Directx 12, OBS, The Witcher 3 Next Gen

+
Cześć. Dlaczego Wiedźmin 3 Next Gen uruchomiony z Directx 11 działa dobrze w OBS, ale uruchomiony z Directx 12 nie. OBS nie renderuje wideo. Ekran jest czarny. Jak naprawić ten problem? Pozdrowienia.
Hello. Why The Witcher 3 Next Gen running with Directx 11 works fine in OBS but running with Directx 12 doesn't. OBS does not render video. The screen is black. How to fix this problem? Regards.
 
Takie rozwiązanie znalazłem na forum steam:

Here are the COMPLETE steps to fix this.

To fix Witcher 3 (with Next-Gen 4.0 Patch) running in OBS 28.1.2 in DX12 mode:

1.) Navigate to the Witcher 3 folder at (default Steam and Witcher installations locations):
"C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\The Witcher 3\bin\x64_dx12"
2.) Then you need to either rename or delete "d3d11on12.dll"
3.) Restart the game and it will work then.
 
Ten plik to w ogóle do czegoś jest potrzebny? Gra działa i klatkuje tak samo z nim, jak i bez niego. Jego usunięcie za to umożliwia działanie nakładek - OBS, MSI Afterburner, Fraps, czy RTSS.
 
Ja również usunąłem ten plik i gra działa. Pewnie RED'zi nie chcieli abyśmy widzieli jak ich gra marnie wykorzystuje zasoby systemowe, więc wyłączyli (przez ten plik) możliwość monitorowania W3.

P.S. Swoją drogą to ciekawe, że Digital Foundry milczy o tym update (zarówno w wersji na konsole jak i PC), gdy przed premierą zrobili zajawkę. Czyżby technicznie była to taka katastrofa, że RED'zi wybłagali ich aby nie dawali analizy (przynajmniej do momentu załatania)?
:smart:
 
Ja również usunąłem ten plik i gra działa. Pewnie RED'zi nie chcieli abyśmy widzieli jak ich gra marnie wykorzystuje zasoby systemowe, więc wyłączyli (przez ten plik) możliwość monitorowania W3.

P.S. Swoją drogą to ciekawe, że Digital Foundry milczy o tym update (zarówno w wersji na konsole jak i PC), gdy przed premierą zrobili zajawkę. Czyżby technicznie była to taka katastrofa, że RED'zi wybłagali ich aby nie dawali analizy (przynajmniej do momentu załatania)?
:smart:
Bo d3d11on12.dll z założenia miał pewnie działać lepiej niż wbudowane biblioteki D3D11On12 wrappera instrukcji z DX11 do DX12, nie jest to rozwiązanie przeznaczone do wymagających scen graficznych 3D o czym informuje nawet sam Microsoft. Usunięcie tego pliku lub zmiana jego nazwy pozwala grze skorzystać z bibliotek wrappera DX12 wbudowanych w systemie Win 10/11 i dlatego programy do monitorowania FPS nie mają z nimi problemu. Najzabawniejsze, że ponoć d3d11on12.dll jest zepsuty, więc gra mimo jego załadowania i tak z niego nie korzysta tylko uruchamia domyślne biblioteki w systemie, brawo CDP... brawo...
 
Top Bottom