Muzyka i dźwięki w grze

+
Muzyka i dźwięki w grze

Witam. chciałem się dowiedzieć co z muzyką?Owszem ta z trailera była ok, ale trochę bym grymasił jednak. Czy będzie ona zbliżona do powiedzmy diablo 2 ? (ale nie dodatek) czy pójdzie w kierunku Neverwinter? (Tam muzyka mimo całego rozmachu męczy i to bardzo)No i najważniejsze, czy pojawią sie fragmenty na stronce?
 
Kaszpir said:
Witam. chciałem się dowiedzieć co z muzyką?Owszem ta z trailera była ok, ale trochę bym grymasił jednak. Czy będzie ona zbliżona do powiedzmy diablo 2 ? (ale nie dodatek) czy pójdzie w kierunku Neverwinter? (Tam muzyka mimo całego rozmachu męczy i to bardzo)No i najważniejsze, czy pojawią sie fragmenty na stronce?
Tak jak z demem wydaje mi się że na muzykę za wcześnie ale nie powiem Ci na pewno
 
Na Sapkowki.pl Severian pytał się o muzykę inspirowaną twórczością ASa i jest kilka zaespołów grających to i owo, zazwyczaj w klimatach soft metalowych. Jeśli twórcy pójdą w tym kierunku może być ciekawie.
 
Dżibril - słyszałem, ciekawe - chociaż Wiedźmina bardziej widzę w konwencji symphonic rocka/metalu czy jak to można nazwać :) Jeśli nie wiesz dokładnie o czym mówię to posłuchaj sobię Theriona - Secret of the Runes - niby operowo i orkiestrowo ale instrumentami wiodącymi są ewidentnie - gitara elektryczna, bassik, perkusja.
 

meciuk

Forum veteran
Soft metal w Wiedzminie ? chyba nieza bardzo, jakos to chyba tak do konca nie pasuje, nie wyograzam sobie wejscia do tawerny i sluchania Jaskra grajacego na gitarce elektrycznej. Co do tego ze muzyka w NWN meczy to sie rowniez nie zgodze bo jest ona poprostu swietna. Co do muzyki to tworcy juz napisali na forum ze bedzie klimatyczna.
 
Mieciuk - dlaczego metal kojarzysz tylko z gitarą elektryczną i jakimś niewiadomo jakim hardkorem. Jest multum zespołów które mają naprawdę wspaniałe i poruszające ballady w klimatach bardzo fantasy.
 
Eh muzyka. Nie chciałbym kolejnego pseudo-klimatycznego gniota. Tj. koniec z muzyką w stylu d2 albo NWN czy też inną grą tego typu. Coś granego na gitarach by się zdało. Zwłaszcza w scenach walki obowiązkowo! A w czasie podróży to chętnie bym posłuchał czegoś takiego jak Apocaliptica... Jedyne co bym nie chciał to HH. Normalnie bym się pochlastał mydłam jakby HH dali. ;). Kawałki w stylu "Wiedźmiński los" z sapkowski.pl też bardzo mile widziane :)
 
Apocalyptica ? Idealne ! W konwencji Wiedźmińskiej raczej odchodziłbym od czystych symfonii, zastosowałbym połączenie tradycyjnej muzyki słowiańskiej z czymś świeższym i szybszym. Taki chwyt zastosowali muzycy w Prince of Persia Sands of Time - niby słyszysz zawodzących muezzinów, wyjące panny i muzyczkę w stylu bhangra, to jednak nieźle zalatuje rockiem i muszę przyznać że wyszło to genialnie.
 

meciuk

Forum veteran
Widac jestem tradycjonalista bo nie wyobrazam sobie czegokolwiek nowoczesnego w wiedzminie, to musi byc symfonia, bez jakiegokolwiek dodatku ze strony sprzetu elektrycznego. Mozna by wziac muzyke z serialu bo ona byla dobra w moim odczuciu.
 
Gdyby zapodac utwory Jeremiego Soula to by było miodzio. Spoko sa tez utwory z Lineage II a może coś Hawarda Shore'a ??
 
Mieciuk - każdy ma swoje gusta, ja zaakceptuję każdą muzykę, jednak nie uważasz że muzyka z serialu była monotonna ? Te przebąkiwania na bębenku mnie rozwalały, zero dynamizmu, zero duszy, zero klimatu...Vicotti - hmm Jeremy ? Koleś od KotORa i Dungeon Siege'a o ile sobie przypominam, może... Lineage II nie, a dlaczego ? Kopia soundtracku z Władcy Pierścieni - nuty były w niektórych momentach ewidentnie te same. Howard Shore :) jak mówiłem Wladca Pierścieni raczej odpada. Hans Zimmer - tu najbardziej go widzę jeśli wybierać z największych ;)
 
Podejrzewam raczej, że autorzy nie zdecydują się na taki "eksperyment". I jakoś to mogłoby dziwnie współgrać. Wolę tradycjną muzykę...
 
Ivellivis said:
Mieciuk - każdy ma swoje gusta, ja zaakceptuję każdą muzykę, jednak nie uważasz że muzyka z serialu była monotonna ? Te przebąkiwania na bębenku mnie rozwalały, zero dynamizmu, zero duszy, zero klimatu...
MEciuk bez "I"Muzyka z serialu wlasnie bylaby bardzo odbra podczas zwiedzania jakis wolnych terenow i miast, do tego ladne odglosy otoczenia i kliamt sam by sie budowal. Podczas walki cos dynamicznego ale bez zadnych domieszek rocka czy metalu.
 
Sorry nie zwróciłem uwagi na brak "I" ;)Osobiście uważam że gra nie powinna mieć nic wspólnego z serialem i filmem, gdyż te były ewidentną porażką pod każdym względem [aktora, muzyki, kostiumów, czegokolwiek] i zepsuły moje wyobrażenie o wiedźminie Geralcie, dobrze że czytałem najpierw książkę a potem widziałem film, bo nie wiem czy jakbym najpier obejżał film to byłbym w stanie podejść do książki mając przed oczami "Skrzetuskiego" a nie Geralta :p (oczywiście MOIM zdaniem)
 
Ivellivis said:
Vicotti - hmm Jeremy ? Koleś od KotORa i Dungeon Siege'a o ile sobie przypominam, może... Hans Zimmer - tu najbardziej go widzę jeśli wybierać z największych ;)
Jeremy Soul to przedewszystkim gościu od NWN. Hans Zimmer raczej nie skomponuje żadnych utworów, chyba, że wykorzysta sie juz jakies istniejące al to by była tandeta. Uwazam, ze taka gra jak The Witcher powinna mieć własny unikalny spoundtrack.
 
Ivellivis said:
Sorry nie zwróciłem uwagi na brak "I" ;)
To nie jest brak "I" bo ta ksywka nie powstala od "Mietek" tylko od "Maciek" wiec "I" tam nie ma byc Moze muzyka nie ma byc ta sama co w serialu ale utrzymana w podobnych klimatach.
 
No nic my tu gadu gadu, a gdzieś tam na jednym z kompów w bazie CDPRed pewnie spoczywają jakieś pliczki z wiedźmińską muzyczką. Nie mogę doczekać się już sampli :)
 

fakir

Forum veteran
Hehe kiedys w Kubie Wojewodzkim byl zespol "Ich Trole" grali calkiem fajna muze w sam raz do jakiejs emocjonujacej bitki z potworami
 
osobiscie uwazam ze muza zblizona do tej z NVN bylaby swietna(muza w nvn rzadzi)w filmie muza tez jest bardzo dobra(''Wiedzmin '' of corz nie w trailerze)jak dla mnie- muza tylko i wylacznie o sredniowiecznym klimacie, zaden metal itp( choc jestem fanem viking metalu ;) )
 
Top Bottom