jest od niego jakoś znacząco gorszy.

Redzi wybrali do prezentacji Titan RTX bo to po prostu obecnie najlepsza karta graficzna każdy tak robi przy prezentacjach swoich gier, w ogóle "nikt" nie kupuje takiej karty graficznej do gier bo jest to nieopłacalne.
 
Dokładnie jeszcze nie było optymalizacji...Każdy wydawca przede wszystkim celuje w normalnego Kowalskiego, a nie osoby grające na kompie za 15K bo to nisza. Sam celuje w komp do max 5500k nawet grając w 4k. 30FPS W CP mi wystarczy. Ale miło by było wiedzieć czy na nową generację się pojawi czy tylko jako możliwość kompatybilności wstecznej bo sam zastanawiam sięczy kupić na PC czy poczekać na nową konsolę i zakupić i na nią. Swoją drogą liczę na oficjalne porównanie platform przed premierą jak to robią Ytberzy po premierze.
A co do pada to właśnie na nim zamierzam grać. Wyćwiczyłem się na tyle, że szybko headshoty walę niezależnie od broni :p
 
@SLVPRO Zgadza się z Tobą, tylko że nie wiemy kiedy pojawią się nowe karty graficzne, to może być grubo po premierze gry. A może Bitcoin poszybuje do góry, wtedy karty graficzne mogą nawet podrożeć. Nie wiemy też jak mocne będą konsole nowej generacji i po wypuszczeniu ich na rynek, wersja PC może dostać takiego boosta, że gry zaczną przypominać prezentację Unreal Engine z 2018 roku "Reflections Real-Time Ray Tracing Demo" i wtedy tylko najnowsza karta graficzna (pewnie znowu w cenie 10k) uciągnie grafikę na full. I co mi wtedy po tym Titanie RTX za 3k?

To wszystko gdybanie, dlatego opieram się na tym co wiemy w tej chwili. Gdybym dzisiaj chciał kupić komputer PC na premierę CP 2077 i mieć wszystko na maksa z RTX, minimum 1440p, 60 fps, to wydatek 15k wydaje się być realny.
 
@SLVPRO Nie wiemy też jak mocne będą konsole nowej generacji
Akurat to wiemy, tylko że nie za bardzo ma to przełożenie na PC, bo wiadomo z konsol wyciska się więcej.
A next-genowe konsole to
-procesor zbliżony do Ryzena 3700X (tylko obniżony zegar boost do 3.2GHz)
-układ graficzny o mocy zbliżonej do 5700XT (może trochę mocniejszy)
-i jedyna niepewna jak dziś rzecz to ilość pamięci, mówi się że albo 16GB albo 24GB,
-SSD o odczycie powyżej 4096MB/s (bo zapis ma być znacznie słabszy, dla konsol głównie będzie się liczyć odczyt)

więc dane nt. nowych konsol są mniej więcej znane dość dobrze.
jakie to będzie miało przełożenie na wymagania wersji PC, ciężko powiedzieć, ale że konsole w porównaniu do poprzedniej generacji największego kopa dostaną w CPU i w dysku SSD to na tym polu może być największy wzrost wymagań.

Czyżby tytuł który by zalecał do działania NVME ? całkiem możliwe, chociaż to takie teoretyzowanie.
 
Akurat to wiemy, tylko że nie za bardzo ma to przełożenie na PC, bo wiadomo z konsol wyciska się więcej.
A next-genowe konsole to
-procesor zbliżony do Ryzena 3700X (tylko obniżony zegar boost do 3.2GHz)
-układ graficzny o mocy zbliżonej do 5700XT (może trochę mocniejszy)
-i jedyna niepewna jak dziś rzecz to ilość pamięci, mówi się że albo 16GB albo 24GB,
-SSD o odczycie powyżej 4096MB/s (bo zapis ma być znacznie słabszy, dla konsol głównie będzie się liczyć odczyt)

więc dane nt. nowych konsol są mniej więcej znane dość dobrze.
jakie to będzie miało przełożenie na wymagania wersji PC, ciężko powiedzieć, ale że konsole w porównaniu do poprzedniej generacji największego kopa dostaną w CPU i w dysku SSD to na tym polu może być największy wzrost wymagań.

Czyżby tytuł który by zalecał do działania NVME ? całkiem możliwe, chociaż to takie teoretyzowanie.
Konsola będzie mocniejsza niż mój komp po upgradzie jaki sobie założyłem xd
 
Konsola będzie mocniejsza niż mój komp po upgradzie jaki sobie założyłem xd
Tylko że ta konsola wychodzi dopiero w przyszłym roku, i to pod koniec, do tego czasu mają wyjść nowe grafiki od Nvidii/AMD/Intela które będą mocniejsze niż konsolowe GPU.

Poza tym taka konsola ma starczyć na 6-7lat, no i oczywiście pierwsza generacja tytułów nie wykorzysta mocy w pełni.

Ja po tuningu mam więcej pod maską (nie licząc grafiki która czeka na zmianę) no ale liczę że wersja PC-towe wydanie CP2077 nie ucierpi przez równanie do odchodzących konsol, tylko pokaże jak będą wyglądać tytuły Next-Gen.
 
No nic, ja czekam nadal do obniżek, czy to w czasie Black Friday czy po nowym roku. Na ten moment PC jaki mnie interesuje (bez nowej karty graficznej) to koszt ok. 2700 zł. Trzeba zbierać i sprzedaż starego PC
 
@froget67 masz rację, źle się wyraziłem, chodziło mi oto, że nie wiemy jak nowe gry będą wyglądały na konsolach nowej generacji. Jak sam zauważyłeś trudno to przełożyć.

Według mnie wszystko zależy od rozmachu wykorzystania RTX w grze. Obecnie chyba żadna gra (nawet Quake II RTX) nie wykorzystuje RTX w 100% ponieważ każdy GPU jest za słaby, tylko niektóre elementy otoczenia i tylko do pewnego stopnia odbijają promienie. Dlatego gry nie wyglądają tak jak na "Reflections Real-Time Ray Tracing Demo". Więc tutaj mamy jedną wielką niewiadomą. Ale jest to nowa technologia, więc zakładam, że z roku na rok dostaniemy coraz więcej RTX w grach i coraz mocniejsze karty graficzne.
 
Tylko że ta konsola wychodzi dopiero w przyszłym roku, i to pod koniec, do tego czasu mają wyjść nowe grafiki od Nvidii/AMD/Intela które będą mocniejsze niż konsolowe GPU.

Poza tym taka konsola ma starczyć na 6-7lat, no i oczywiście pierwsza generacja tytułów nie wykorzysta mocy w pełni.

Ja po tuningu mam więcej pod maską (nie licząc grafiki która czeka na zmianę) no ale liczę że wersja PC-towe wydanie CP2077 nie ucierpi przez równanie do odchodzących konsol, tylko pokaże jak będą wyglądać tytuły Next-Gen.
No ja już mam RTX 2060 a planuję 32Gb ramu oraz procek Ryzen 3600 więc kolejny upgrade dopiero za 6 lat :p Oby to starczyło na CP Na ultra/wysokie w 30FPS w 4k xDDD
 
W tym tygodniu rozpoczyna się Gamescom, jak myślicie będzie jakaś bomba w stylu Keanu Reeves na tegorocznym E3?
 
Top Bottom