Edycja Rozszerzona - problemy z instalacją, problemy w grze po instalacji

+
Status
Not open for further replies.
Ja też wiem ;) Mam wersję z GOGa i zarówno dubbing, jak i napisy są po polsku.
Wystarczy przestawić język dialogów (audio) na PL - jest to w tym samym miejscu, gdzie opcje 'wydajnościowe' (rozdzielczość, jakość detali graficznych itd. - dostęp z launchera).

Popatrz zresztą na opis gry:
Audio: English, French, German, Polish, Russian.
Text: English, French, Italian, German, Spanish, Czech, Hungarian, Italian, Japanese, Polish, Russian, Chinese, Turkish.
http://www.gog.com/en/gamecard/the_witcher_2
 
szypek26 said:
Ja też wiem ;) Mam wersję z GOGa i zarówno dubbing, jak i napisy są po polsku.
Wystarczy przestawić język dialogów (audio) na PL - jest to w tym samym miejscu, gdzie opcje 'wydajnościowe' (rozdzielczość, jakość detali graficznych itd. - dostęp z launchera).

Popatrz zresztą na opis gry:

http://www.gog.com/en/gamecard/the_witcher_2

No to nie zauważyłem tego. Przed momentem pozwoliłem instalatorowi samemu ściągnąć patche i też problem. Chwilę później ale również więc wychodzi na to, że moja EK była kupiona bez sensu. Nie powinno być mimo wszystko takich problemów.
 
szypek26 said:
No nie powinno. Ale nie da rady uniknąć absolutnie wszystkich błędów.

Pomocna się okazała ta porada techniczna
http://en.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/29690-tw2ee-patch-md5-checksums/

Porównałem sumy kontrolne i ściągnąłem uszkodzone pliki i leci OK
 
Przeinstaluj grę. Btw, nie trzeba było instalować jakiś modów graficznych. Najpewniej sam namieszałeś.
 
Witam!
Jestem nowy na tym forum i mam wielki problem co do gry wiedźmin 2 Bowiem gdy włączam grę nie widzę filmików (widzę tylko te z cdaction itp.) a w menu nie widzę opcji. Sterowniki aktualizowane. Proszę o pomoc, z góry dziękuję
PS: wersja najnowsza ORYGINALNA
 
Witam
Otóż jest taki problem, w Flotsam kiedy wychodzę z karczmy(nie ważne kiedy) pojawia się czarny ekran i tyle.Są odgłosy karczmy ale nic poza tym

scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Pomocy Technicznej, ale korzystać z już istniejących --- lista tematów
zachęcam też do korzystania z innych dostępnych pomocy --- wyszukiwarki oraz Forumowego Samouczka
szypek
 
Witam
Otóż jest taki problem, w Flotsam kiedy wychodzę z karczmy(nie ważne kiedy) pojawia się czarny ekran i tyle.Są odgłosy karczmy ale nic poza tym
 
Reinstalka nic nie dała. Nie mam żadnych modów a trawy w akcie II same sie dodają i znikają. Problem w tym też że nie wiem czy to błąd gry czy coś z mojej strony
 
Nie mówisz przypadkiem o czymś takim: http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/22431-problemy-sprzetowe-z-wydajnoscia-pytania-o-upgrade-sprzetu-temat-zbiorczy/page__st__580__p__871906#entry871906 ?
Jakby link nie zadziałał dokładnie - post usera TheNizar, przedostatnia strona tematu.
 
Witam, wypowiadam się na forum Wiedźmina po raz pierwszy od bardzo dawna. Ostatnio się wypowiadałam jak jeszcze była pierwsza część gry :). I ja również mam problem z instalacją ER Wiedźmina, już od ponad doby się nad tym męczę. Wyrzucało mi błąd, więc (po przejrzeniu jakiegoś forum i zobaczeniu filmiku z poradą na YT) podmieniłam dwa pliki: patch-1.bin i patch-2.bin. Po kliknięciu installera więcej błędów już mi nie wyrzucało, niby proces instalacji doszedł do końca, włączyłam grę, ale... nic się nie zmieniło. Gra jest taka, jak przedtem. Nie ma nowego intra, filmiku wyjściowego, nowego questu i nowej mapki (a przynajmniej wyczytałam na internecie, że w ER takie są właśnie nowości). Bardzo proszę, czy ktoś mi może w miarę łopatologicznie wytłumaczyć co robię źle i ewentualnie pomóc?
 
Zacznijmy od launchera - czy ma napis "Edycja Rozszerzona"?
Potem, po odpaleniu gry - gdzieś pomiędzy reklamami powinno się odpalić intro z Letho, robiącym rzeź na statku. Nie ma?
Dalej - jak pojawi się menu gry, też powinien być napis "Edycja Rozszerzona", hm?
 
Nie ma nic z tego z tego, co wymieniłeś. Tak jak mówię, niby proces instalacji doszedł do końca, ale gra w edycję rozszerzoną się nie zmieniła. Być może klikam nie tam gdzie trzeba. Bo dobrze rozumiem, że trzeba ostatecznie kliknąć w plik "TW2EE_Patch.exe", który znajduje się w folderze "Downloads"?
 
Yyy... no zależy, co rozumiesz przez "ostatecznie" ;) Powinno wyglądać to tak, że pobierasz wszystkie pliki patcha, a potem odpalasz wspomniany plik, który zaczyna patchowanie gry.
 
W sensie, że to głównie klikam i na końcu całego szeregu czynności, żeby zainstalować ;). Tak czy inaczej, zrobiłam teraz tak, że ręcznie pościągałam wszystkie pliki i podmieniłam. Odpaliłam instalatora, o błędach mnie nie poinformowało, pokazało mi zakończenie procesu instalacji i kazało zrestartować komputer. I nadal nic. Nie ma napisu "Edycja Rozszerzona" na launcherze, nie ma filmiku z Letho urządzającym rzeźnię na początku, nic. Tak jakby w ogóle patch nie chciał chwycić zainstalowanej na kompie gry. Po prostu instalacja nic w grze nie zmieniła. Za to w trakcie instalacji pokazuje mi coś takiego jak "konserwacja programu Miscrosoft. NET Framework 4". Czy coś takiego w ogóle powinno się pojawić? Bo wygląda dosyć podejrzanie i nie na miejscu... Przynajmniej dla mnie (a ja na komputerach się nie znam ;)).
 
Nie no, .NET Framework 4 jest wymagany do prawidłowego działania sieciowej części gry (wysyłanie wyników z Areny), także tym się nie przejmuj.
Natomiast twój problem jest... nietypowy :D Patchowanie czasem bardziej nie działa niż działa, czasem dzieją się cuda, ale twój przypadek jest chyba pierwszy. Trudno nawet jest mi coś sensownego poradzić...
Jedyna porada (dość głupia, bo z serii "format dobry na wszystko") - jeśli masz szybkiego neta, albo wolnego, ale nie szkoda ci parunastu godzin - możesz pobrać sobie już spachowaną do ER wersję z GOG.com - za darmo. Z nią żadnych problemów nie ma, bo po prostu omijasz patchowanie. Ale to 16 GB danych - link tutaj: http://www.gog.com/en/witcher2/backup/
 
Hmmm, wpadłam na pomysł, żeby odpalić grę nie ze skrótu na pulpicie, tylko bezpośrednio z folderu, który mam na dysku D (ale RE tak czy inaczej powinna się z pulpitu odpalać. Chyba...). I tym razem launcher jest z "Edycją Rozszerzoną". Tyle, że jak go włączam, to pyta mnie, czy zainstalować patcha 3.2. Jak potem próbuję uruchomić grę, to mi wyskakuje "uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono fmodex.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem". Czyli mam od nowa zainstalować Wiedźmina? Lub patcha? Co to jest "fmodex.dll" ;)?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom