Migotanie tekstur

+
Status
Not open for further replies.
Migotanie tekstur

Otóż mam problem z migotaniem tekstur liści, trawy, budynków można powiedzieć że z wszystkimi obiektami w grze. Strasznie jest to irytujące i kuje w oczy. Wygląda to tak jakby w gra miała strasznie słaby lub całkowicie wyłączony antyaliasing, mimo że jest włączony w post-procesach. Gram na ustawieniach ultra z wyłączonym Hairworks ale tylko ze względu na irytujące migotanie włosów i brody Geralta. Próbowałem chyba już wszystkiego :
-Zmiany w panelu sterowania Nvidia tzn. bawienie się antyalisingiem, filtrowaniem tekstur i DSR
-Aktualizowałem wszystkie sterowniki do najnowszych
-System wyczyszczony i przeskanowany z wirusów (Win 10 64 bit)
-Instalowanie innych sterowników do karty graficznej
-Próbowałem modów niwelujących to migotanie
-Zmniejszałem wyostrzenie w grze
-Robiłem Weryfikacje plików w Gog Galaxy
Może wydawać się to nieco dziwne że dopiero teraz o tym piszę (1255 godzin na liczniku :D) bo problem ten występuje już od bardzo dawna możliwe że jeszcze z przed premiery Serc z Kamienia, ale dopiero teraz to zauważyłem kiedy brat zaczął grać w Wiedzmina i u niego taki efekt nie występuje. Naprawdę nie mam już pomysłów co może by powodem tego migotania tekstur.
 
Zgadnij czego zabrakło w twoim poście o prócz informacji o systemie operacyjnym?
Jak macie problem techniczny to zawsze zamieszczajcie plik raport Dxdiag (wymaga go też support gry).
Jak utworzyć raport diagnostyczny (DxDiag):
1. Na klawiaturze wciśnij klawisz „Windows”.
2. W oknie Uruchamianie wpisz „dxdiag” (bez cudzysłowu) i naciśnij przycisk OK.
3. Kliknij “Zapisz wszystki informacje…” i zapisz plik na dysku.
4. Naciśnij przycisk „Zamknij”, by wyłączyć „Narzędzie diagnostyczne DirectX”

Strzelam w ciemno karta graficzna GTX 1070. Tu jest artykuł który powinien cie zainteresować.
 
Problem rozwiązany wystarczyło zmienić ustawienia w panelu sterowania Nvidii:
- Filtrowanie tekstur-ujemna kompensacja zmienić na Zablokuj
-Filtrowanie tekstur-optymalizacja anizotropowa zmienić na Wyłącz
-Filtrowanie tekstur-optymalizacja trójliniowa zmienić na Wyłącz
Przy jednoczesnym zachowaniu wyostrzenia wysokiego w grze gra wygląda teraz tak jak powinna. A co do karty to posiadam MSI GTX 970 :D
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom