Filmiki fanowskie

+
Program, którego użyłem przy tworzeniu tego filmiku to Ulead VideoStudio 10. Jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Najnowsza wersja jest już rozwijana jako Corel VideoStudio i nosi numerek 12. Jak najbardziej polecam dla początkującego. :peace:
Wojciech said:
ludzie wciąż wałkują te same, trzy filmiki. Intro, outro i teaser RotWW :p
Bo tylko takie cinematici Wiedźmina się ukazały. :p Znajdź mi dobrą i bezproblemową metodę zgrywania cutscen z gry do plików video, wtedy produkcja filmików wejdzie na kolejny poziom ;)
 
fraps? Z call of duty ładnie sciąga. Nie zacina, można wyłączyć licznik fps (wbudowany we fraps) i kursor - o ile zgrywasz walkę z gry. Dobra jakość, dość dużo zajmują filmiki, ale można przecież skompresować je później.Już się tym bawiłem trochę, z nudów. Efekty są całkiem niezłe. Tyle, że ja cutscen nie zgrywałem, a grę - w połączeniu z waszym wyłącznikiem huda made by Flash. No i sam myślałem o tym, żeby nakręcić jakiś filmik w postaci cutscen zgranych własnie tym programem. Tyle, że musiałbym znaleźć kogoś wolnego, dobrze posługującego się djinnim, a moi ziomkowie są dość zapracowani ostatnio :p
 
No właśnie :p Fraps nieźle nagrywa, ale jeszcze mieć save'a z odpowiedniej cut-sceny, miejce na dysku na te kilka gb... Dużo zachodu. Ale może kiedyś wymyślę jakieś rewolucyjne rozwiązanie, albo przekonam się do tego ;D
 
Zawsze możecie zrobić własne cutsceny, wtedy nie będziecie musieli używać tych z gry - a przy okazji stworzycie coś nowego. Tylko, z tym miejscem na dysku to wciąż będzie problem ^^
 
No jasne ;) Już niebawem wszyscy się przekonają jakie mamy cutsceny :evil: Mam nadzieję, że już naprawdę niedługo będzie kolejny filmik do zaprezentowania. ;)
 
Duszan said:
No właśnie :p Fraps nieźle nagrywa, ale jeszcze mieć save'a z odpowiedniej cut-sceny, miejce na dysku na te kilka gb... Dużo zachodu. Ale może kiedyś wymyślę jakieś rewolucyjne rozwiązanie, albo przekonam się do tego ;D
Ja mam z frapsem problemy. Tzn w trakcie walki wykakują mi takie dziwne zielone i czerwone paski ;) w grze jest ok, ale jak patrze potem na filmik to wszystko elegancko dopóki nie ma walki. A co do tych kilku GB to polecam VirtualDub. Darmowy programik a elegancko możesz sobie skonwertować na prawie dowolny format video i odchudzić plik (mi udaje się odchudzić kilka jak nie kilkunasto krotnie bez jakiejś drastycznej utraty jakości). Plus możesz sobie poprawić kontrast, jasność itp ;)
 
godblessfiji said:
godblessfiji said:
No właśnie :p Fraps nieźle nagrywa, ale jeszcze mieć save'a z odpowiedniej cut-sceny, miejce na dysku na te kilka gb... Dużo zachodu. Ale może kiedyś wymyślę jakieś rewolucyjne rozwiązanie, albo przekonam się do tego ;D
Ja mam z frapsem problemy. Tzn w trakcie walki wykakują mi takie dziwne zielone i czerwone paski ;) w grze jest ok, ale jak patrze potem na filmik to wszystko elegancko dopóki nie ma walki. A co do tych kilku GB to polecam VirtualDub. Darmowy programik a elegancko możesz sobie skonwertować na prawie dowolny format video i odchudzić plik (mi udaje się odchudzić kilka jak nie kilkunasto krotnie bez jakiejś drastycznej utraty jakości). Plus możesz sobie poprawić kontrast, jasność itp ;)
Hm... metodą prób i błędów pokombinuj z opcjami. Mnie wariował, póki nie kazałem mu ukrywać kursora. A tych opcji nie ma znów tak dużo ^^EDIT:@DownAno, zapomniałem właśnie polecić ten program.
 
Jeszcze dodam, że do konwertów jest dobry RAD Video Tools. Masa ustawień tam jest. To co nagrywam frapsem, to kompresuję przez ten program.
 
http://www.youtube.com/watch?v=E3UQvYUJ1N4&feature=channel_pageDialog z Dorregarrayem z Wesela. Pierwsze przymiarki do montaży na własnych materiałach. Nagrane z tej poprawionej wersji Wesela, które wyjdzie wkrótce. :beer:
 
Wszystko fajnie, tylko czemu wszyscy od dłuższego czasu wrzucają wszystko z tym ohydnym blurem, czy jak to się tam nazywa?? :pA i ten... bardzo podoba mi się muzyka.
 
Czemu Geralt jest tak strasznie jasny?Dialog fajny ,ale muzyka WYMIATA.Mozecie wrzucić to gdzieś w formacie MP3?
 
Z ogromną pomocą Duszan (za co wielkie dzięki + oren) udało mi się w stopniu bardzo podstawowym opanować program Corel video. Muzyka pochodzi z kapeli znajomego. Oto filmik.http://www.youtube.com/watch?v=kDBKsYDokMwW przyszłości postaram się spłodzić coś z wiedźmińskim motywem.
 
Fajnie to zrobiłeś... A czemu akurat ten program wybrałeś? :pJak oglądałem ten filmik, to matka z kuchni się pyta: 'Czemu słuchasz takiej muzyki od diabła?!'
 
Bardzo spodobała mi się ta animacja w Pivocie, może nie jest to rozbudowany program, ale robiłem w nim animację i wiem ile czasu zajmuje zrobienie takiej animacji.
 
Jeśli wrzucasz film na YT, to zawsze warto uzupełnić opis :beer:Tag Lost Boys zupełnie nic nie mówi oglądającemu.
 
No, już praca Chariota nabiera kształtów :beer: Powodzenia w dalszym tworzeniu, a jeśli ktoś ma podobne pytania i wątpliwości, to służę pomocą. ;)
Kamilbonssaaay said:
Jeśli wrzucasz film na YT, to zawsze warto uzupełnić opis :beer:Tag Lost Boys zupełnie nic nie mówi oglądającemu.
Jak zwykle musiałeś wtrącić trzy grosze w swoim stylu :D
 
Fajnie to zrobiłeś... A czemu akurat ten program wybrałeś? Tongue
Duszan kazał ;)
Jeśli wrzucasz film na YT, to zawsze warto uzupełnić opis BeerTag Lost Boys zupełnie nic nie mówi oglądającemu.
Ogólnie Lost Boys to jeden z lepszych filmów o wampirach. Zresztą wszystkie filmy jakie wykorzystałem są bardzo dobre i przedstawiają w ciekawy i nie banalny sposób wampiry.
 
Coś słabo tutaj. Nikt nie chce próbować swoich sił w montażu video? Toż to piękna sztuka :teeth:Ja tym czasem zapraszam do pobrania mojego nowego wiedźmińskiego filmiku: http://www.sendspace.com/file/731z6zGeneza standardowa: ułsłyszałem fajny numer, a dalej już jakoś samo poszło ;)
 
Duszan said:
Coś słabo tutaj. Nikt nie chce próbować swoich sił w montażu video? Toż to piękna sztuka :teeth:
Spoko wodza, ja ze swoim projektem czekam już, albo nie, nie powiem, bo to wstyd xD (wystarczy, że kilka osób wtajemniczonych wie ;))Ale spokojnie, mi się nigdzie nie spieszy, filmik będzie :)
 
Top Bottom