Gry komputerowe

+
Ciekawostka dla miłośników Fallouta 2 - był przygotowany NPC Kaga, który miał być rywalem gracza, kilka spotkań (walk) z nim w trakcie gry, cudo, strasznie żałuję, że tego nie wprowadzili.
Poniżej wklejam odpowiedni fragment, ale polecam czytać w Fallout Bible, wygodniej ;)

Pawel Dembowski/Ausir wants to know what's up with that "Kaga" guy in the Fallout 2 encounter tables
(and Petruschka had the same question again, which is weird - cut it out you guys!):

Here's a series of encounters with a guy from Arroyo called Kaga, which i found in the master.dat
files.

Answer - Basically, he was supposed to be a "rival" for the PC, and you were supposed to encounter him
throughout the game. According to the encounter description I found:





Fallout Bible, Chris Avellone, Black Isle Studios Page 192
Kaga
Kaga is an aspiring bandit. The player will encounter Kaga throughout the game in
various encounters with thief type groups.

Kaga has more than the average amount of hit points and movement points. The player
should not be able to kill Kaga outright. In the first 4 encounter areas Kaga will easily
escape from the player.

Kaga is a progressive character and will grow in power and abilities as the player moves
to more and more difficult areas of the game.

If the player encounters Kaga in let’s say Kaga’s third encounter area, then Kaga will no
longer be encountered in the first or second encounter area.

Encounter Area 1
Area Name: ARRO
Area Name: ARROK
Encounter Name: Outcasts

Male Primitive Body Type
Inventory: 5 Spears (bag containing 1 Super Stimpak $1000)
HP: 100

Kaga will flee after getting hit one time. Kaga has 12 movement points.
Average skill in throwing – will hit about 70%
FOB 8: 10-1-02 Black Isle Studios Page 20 of 34

Attack
I should have been the Chosen One!
How dare Arroyo cast me out of the tribe.
I will have my revenge on you!
Kaga will send you to the next life.
Flee
We will meet again!
I have never been beaten before!
I will dedicate myself to your destruction.
Set kagamet=yes
If player kills Kaga set Kaga=dead
Encounter Area 2
Area Name: BAND
Area Name: MOD
Encounter Name: Bandits
Fallout Bible, Chris Avellone, Black Isle Studios Page 193
Male Hero Leather Armor
Inventory: 14mm pistol, ammo, (bag containing Assault Rifle – empty $250)
HP 200
Kaga will run after taking 75 points of damage. Kaga has 12 movement points.
Low skill in Small guns – will miss 90%

Attack
If kagamet=yes This will be the last time we meet.
After I kill you, I will burn Arroyo to the ground!
Feel the wrath of Kaga!
I am the great Kaga!
I am to be feared by all.
Kaga will have your head for a trophy.
Surrender and your death will be quick.

Flee
I’ll be back!
You cannot kill the great Kaga!
You’re lucky Kaga has business elsewhere.
We shall meet again.

Set kagamet=yes
If player kills Kaga set Kaga=dead

Encounter Area 3
Area Name: RAID
Area Name: RDRC
Encounter Name: Raiders

Male Hero Metal Armor
Inventory: Assault Rifle, Ammo (bag containing mini gun – no ammo $500)
HP 250

Kaga will run after taking 100 points of damage. Kaga has 12 movement points.
Low skill small guns – will miss 80% of time
Attack
If kagamet=yes You again!
If kagamet=yes I grow tired of our constant meetings.
Chosen One hmpf.
Let’s end this.
You will regret you ever heard the name Kaga!
My skills have increased since we last met.

Flee
This is getting to be a bad habit.
Kaga needs to train a little more.
Kaga will return.

Set kagamet=yes
If player kills Kaga set Kaga=dead
Encounter Area 4
Area Name: NCR
Encounter Name: Marauders








Fallout Bible, Chris Avellone, Black Isle Studios Page 194
Male Hero Combat Armor
Inventory: Mini Gun, Ammo (bag containing Laser Rifle – no ammo $1000)
HP 300

Kaga will run after taking 100 points of damage. Kaga has 12 movement points.
Large guns – will miss 65% of time

Attack
If kagamet=yes This time I’m prepared for you.
The Chosen One will never return to Arroyo!
Kaga will crush you!
Kaga fears no one!
Hold still, so Kaga can get a good shot.

Flee
We will meet again!
This is not the last you will see of Kaga.
Kaga definitely needs more training.
Set kagamet=yes
If player kills Kaga set Kaga=dead

Encounter Area 5
Area Name: FRAN
Area Name: FRAN2
Encounter Name: Mercenaries

Male Hero Power Armor MKII
Inventory: Laser Mini Gun, 3 Plasma Gernades, 5 Stimpaks, Large Energy cells
(bag containing Pulse Rifle $5000)
HP 350

Kaga will fight to the death. Kaga has 12 movement points.
Energy Weapons – will miss 50% of time
Attack
If kagamet=yes I tire of the chase. Let’s finish this.
If kagamet=yes This is the last time you will meet Kaga.
You are no match for Kaga
I look forward to sending you on to your next life.
You have been a worthy enemy.
If Karma good This part of the wastes doesn’t need a do-gooder like you.
If Karma bad After I kill you, I will be the most feared person in this part of the wastes.
I am looking forward to going home to Arroyo…to burn it down.
Kaga will be famous for killing you.

Flee
Kaga will not flee in this battle.

Player Floats
These floats only appear once when the player has a random encounter with Kaga
Area 1 – no float
If kagamet=yes Area 2 – It’s that Kaga guy again.
If kagamet=yes Area 3 – So we meet again, Kaga.
If kagamet=yes Area 4 – Go away Kaga!
If kagamet=yes Area 5 – Kagaaaaaaaa!
Basically, from what I gather from his dialogue, he was part of the Arroyo tribe, and he bears the PC ill-
will for becoming the Chosen One instead of him.

And that's all I know.
 
Kaga jest wprowadzony. Wystarczy zainstalować Restoration Mod od Killapa który wprowadza większość wyciętej zawartości która nie trafiła do gry z tego czy innego powodu. Zupełnie nowe lokacje takie jak EPA, Shi submarine, Abbey, Primitive Tribe. Dodaje kilka fajnych rzeczy
Jak możliwość kradzieży Virtbirda i mała wycieczka do Enklawy
To coś w stylu unfinished buissnes z BG. Wreszcie gra wygląda i działa tak jak powinna. Aha, jest polskie tłumaczenie tego moda jakby co.
 
Marqson said:
Kaga jest wprowadzony. Wystarczy zainstalować Restoration Mod od Killapa który wprowadza większość wyciętej zawartości która nie trafiła do gry z tego czy innego powodu. Zupełnie nowe lokacje takie jak EPA, Shi submarine, Abbey, Primitive Tribe. Dodaje kilka fajnych rzeczy
Jak możliwość kradzieży Virtbirda i mała wycieczka do Enklawy
To coś w stylu unfinished buissnes z BG. Wreszcie gra wygląda i działa tak jak powinna. Aha, jest polskie tłumaczenie tego moda jakby co.
O, jak miło. Czyli teraz do Skyrima, F:NV, Two Worlds 2 i chęci pogrania w Fallouta dorzucasz mi jeszcze F2 z modem?
Thx :)
 
25 minut z nowej przygody z III aktu Wiedźmina 2 po stronie Iorwetha.
Gigantyczne spojlery!

http://www.youtube.com/watch?v=EtjBkcJY5-s&list=WLA9D0A037790A098D&feature=plpp_play_all
 
50% zniżki na gry wydane przez Interplay.
Szkoda, że niektóre gry zrobione przez oddział Interplay wydawało Atari.
http://www.gog.com/promo/interplay_blast
 
http://nieczystezagrywki.bloog.pl/id,331020611,title,Roznica-na-przykladzie,index.html?ticaid=6e43d

Różnica między dobrą i kiepską recenzją gry, z przykładami - polecam.
 
mrrruczit said:
http://nieczystezagrywki.bloog.pl/id,331020611,title,Roznica-na-przykladzie,index.html?ticaid=6e43d

Różnica między dobrą i kiepską recenzją gry, z przykładami - polecam.
Czytałem rano tę recenzję na Poly. Taka zwykła, napisana na szybko. Podobnie jest z poziomem recenzji na cdaction.pl.
Byle szybko, bez konkretów, z przekłamaniami (bo recenzent danego elementu nie zbadał, ale tak było zapowiadane rok przed premierą, więc pewnie tak jest w ostatecznej wersji gry - nie piję tu recenzji Wiedźmina2 na X360).

Z polskich portalów zamieszczających recenzje lubię gamecorner (o ile recki nie są skopiowane z Poly.) i Playback.pl (kiedyś to był świetny e-zin, który nie bał się wytknąć błędów i kretyństw największym hitom, ale odkąd zmienili formę portal wg mnie się trochę schrzanił).
 
Live z Wiedźmina 2, niby nic, ale dziennikarza wspiera Maciej Szcześnik z CDP RED

http://gamezilla.komputerswiat.pl/publicystyka/2012/4/gramy-live-_2-piatek-13-go-spedzamy-z-xboksowym-wiedzminem-2
 
Jakoś nie odnotowałam, by było...
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=r1k74wevMYA

Oj, jeśli to jest lektor z polskiej wersji językowej to chylę czoła - dawno nie słyszałam tak dobrego. A gra - mimo że ciachałam barbarzyńcą w becie to tutaj też wrażenie na mnie wywołał - wszak nie rozwinęłam go tak dobrze, jak na filmiku bo blokada poziomów była...
Jeszcze tylko miesiąc
 
Jakby Diablo wychodziło ze 2-3 lata temu to miałbym na nie olbrzymią podnietę. Obecnie jakoś nie jestem nakręcony na dzieło Blizzarda. Zagrać pewnie zagram ale raczej nie w dniu premiery. No ale jakby ogłosili warcrafta IV to z miejsca bym pre-order zamawiał. W III część gram średnio co pół roku. :)

PS. Lektor jest rewelacyjny.
 


Powszechną opinią, iż Arcania to gra zła, ale żeby aż dopłacać za jej nabycie? No cóż, po kilku minutach skorygowali swój błąd i chodziło im o 75%. Tak, generalnie spory upust na uniwersum Gothic na Steamie przez kolejną dobę. Pierwsze trzy części za jedyne 5 euro, niby mam, ale dodatek do dwójki nie działa, jedynka gdzieś zapodziana... Ach, chyba kupię, co mi tam. Warto mieć legendarną serię pod ręką.
 
Ahh... kupiłbym sobie Gothiczki... Szkoda, że już je mam... bo bym sobie kupił... jak Boga kocham... uwielbiam...

FANBOJ!!!
 
Jeśli odświeżony BG się spodoba to:

http://gry.onet.pl/wiadomosci/icewind-dale-czeka-juz-w-kolejce,1,5097220,artykul.html

Coś chyba im kasy brakuje, że odświeżają stare kotlety :p Ale z drugiej strony, obie gry zapisały się w historii gier RPG, więc trzeba sprawic by ludzie o nich pamiętali xD Wstyd się przynać, ale ja w żadną z nich nie grałem...
 
To ja też się do czegoś przyznam. Grałem w obie i tak szczerze, to bardziej mnie wciągnęły niż Baldury. A tak jeszcze szczerzej, to nie skończyłem nigdy Baldura II.

Teraz możecie rozpocząć rzut kamieniem do celu :p
 
To i Ja też się do czegoś przyznam. Grałem w obie i tak szczerze, to bardziej mnie wciągnęły niż Baldury. A tak jeszcze szczerzej, to nie skończyłem nigdy Baldura I i II. A tak najszczerzej to IWD I i II również nie skończyłem. A tak naj, najszczerzej to Fallouta 1 i 2 także nie ukończyłem. Z tamtej epoki to tylko Torment mnie urzekł.

Chcecie to teraz możecie rozpocząć rzut kamieniem do celu. I módlcie się, żeby Wallace dostał rykoszetem :p
 
Legend of Grimrock - warto, warto, warto. Nie jest tak nieprzyjazne i hardcorowe, jak się obawiałem (przyciskó na ścianach są dwa rodzaje i jeden widać od razu, a drugi dość dobrze, więc nie trzeba macać po omacku), choć na normalu proste nie jest, szczególnie, że cały czas trzeba myśleć o tym, jak wygląda korytarz za tobą, żeby się nie władować w ślepą uliczkę taktycznie się wycofując ;)
Jestem na bodajże 3 poziomie lochu (2 bojowe centaury, jaszczurkowy łucznik/miotacz i insektowy mag zionący ogniem), 3 sny za mną, właśnie mnie pająki zeżarły i idę spać.
 
Wallace said:
Teraz możecie rozpocząć rzut kamieniem do celu :p

Uwaga!Podpucha!I tak nikt Go nie trafi. ;)
[media]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PJfbwAQibkQ#t=114s[/media]

Sory za oftop.
 
To i Ja też się do czegoś przyznam. Grałem w obie i tak szczerze, to bardziej mnie wciągnęły niż Baldury. A tak jeszcze szczerzej, to nie skończyłem nigdy Baldura I i II. A tak najszczerzej to IWD I i II również nie skończyłem. A tak naj, najszczerzej to Fallouta 1 i 2 także nie ukończyłem. Z tamtej epoki to tylko Torment mnie urzekł.
BG2 też nigdy nie skończyłem - znudził mnie na długo przed końcem. Osobiście uważam, że wiele osób oceniając stare RPGi i porównując je z obecnymi ma trochę wylukrowany obraz klasycznych RPGów. Być może jest to związane z tym, że wielu graczy, którzy dzisiaj są po 20-30 i uważają się za hardkorowców miało wtedy naście lat ;).

W przypadku BG jest jeszcze ta kwestia, że wg mnie z wielkiego trio BG-Fallouty-Torment, BG chyba najbardziej się zestarzał. Nie mam problemu z powrotami do Tormenta (wręcz przeciwnie - zawsze się przy nim świetnie bawię), czasem wracam do Fallouta 2 (jeżeli uda mi się przebić przez głupią świątynię), ale każda powtórna przygoda z którymś z BG kończy się po kilkunastu minutach, góra godzinie. To po prostu już nie to.
 
Top Bottom