Edycja Rozszerzona - problemy z instalacją, problemy w grze po instalacji

+
Status
Not open for further replies.
Przekopiowałam powyższy plik (i jeszcze z dwa inne) z folderu Wiedźmina na dysku C do folderu Wiedźmina na D (wychodzi na to, że mam go zainstalowanego na dwóch dyskach... Nie wiem, czy tak być powinno) i (alleluja!) Edycja Rozszerzona zaczęła działać. Ale tylko jak odpalam z folderu na dysku D. I tak, już tego patcha 3.2 instalowałam, tylko niestety komputer chce go instalować za każdym razem jak włączam launchera. Tym razem pokazuje mi, żeby zainstalować patch 3.2 Chinese, wcześniej tego "chinese" tu nie było... Zainstalować?
Aha, jak już włącza mi się menu główne gry, to tło, niestety, jest czarne. Podobnie jak włączają się napisy końcowe, to nie ma grafiki w tle, są tylko same creditsy. Przypuszczam, że nie powinno tak być? Da się coś z tym zrobić?
 
"Chinese" to po prostu aktualizacja z chińskim językiem. Do grania po polsku kompletnie nieprzydatna, ale możesz sobie zainstalować, jak cię komunikat denerwuje.

Wychodzi jednak, że masz jakiś niesamowity bałagan z Wiedźminem, skoro jest na obu dyskach... Chyba, że masz na myśli Moje Dokumenty i lokalizację reszty plików, dajmy na to D:\Gry\Wiedźmin 2 - wtedy to normalne. Jeśli jednak jest inaczej, ja bym wywalił wszystko do zera i instalował, patchował od nowa. Bo problemy mogą się nawarstwiać.
 
Ahaś, poszłam za Twoją radą, wszystko wywaliłam, zainstalowałam Wieśka od nowa - tylko, że zainstalowałam na D, zamiast w Program Files na C. Mam tam po prostu znacznie więcej miejsca, na C raczej nie dałoby się zainstalować i grę i patcha z 10 GB. No i musiałam przy tym stworzyć nowy folder dla gry, nie wiem czy to ma na nią jakiś wpływ (i czy w ogóle zainstalowanie jej na D ma na nią wpływ negatywny). Wszystko było piknie (nawet przy instalacji gry samo mi zasugerowało update do Edycji Rozszerzonej), dopóki przy patchowaniu nie wyskoczył błąd, tym razem z launcherem. Że nie może go znaleźć. Masz może na to jakąś radę?
(Boże, ale ja już jestem zmęczona użeraniem się z ER =_=).
 
No i musiałam przy tym stworzyć nowy folder dla gry, nie wiem czy to ma na nią jakiś wpływ (i czy w ogóle zainstalowanie jej na D ma na nią wpływ negatywny
Nie, ja wszystkie gry instaluję na D ;) Miejsce instalacji generalnie wielkiego znaczenia nie ma, o ile masz miejsce i nie pchasz się do jakiś katalogów systemowych (np. Windows).

Wszystko było piknie (nawet przy instalacji gry samo mi zasugerowało update do Edycji Rozszerzonej), dopóki przy patchowaniu nie wyskoczył błąd, tym razem z launcherem. Że nie może go znaleźć
Jak patchowałaś? Zainstalowałaś grę w wersji 1.0, wyskoczyło okienko, że jest patch i co dalej? Anulowałaś patchowanie i instalowałaś patcha z dysku, czy pozwoliłaś mu pobierać jeszcze raz z neta wszystko i samemu się patchować?
Przy patchowaniu gra wyszukała sobie sama / podałaś jej odpowiednią ścieżkę do miejsca, gdzie znajduje się gra?
Jaki konkretnie błąd wyskoczył, masz screenshota może?

edit: Ewentualnie http://pl.thewitcher.com/support/w2/#q15 Sprawdzałaś, co tam majstruje twój antywirus? ;)
 
Gra się zainstalowała i automatycznie, samo z siebie otworzyło się okienko instalacji ER. A gdy ruszył proces instalacji, to wyskoczył ten problem z launcherem. I w okienku do wyboru pojawiły się te opcje: "zignoruj", "zaprzestań procesu instalacji" i coś jeszcze. Jestem pewna, że ścieżka była podana do tego samego miejsca, co jest gra, automatycznie się tak zrobiło. Potem zaprzestałam procesu instalacji i spróbowałam jeszcze raz ją uruchomić z folderu. Ale wyskoczył ten sam błąd. Screenshota Ci podrzucę wieczorem, jak wrócę do domu. Tak samo wieczorem sprawdzę co z moim antywirusem ;).
 
Dobra, w końcu się mocno wkurzyłam i postanowiłam po prostu porobić czystki na C (lol, usunęłam aż 16 GB ;)) i tam zainstalować, zamiast na siłę kombinować z D. Niby wybór dysku nie ma tu znaczenia, ale jak miałam grę zainstalowaną już tylko na D (bo wcześniej przecież wszystko odinstalowałam z obu dysków i zainstalowałam z powrotem na D), to wyskakiwały wciąż te same problemy: że brakuje plików takich jak fmodex.dll, że ER odpala mi się tylko z folderu na D, a ze skrótu na pulpicie już nie etc. Teraz mam całość gry na C i póki co wszystko działa. Może tak trzeba było zrobić od początku ;). Szypek, dzięki tak czy inaczej za próby pomocy ;).
 
czy to normalne, ze w prologu za kazdym razem gdy mowimy o innej czescid nia, Geralt ma na sobie kurtke niebieskich pasow? (na poziomie morcznym lub naglej smierci) nawet jak zaloze zbroje kruka, to po przejsciu do lochow i spowrotem na zamek lavaletow mam kurte niebieskich pasow,
 
Niestety, też mnie to trochę wkurzało. Po każdej cutscence musiałem zmieniać pancerz i miecze bo wskakiwały te standardowe zamiast tych wybranych przeze mnie. :/
 
cześć, właśnie staram się przejść misję obrona vergen ale nagle robi mi się czarny ekran, tikanie w słuchawkach i muszę restart systemu zrobić, po czym komunikat że sys. windows odzyskał sprawność po nieoczekiwanym błędzie. Co mam z tym zrobić? :/
 
Sprawdź poprzedniego save'a (wczytaj i zobacz, co się stanie). Jeśli dalej będą się działy cuda, podrzuć sejwa tutaj. Ktoś z nas sprawdzi go na swojej maszynie.
 
Moment, mozliwe że to jakiś bluescreen. sprawdzę to.

edit. tak to bluescreen. Z końcówką 116 więc najprawdopodobniej to wina sterowników. Odinstalowałem 306 i wgrałem 296 nvidii i chociaż nie pojawia sięc zarny ekran to po jakimś czasie mam 70% mniej klatek :/

edit2. Ten bluescreen robi mi się tylko przy wieśku. Karta benchmarka heaven test przeszła pomyslnie i w żadnej innej grze tak nie mam :/
 
Witam mam problem, otóż dawno nie grałem w wieśka więc idę zainstalować wszystko pięknie się instaluje,po czym ściągam patcha hotfix coś tam zeby nie pobierać edycji rozszerzonej,piszę że wszystko się pięknie zaaktualizowało więc zadowolony właczm grę wszyscy sponsorzy się pojawiają ale gdy nadchodzi czas żeby pojawiło się menu gra wywala mnie do launchera i tak za każdym razem grę przeinstalowałem już chyba z 10 razy wiem iż jest taki problem opisany w zakładce "wsparcie" ale nic nie pomaga instalowałem visual c++ 2010,net.framework również przeinstaowałem nic nie pomaga nie wiem czemu takie coś mam wcześniej gra śmigała aż miło.Pilnie proszę o pomoc gdyż mnie szlak trafia Z góry dzięki za odpowiedzi

scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Pomocy Technicznej, ale korzystać z już istniejących --- lista tematów
zachęcam też do korzystania z innych dostępnych pomocy --- wyszukiwarki oraz Forumowego Samouczka
szypek
 
A żadne info się nie pojawia? Po prostu leci do pulpitu? Jakieś okienko? Jaką wersje wiedźmina masz? EE?
 
no własnie nie mam żadnego infapo prostu pojawiają się cd proekt i sponsorzy i jak ma się wyświetlić menu to gra się wyłącza i mam tylko wiedźmin 2 launcher :/
 
Jeśli wiesz jak wyczyścić rejestr to najpierw odinstaluj grę, wyszukaj Witcher i usuń wszystkie wpisy. Ale podkreślam jeśli wiesz jak. I wtedy dopiero zainstaluj ponownie Wiedźmina. A jeśli nie wiesz to tego nie rób, bo nie chcę odpowiadać za ewentualne szkody:). A z innej beczki: sterowniki do grafiki, płyty głównej, directx aktualne?
 
wszystko jest na pewno aktualne,teraz majstruje z programem Microsoft framework 4.0 przinstaluje go na 3.5 innym to w nie których przypadkach pomogło więc zobaczymy
 
Najpierw odinstaluj zupełnie, restart kompa i dopiero instalacja innej wersji .net'a czyli tej np. 3.5
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom