Kompletny poradnik modowania Wiedźmina 3

+
Kompletny poradnik modowania Wiedźmina 3

Witam

Chciałem Wam zaprezentować kompletny poradnik modowania Wiedźmina 3, który napisałem. Jest on zgodny z kanonem książek, czyli lore friendly. (Jest napisany w języku angielskim, bo to język obowiązujący na forum STEP).

Instrukcje są napisane na zasadzie "krok po kroku", więc do zmodowanie Wiedźmina nie potrzeba jakiejś specjalnej wiedzy, oprócz znajomości języka angielskiego. Poradnik obejmuje proces kalibracji monitora, zaawansowane ustawienia aplikacji nVidii, zmiany z plikach user.settings oraz rendering.ini, instalację modów oraz instalację presetu ReShade. Będzie aktualizowany w miarę pojawiania się nowych, ciekawych modów.

Mam nadzieję, że komuś się przyda :)

LINK DO PORADNIKA
 
Last edited:
Widzę, że ktoś kompetentny, to zadam pytanie :D

Zainstalowałem mod na oświetlenie z cutscenek (nie dokładnie ten z Nexusa, a niejaki "Weather mod", dostępny na angielskojęzycznym forum w temacie o grafice), wszystko grało i buczało, po czym postanowiłem sobie dorzucić jeszcze mod na XP za szare zadania i... wyłączyło mi oświetlenie. Tzn. jest takie jak w podstawowej wersji gry. Przeinstalowanie modyfikacji niestety nie pomogło. Masz może pojęcie dlaczego tak się dzieje?

Za poradnik wielkie dzięki!
 
Być może obydwa mody zmieniają ten sam plik i drugi mod po prostu nadpisał ten pierwszy? To jedyne, co przychodzi mi do głowy.
 
Aktualizacja 20/07/2015:
* Przywrócenie moda Naked Ciri is Naked
* Dodano sekcję z modyfikacjami pliku user.settings

Spędziłem dziś całe popołudnie grzebiąc w ustawieniach, testując i porównując co dany wpis kontroluje w grze i jaki jest wpływ na wydajność. Rezultaty w poradniku.
 
Aktualizacja 08.08.2015 dla wersji gry 1.08

LATEST UPDATES:


08/08/2015

  • Aktualizacja poradnika dla wersji gry 1.08:
    • Zaktualizowane mody: Fix Exp for quest w sekcji Gameplay and Mechanics

  • Dodano modyfikację pliku gameplay.ini
  • Rezygacja z polecenia presetu ReShade. Użytkownicy mogą sobie wybrać dowolny preset.
  • Dodano ogólne isntrukcje instalacji presetów ReShade przy użyciu Hunter's Config Tool
  • Zmiana instrukcji kalibracji monitora.
 
Witam, wytłumaczy mi ktoś jak wgrać konsolę? Są 2 pliki: folder plugins i dsound.dll, wklejam je do folderu wiedźmina bin/x64/ i gra w ogóle mi się nie chce włączyć
 
Witam, wytłumaczy mi ktoś jak wgrać konsolę? Są 2 pliki: folder plugins i dsound.dll, wklejam je do folderu wiedźmina bin/x64/ i gra w ogóle mi się nie chce włączyć

KIlka pytań:

1) Wersja gry
2) Wersja moda (+ link, bo są dwa)
3) Komunikat błędu
4) Do którego folderu dokładnie wrzucasz plik i folder?
 
1) Wersja gry
Najnowsza 1.08
2) Wersja moda (+ link, bo są dwa)
Nie mam pojęcia, próbawałem jakieś 2 pobierać, chciałbym ten z konsolą i wolną kamerą
3) Komunikat błędu
Odpalam przez gog galaxy i nic się nie dzieje, 2 błąd który wyskakiwał to jakieś cyferki i inne znaki
4) Do którego folderu dokładnie wrzucasz plik i folder?
The Witcher 3 Wild Hunt/bin/x64
 
Najnowsza 1.08

Nie mam pojęcia, próbawałem jakieś 2 pobierać, chciałbym ten z konsolą i wolną kamerą

Odpalam przez gog galaxy i nic się nie dzieje, 2 błąd który wyskakiwał to jakieś cyferki i inne znaki

The Witcher 3 Wild Hunt/bin/x64

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40784

Nie wiem skąd pobierałeś pliki, ale jeśli z Nexusa, to tam jest instrukcja co robić, kiedy gra po wrzuceniu plików do folderu nie chce się odpalić. Powyższy link powinien wszystko naprawić.

ED. Jeśli nie, to skorzystaj dodatkowo z linka poniżej. Są tam pliki aktywujące możliwość włączenia konsoli działające na patch 1.07, a 1.08 w te pliki już nie ingeruje i odwrotnie do innych patchy nie dezaktywuje modów.

https://github.com/Nalatroz/witcher3-booster/releases/tag/0.3.1-1.07
 
Last edited:
https://www.microsoft.com/en-us/down....aspx?id=40784

Nie wiem skąd pobierałeś pliki, ale jeśli z Nexusa, to tam jest instrukcja co robić, kiedy gra po wrzuceniu plików do folderu nie chce się odpalić. Powyższy link powinien wszystko naprawić
Owszem, pobierałem z Nexusa, czytałem co zrobić i wgrywałem ten program który zalinkowałeś. Po zainstalowaniu dalej nic się nie działo. Teraz zainstalowałem 2 link który dałeś i gra nie chce się włączyć. Jeśli chodzi o Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 to mam te wszystkie pliki zainstalować czy jakiś wybrany? Kompletnie się na tym nie znam...
 
Owszem, pobierałem z Nexusa
Na Nexusie są dwa Enablery, z tego co widzę w komentarzach działają... Różnie.

Z którego korzystałeś?

---------- Zaktualizowano 11:39 ----------

Jeśli chodzi o Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 to mam te wszystkie pliki zainstalować czy jakiś wybrany?
Musisz zainstalować plik zgodny z twoją wersją systemu. Zakładam, że będzie to 64 bitowa.
 
Top Bottom