Efekt Uboczny - wrażenia i opinie

+
Efekt Uboczny - wrażenia i opinie

Witam!Jako, że od wczoraj możemy się cieszyć Edycją Rozszerzoną Wiedźmina, a więc także i nowym mini dodatkiem - Efektem Ubocznym. Dla tych, którzy jeszcze nie widzą co to jest - Przedstawienie przygody.Ja poczekam raczej na wersję pudełkową więc chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat. Zachęcam użytkowników do oddawania głosów w ankiecie, a moderatorów do przyklejenia tematu, tak jak zrobiono to z Ceną Neutralności. :ppozdrawiamFir
 
Jeszcze dziś kupuję... Zobaczę wrażenia i opisze, macie to jak w banku, ale jestem pewien, że będzie bardzo dobra, RED-om nie może się nie udać.
 
Mod jest naprawde swietny , na poziomie trudnym przy wykonywaniu wszystkich subquestow i sluchaniu dialogow bez przewijania przejscie zajelo mi 6h.Plusy : - wielowatkowosc - mozliwosc zdobycie pieniedzy na wiele sposobow - obraz Wyzimy na kilka lat przed akcja gry, jeszcze bez getta, zakonu, wiewiorek itp. - nie tak latwo zrobic eliksiry bo Geralt nie ma zbyt duzej wiedzy o ziolach i organach potworow- ciekawe questyMinusy - zeby byl jeszcze dluzszy :) - drobne bugi - drzwi do domu Vivaldiego (Vivaldiego brak ,drzwi zamkniete) mozna przekupic straznika by wpuscil nas na groble niestety nie mozna na nia wejsc wiec wydalem 1000 orenow na nic :(, wywerny w piwnicy bandziorow zabilem stojac na schodach i uderzajac igni nie dostajac zadnego ataku z ich strony
 
Własnie takie cos napedza gre ;] swietna przygoda fabuła ekstra nic dodac nic ujac oby takich wiecej
 
W odróżnieniu od "Ceny neutralności" lokalizacja dobrze znana - czyli nic nowego. Ze wszystkich lokalizacji Wyzima Klasztorna najmniej mi się podobała; takie to obskurne i szare. Także w realu wolę krajobrazy, niż widok domów i uliczek wokół mnie.Fabuła średnio wciągająca. Generalnie rozpusta - hazard, chlanie i obijanie ryja. Mało intrygujące questy.Ot, trochę pozmieniali wnętrza niektórych domów oraz podkolorowali klony i ścierwojady. Ale lepszy rydz niż nic.
 
ha znalazłem pierwszwego buga :p nie wiem czy ktos zauwazyl ale jak w nocy sie wchodzi do misia kudłacza to przez okna swieci slonce takie ciekawe spostrzezenie :p
 
Mod bez wątpienia świetny , szczerze powiedziawszy wolałbym jednak wkręcone obie przygody do glównego wątku zamiast w dwóch przykrótkich wersjach. Na pewno było by o wiele więcej do roboty , bo sam mod dodaje grze trochę więcej z RPG. W podstawce denerwowało mnie że gdzie się nie ruszyłem musialem walczyć , tutaj było dużo biegania i fajnych rozmów a mniej walki dlatego wielki + dla RED. Inna sprawa że mod nie ustrzegł się od bugów , jak ktoś podał powyżej ja również zabiłem Kłykacza waląc ignim w wywerny a potem dobijając jego samego 1v1.
 
Gra jest świetna bez dwóch zdań, natomiast ta przygoda trochę rozczarowywuje prawdę mówiąc. Jest krótka i dość monotonna. Nie jest zła czy nudna, ale fabuła jest trochę zbyt prosta. Bieganie i zarabianie pieniędzy, które zresztą jest dość łatwe to trochę za mało jak na oficjalną przygodę. Questy powinny być trochę bardziej rozbudowane niż tylko pogadaj -> idź na miejsce -> przynieś. Fajne jest to, że Wyzima nie jest identyczna, ale jeszcze ciekawej byłoby gdyby magazyn czy kowal nie był w tym samym miejscu. Podoba mi się także turniej w Loszku i że, ma on inne zasady niż zwykłe bijatyki w karczmie. Brak ogniska/rozwijania postaci jest trochę dziwne, ale w sumie na tak krótką przygodę to chyba dobry pomysł. Ogólnie: cieszę się, że przygoda istnieje i daje kilka godzin dodatkowego grania, ale jest zdecydowanie za krótka, za prostoliniowa.
 
Ja także trochę się rozczarowałem tą przygodą. Zdecydowanie za krótka i monotonna. Zbyt mało postaci interaktywnych w tej lokacji. Zdecydowanie twórcy mogli się bardziej postarać, jak na szum medialny jaki został stworzony wokół ER to ta przygoda została zrobiona "na odwal". Plus za to, że wogóle coś wyszło bo jak na razie nie cierpimy na nadmiar przygód :-\
 
Do marito Człowieku, Ty wogóle grałeś w ten mod? Za mało postaci interaktywnych? Moim zdaniem było ich mnóstwo. Nie zgadzam się też ze stwierdzeniem o monotonii. Mamy tyle sposobów na zdobycie kasy, kilka fajnych wyborów, nawiązania do przyszłości, no i wreszcie wspomniano o Yennefer. Teksty jakie rzuca pijany najemnik w Misiu Kudłaczu są mistrz, zarówno w dubbingu jak i samej treści. Wydaje mi się, że gdyby Mod był dłuższy wtedy mógłby się zrobić nudny, a tak 6h upłynęło mi w miłej atmosferze. To jak obejrzeć 3 częściowy serial.Pozdrawiam CD Red
 
No to pograłem sobie przed chwilą kilka chwil w Efekt Uboczny i....... i słyszałem że ponoć miało już nie być rozmawiania ze ścianami, podłogami itp, tymczasem pierwsza cutscenka w lochu wyglada mniej więcej tak: A zaraz potem rozmowa Geralta z Jaskrem: także ten.No i jeszcze mała pier.dółka. Ciągle będąc w lochu. Zastanawia mnie czemu wszystkie cele są pozamykane, tylko ta, w której jest Jaskier jest otwarta. No chyba że to ma jakiś związek z fabuła, bo generalnie zawsze mi się wydawało że jak się kogoś zamyka w więzieniu, to celę się zamyka. No ale widocznie Redzi mają inne zdanie :pTakże na razie się wstrzymam z oceną. Zobaczymy czy dalej będzie równie wesoło.
 
Do loo, człowieku my napewno mówimy o tej samej przygodzie???Bo coś mi się wydaje że bredzisz.
 
Zonekill said:
W odróżnieniu od "Ceny neutralności" lokalizacja dobrze znana - czyli nic nowego. Ze wszystkich lokalizacji Wyzima Klasztorna najmniej mi się podobała; takie to obskurne i szare. Także w realu wolę krajobrazy, niż widok domów i uliczek wokół mnie.Fabuła średnio wciągająca. Generalnie rozpusta - hazard, chlanie i obijanie ryja. Mało intrygujące questy.Ot, trochę pozmieniali wnętrza niektórych domów oraz podkolorowali klony i ścierwojady. Ale lepszy rydz niż nic.
lokalizacja? chyba lokacja?Moim zdaniem przygoda swietna, przede wszystkim dialogi zostaly swietnie wykonane w porownaniu do glownej przygody (bardziej pasuja do klimatu opowiadan Sapkowskiego, szczegolnie ostatni dialog z Klykaczem :) ) dubbing tez swietny (dowodca najemnikow w karczmie najlepszy), no i ogolnie questy i tempo przygody dobrze wykonane. Moglaby byc nieco bardziej rozbudowana ale w sumie to darmowy dodatek wiec nie ma czego wiecej sie spodziewac :) ogolnie wszystko na plus.
 
Co do głosów to mam jedno zastrzeżenie. Jakoś głos Gunna nie brzmi moim zdaniem jak głos krasnoluda który niejedno w życiu widział. Ogólnie przygoda raczej na plus. Więcej rozmawiania z postaciami niż walk co moim zdaniem wyszło jej na dobre. Szczerze powiem że motyw Jeremiasza Tryka wywołał u mnie lekki uśmiech. Jedyne co tak naprawdę sprawiło, że trochę się powściekałem to poziom trudności w kościanym pokerze. Navika pokonałem dopiero za czwartym razem a i to z odrobiną szczęścia.
 
Bjacz said:
Jedyne co tak naprawdę sprawiło, że trochę się powściekałem to poziom trudności w kościanym pokerze. Navika pokonałem dopiero za czwartym razem a i to z odrobiną szczęścia.
Wszyscy narzekaliśmy na to, że było za łatwo. Mamy za swoje.
 
Do MaritoTak mówimy o tej samej przygodzie człowieku. Jeśli uważasz inaczej to rozwiń swoją myśl bo trochę w treść uboga, a jeśli gderasz by gderać to lepiej już nie mów nic. Chłopaki się narobili i chwała im za to.Z poważaniem
 
Do loooWidocznie mamy inne spojrzenie na tą przygodę, Tobie pasi, dla mnie jest przykrótka. Oczywiście fajnie, że wogóle postała bo jak już wcześniej pisałem nie narzekamy na ich nadmiar. Dla mnie jednak kilkumiesięczne oczekiwanie na ER dla kilku godz grania (notabene nie wiem czemu Ci to zajęło aż 6 godzin???) w tą przygodę to za mało. Aby nie wywaływać dalszych sprzeczek powiem tylko ściskajmy kciuki za to by powstawały kolejne przygody ;D Ja tymczasem wracam do Gothica.
 
Przykrótka? A grałeś w Cenę neutralności - imo jest co najmniej 2 razy krótsza.Mod świetny. Genialnie podłożone głosy - jak usłyszałem "Zieńdobry" w wykonaniu moczymordy w Misiu Kudłaczu to prawie spadłem z krzesła ze śmiechu ;DTakie pytanie - czy te dialogi w karczmie były nagrywane o suchym pysku czy po kilku głębszych żeby lepiej wczuć się w rolę? ;DKlima też genialny - możliwość zarabiania na różne sposoby wspaniały pomysłNie może być innej oceny jak 10/10
 
Dodatek w sumie niezły kasy nie żałuję. :] Jednak troszkę zabrakło smaczków, do których tak się przyzwyczaiłem chodzi mi głównie o sex-cards ]:-> i błyskotliwe dialogi :E, które IMHO nie były aż tak rewelacyjne. :/ nie było (szkoda) scen rysunków z krótkim komentarzem.. ale to już mniej ważne. Z pewnością na plus zasługują głosy postaci w szczególności pijaków :D A do tego teksty "Hokus pokus, czary mary twoja stara to twój stary" ;DZawiedziony nie jestem, ale liczyłem na coś troszeczke lepszego. Jednak mimo wszystko cieszę się z 3h spędzonych przy grze :]
 
Top Bottom